Προς το περιεχόμενο

Ρανταρ κάμερα στον Κηφισό εμπειρία κάνεις


theofilos75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας θα ήθελα  να ρωτήσω αν ξέρει κανείς,σε όλο τον Κηφισός υπάρχουν σε διάφορα σημεία ρανταρ και καμερες ταχυτητας από το Ρέντη μέχρι το ύψος της Νέας Ιωνίας,το όριο ταχύτητας  είναι 80 χλμ ξέρει  κανείς με ποσό σε καταγράφουν και αν έχει πάρει κάνεις κλήση απο τροχαια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πλάκα είναι ότι τα σημεία που έχει κάμερες στον Κηφισό και στην άνοδο και στην κάθοδο είναι γνωστά χρόνια τώρα
αλλά όταν πηγαίνεις με το όριο βλέπεις τους περισσότερους να σε προσπερνούν.

Τα 120 τα λες και πταίσμα σε κάτι ταχύτητες που βλέπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λογω δουλειας το δρομολογιο μου ειναι απο Κηφισο Πειραια Νεα Ιωνια δεν εχω δει πουθενα καμερες. Σε καποια σημεια εχει σημανση αλλα αμφιβαλλω αν λειτουργουν. Προσωπικα κανω το δρομολογιο 5-6 φορες τη βδομαδα πανω απο 10ετια δεν εχει ερθει ποτε κληση. Δεν νομιζω οτι εχεις φοβο για κατι. Δεν ειναι Αττικη Οδος το μπουρδελ@ που λεγεται Κηφισος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάμερες στον Κηφισό έχει, και έχει και σήμανση.

πχ

κοκ
(μην κάτσουμε να τις βάλουμε και όλες 😄 )

Το αν λειτουργούν είναι και η ερώτηση του TS.
Υποτίθεται ότι πλην Αττικής οδού, οι κάμερες ανά την Ελλάδα δεν πολυλειτουργούσαν γιατί είτε ήταν χαλασμένες είτε λόγω έλλειψης αναλωσίμων.
Τελευταία είχε πάρει το μάτι μου είδηση ότι σκέφτονταν να θέσουν σε λειτουργία κάμερες.
Και ειδικά για την περιφέρεια Αττικής, να τοποθετήσουν κάμερα σε κάποια διασταύρωση για παράβαση ερυθρού σηματοδότη.

 

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 120 όλα οκ. Με περισσότερα κάνουν επιλεκτική αποστολή κλήσεων ανάλογα τη συχνότητα και τα χιλιόμετρα και όταν τις ενεργοποιούν μια στο τόσο. Μόνιμα δε δουλεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Noobios είπε

Επειδη λογω δουλειας το δρομολογιο μου ειναι απο Κηφισο Πειραια Νεα Ιωνια δεν εχω δει πουθενα καμερες. Σε καποια σημεια εχει σημανση αλλα αμφιβαλλω αν λειτουργουν. Προσωπικα κανω το δρομολογιο 5-6 φορες τη βδομαδα πανω απο 10ετια δεν εχει ερθει ποτε κληση. Δεν νομιζω οτι εχεις φοβο για κατι. Δεν ειναι Αττικη Οδος το μπουρδελ@ που λεγεται Κηφισος.

Έχει  στην κάθοδο προς Πειραιά έξοδος δειραχειου δεξιά μετά στη Καβάλας κάτω από τη γέφυρα,στην άνοδος έχει  3 είναι  καινούργιες με λέιζερ αυτή που με καίει είναι  στην ευθεία λίγο πριν τη παλιά ρενα στο ύψος  τής  νεα Φιλαδέλφειας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι λοιπόν από ότι έμαθα οι κάμερες λέγονται gatso είναι από την Αγγλία είναι τοποθετημένα από το 2014,τώρα το ερώτημα  είναι  σε τη όριο  της έχουν ρύθμιση να σε βγάζουν φώτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε σεις βάλανε κάμερες σε όλη την Συγγρού?

Πέρασα προχτές και είδα 10 - 15 κάμερες, μία ανά 200 μέτρα ξερωγώ, πάνω σε πολύ ψηλό στύλο.

Ξέρει κανείς τι παίζει και αν γράφουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Ρε σεις βάλανε κάμερες σε όλη την Συγγρού?

Πέρασα προχτές και είδα 10 - 15 κάμερες, μία ανά 200 μέτρα ξερωγώ, πάνω σε πολύ ψηλό στύλο.

Ξέρει κανείς τι παίζει και αν γράφουν?

Αν το πάτησες θα μας πεις σε λίγους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...