Προς το περιεχόμενο

[TV/4K] Samsung QE75Q80T 1639€ + 200€ δωροεπιταγή + 20% go4more [ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ]


Christian27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, giorginho είπε

Θα είχα ήδη ανοίξει θέμα (για +300€ για να πας σε αυτήν την ποιότητα εικόνας για μένα θεωρητικά δε θα το συζητούσα ότι αξίζει) εδώ και μέρες (την έχουν ρίξει όλοι οι "μεγάλοι"), αλλά: Την έχω πάρει στις 65" και μου ήρθε ήδη σπασμένη χωρίς μάλιστα να έχει το παραμικρό σημάδι στο κουτί (!) και χωρίς να έχει παίξει ποτέ (έφυγε από το εργοστάσιο έτσι? Δεν ήταν οφθαλμοφανες σπάσιμο πάντως, μια απαλή γρατσουνιά και μπόλικη "εσωτερική αιμορραγία"), έφαγα 1+ μήνα στη διαδικασία αλλαγής και η καινούρια που ήρθε είναι να κάνεις κάθε μέρα από 2 προσευχές να μη σου σπάσει το πάνελ ή να μην πάθει κάποιου άλλου είδους ζημιά, αφού ακόμα και το παραμικρό άγγιγμα (πχ με πανακι) δίνει την αίσθηση ότι θα την χαλάσει. Καταπληκτική εικόνα, φοβερός ήχος, αλλά δυστυχώς δεν πρόκειται όχι 10 χρόνια να κρατήσει όπως η περασμένη Philips 3D 1080p που είχα (και που έχει τελικά αρκετά μεγάλη διαφορά με αυτήν, τα ψηφιακά της digea δηλαδή με το upscale της Q95T στα full HD προγράμματα δείχνουν εντυπωσιακά, ενώ για να προλάβω σχόλια να πω ότι και η Philips μου ήταν κορυφαίο μοντέλο - 52PFL9606H) αλλά ούτε 5 χρόνια δεν την βλέπω να βγάζει. 

Οποιος θέλει ας ανοίξει θέμα, αλλά έχετε αυτό το ποστ ως προειδοποίηση. 

Αυτό με την ποιότητα κατασκευής Samsung (τώρα, παλιά είναι άλλη υπόθεση εντελώς διαφορετική) το διαπίστωσα κι εγώ σε μια σειράς 6 που είχα. Πήρα μετά Hisense και ήταν πολύ ανώτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει ένα review στο best price που γράφει ότι η τηλεόραση δεν έχει media player (και η συγκεκριμένη του θέματος, αλλά και οι καινούργιες qled). Τα παιδιά που την έχουν μπορούν να μας πουν αν  ισχύει όντως αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Errik είπε

Έχει προχωρήσει σε κανέναν η παραγγελία; Σε μένα τιποτα ακόμα απλά καταχωρημένη φαίνεται. 

Πότε την έκανες? Υπομονή με το Γερμανό είναι λιγο αρχαιγονα τα πράγματα εκει.. Εγω ειχα παρει tv bf και μόλις παράγγειλα εξαντλήθηκε (μαλλον ηταν η τελευταία). Τους έπαιρνα τηλ και 2 μερες μετα τη παραγγελία δεν ηταν σίγουροι να μου πουν αν θα παραλαβω ή όχι.. Μου έλεγαν οτι υπάρχει ενα τελευταίο κομμάτι στην αποθήκη αλλα δεν ξέρουν ποιανου ειναι και κατι τετοια κουφα.. Τελικά όλα πήγαν μια χαρά απλα η εξυπηρέτηση απο το τηλ ηταν οτιναναι. Το επόμενο στάδιο ειναι να πας στην κατάσταση 'Τιμολογηθηκε' νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τρίτη 23 την έκανα. Στο τηλέφωνο μου είπαν προχωράει κανονικά. Με ΕΛΤΑ κούριερ. Ελπίζω να μη κάνει κανα τριμηνο να έρθει όπως κάτι καφέδες που είχα πάρει BF στο λοκντάουν 2 (μονάδα μέτρησης χρόνου πλεον) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, qwerty99 είπε

Έχει ένα review στο best price που γράφει ότι η τηλεόραση δεν έχει media player (και η συγκεκριμένη του θέματος, αλλά και οι καινούργιες qled). Τα παιδιά που την έχουν μπορούν να μας πουν αν  ισχύει όντως αυτό?

Έχει media player κανονικά αλλά δεν είναι τόσο καλός όπως παλιότερα. Δηλαδη, δεν παίζει οποιοδήποτε αρχείο με ήχο DTS και δεν αναπαράγει avi και κάποιο άλλο που δεν θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ26-02-202102:26Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΤΕΠ ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ26-02-202111:44ΚΤΕΠ ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΘΥΡΙΔΑ26-02-202116:29ΚΤΕΠ ΒΟΡΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ

Παράδοση στο σπίτι my a$$, έχει κανείς εύκαιρο βανάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει παραλάβει κανείς; 

Τα κωλοΕΛΤΑ Courier που συνεργάζονται σου στέλνουν τηλεόραση ή χαρτάκι? 

Οι ανθρωποι είναι ανεκδιήγητοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Errik είπε

Τα κωλοΕΛΤΑ Courier που συνεργάζονται σου στέλνουν τηλεόραση ή χαρτάκι? 

Περίμενε να ακούσεις "δεν χωράει στο van"

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Errik είπε

Μολις μου είπαν αυτό. Τι κάνουμε τώρα; Έχεις εμπειρία; 

Η δικιά μου (όταν είχα αγοράσει) ήταν 65αρα και οριακά χώρεσε στο ΙΧ. Βέβαια, μετά που είδα τα βανάκια από κοντά κατάλαβα πως μου λέγανε ..λακίες.

Τι να σου πω;; πίεσε όπως μπορείς, μίλησε με Γερμανό (αχα καλό) ή με κανένα προϊστάμενο στα ΕΛΤΑ. Κάνε και καταγγελία στην τελική, αφού την έχεις πληρώσει έχεις κάθε δικαίωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Errik είπε

Μολις μου είπαν αυτό. Τι κάνουμε τώρα; Έχεις εμπειρία; 

Αυτό δεν είναι δικό σου πρόβλημα. Εμένα σε αντίστοιχη περίπτωση, μου την είχαν στείλει με φορτηγό Babis Trans. Από τη στιγμή που το κατάστημα παρέχει αποστολή στο χώρο σου, ας βρει τον τρόπο να σου τη στείλει. 

Και φυσικά αν είχε δωρεάν μεταφορικά, μη δεχτείς να πληρώσεις ούτε 1€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό σερβις. Πάρτε τη στα χέρια και φέρτε τη (αφού σε πήρανε να σε ρωτήσουν τη γνώμη σου).

Γιατί το πρόβλημα είναι δικό σου (μας) και όχι δικό τους δεν κατάλαβα. 

Ερασιτέχνες παντού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια φορα στο πλαίσιο - άλλο φοβερο  σερβις - τη πιάσαμε με ένα παιδί και τη φέραμε στα χερια 2 τετράγωνα ... Μέχρι την είσοδο κάτω γιατί τα είχε φτυσει . Είχε και δωρεάν μεταφορικά :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...