Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Το απόθεμα θα αυξηθεί στο δεύτερο εξάμηνο του 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά όμως σαν θύμα και εγώ του marketing και κάτοχος του ps4 στην προηγούμενη γενιά,δεν χάνετε κάτι.

Αν εξαιρέσουμε τα loadings πραγματικά δεν υπάρχει παιχνίδι να μπεί να το χαρούμε και απο οτι φαίνεται θα αργήσουν κιολας.

Περίεργο παντως που έχουν καθυστερήσει τόσο τις παραγγελίες των πελατών,εγω και 3 φιλοι καναμε προπαραγγελια αρχες Σεπτέμβρη και πήραμε όλοι την πρώτη μερα PS5

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, thomason993 είπε

Πάλι καλά που ήταν "ελαφρώς" χαμηλότερη η προσφορά δηλαδή...

Ελαφρώς ήταν. Η ζήτηση ήταν από άλλο πλανήτη. Όταν σου λένε ότι έχουν πουλήσει περισσότερα PS5 από ότι Ps4 στο αντίστοιχο launch, καταλαβαίνεις που έχει φτάσει η ζήτηση. Από την άλλη έχουμε τα καθίκια τους scalpers που δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο τα πράγματα. 

8 λεπτά πριν, George7Byron είπε

Πραγματικά όμως σαν θύμα και εγώ του marketing και κάτοχος του ps4 στην προηγούμενη γενιά,δεν χάνετε κάτι.

Αν εξαιρέσουμε τα loadings πραγματικά δεν υπάρχει παιχνίδι να μπεί να το χαρούμε και απο οτι φαίνεται θα αργήσουν κιολας.

Περίεργο παντως που έχουν καθυστερήσει τόσο τις παραγγελίες των πελατών,εγω και 3 φιλοι καναμε προπαραγγελια αρχες Σεπτέμβρη και πήραμε όλοι την πρώτη μερα PS5

Εγώ περισσότερο καίγομαι για το plus collection. Και αυτό γιατί θέλω να παίξω τα συγκεκριμένα παιχνίδια και δε μου πάει η καρδιά να τα αγοράσω από τη στιγμή που θα μου τα δώσει Free το 5, το οποίο το έχω πληρώσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με την υπομονη μερικων να εχουν πληρωσει απο σεπτεμρβιο και ακομα να τους λενε δεν εχω ιδεα ποτε θα εχετε την κονσολα στα χερια σας!!! ΜΙλαμε για 6 μηνες+ πλεον....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, JohNickZ είπε

Έχει σκεφτεί κανείς ότι μπορεί η Σόνυ να έκανε το γνωστό κόλπο Κινέζου, κάντε preorder η προπληρωμή για να μαζέψουμε και να παράγουμε?

Ναι το μπακαλικο του  κυρ-Μητσου ειναι η  Sony...

2 ώρες πριν, George7Byron είπε

Πραγματικά όμως σαν θύμα και εγώ του marketing και κάτοχος του ps4 στην προηγούμενη γενιά,δεν χάνετε κάτι.

Αν εξαιρέσουμε τα loadings πραγματικά δεν υπάρχει παιχνίδι να μπεί να το χαρούμε και απο οτι φαίνεται θα αργήσουν κιολας.

 

To demon souls ? To AC valhala ? To spiderman morales?Oχι επειδη ειπες δεν υπαρχει παιχνιδι να το χαρουμε ? Εκτος αν εισαι υποχονδριος και εσενα προσωπικα δεν σου αρεσει κανενα χαχαχαχα.

 

Το ps5    δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με το ps4  η εμπειρια χρησης ειναι ασυγκριτα καλυτερη  και με το  bc  να ειναι ισχυρο κινητρο πλεον κατι που δεν υπηρχε σε προηγουμενες γενιες playstation .

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ναι το μπακαλικο του  κυρ-Μητσου ειναι η  Sony...

To demon souls ? To AC valhala ? To spiderman morales?Oχι επειδη ειπες δεν υπαρχει παιχνιδι να το χαρουμε ? Εκτος αν εισαι υποχονδριος και εσενα προσωπικα δεν σου αρεσει κανενα χαχαχαχα.

 

Το ps5    δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με το ps4  η εμπειρια χρησης ειναι ασυγκριτα καλυτερη  και με το  bc  να ειναι ισχυρο κινητρο πλεον κατι που δεν υπηρχε σε προηγουμενες γενιες playstation .

Ε; Τι δεν υπηρχε σε προηγουμενες γενιες; Ανεκαθεν ολες οι κονσολες της SONY ειχαν εκτεταμενο BC συμπεριλαμβανομενου τoυ PS3 αλλα αυτο μόνο απο το 1η εκδοση.

Ολοι σχεδον οι τιτλοι του PSX επαιζαν στο PS2 native. Ολοι οι τιτλοι του PS2 επαιζαν στο PS3 day one και μετα αφαιρεθηκε αυτη η λειτουργια λογω κοστους.

Η μονη κονσολα που δεν ειχε BC ηταν το PS4.

Επεξ/σία από tsibosp
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, JohNickZ είπε

Έχει σκεφτεί κανείς ότι μπορεί η Σόνυ να έκανε το γνωστό κόλπο Κινέζου, κάντε preorder η προπληρωμή για να μαζέψουμε και να παράγουμε?

Σόρι φίλε, αλλά δεν έχω ακούσει μεγαλύτερη κοτσάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Ε; Τι δεν υπηρχε σε προηγουμενες γενιες; Ανεκαθεν ολες οι κονσολες της SONY ειχαν εκτεταμενο BC συμπεριλαμβανομενου τoυ PS3 αλλα αυτο μόνο απο το 1η εκδοση.

Ολοι σχεδον οι τιτλοι του PSX επαιζαν στο PS2 native. Ολοι οι τιτλοι του PS2 επαιζαν στο PS3 day one και μετα αφαιρεθηκε αυτη η λειτουργια λογω κοστους.

Η μονη κονσολα που δεν ειχε BC ηταν το PS4.

Ενταξει υπηρχαν περιορισμοι δεν ηταν full    bc  για παντα και απο την αρχη .Αλλα οκ το δεχομαι οπως το εθεσα ειναι σαν να μην υπαρχe καν ,my bad .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ενταξει υπηρχαν περιορισμοι δεν ηταν full    bc  για παντα και απο την αρχη .Αλλα οκ το δεχομαι οπως το εθεσα ειναι σαν να μην υπαρχe καν ,my bad .

Εντωμεταξυ ακομα πληρωνουν τις παθογενειες του PS3. Εκτος του οτι ηταν απαγορευτικα ακριβο οταν ειχε βγει, ασχετως αν προσεφερε πολλα πραγματα (ηταν ενα απο τα καλυτερα blu-ray players της εποχης και ειδικα οταν πρωτοβγηκε παταγε κατω σε επιδοσεις dedicated players με μεγαλυτερη τιμη), δεν βρηκαν εναν τροπο να δουλεψει το BC σε PS4-PS5 εκτος απο remasters και PSnow. Δλδ αν δεν υπηρχε αυτο το ζητημα αυτη τη στιγμη το PS5 θα ετρεχε τιτλους απο το PSX και μετα χωρις ιδιαιτερα ζητηματα, Κριμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ναι το μπακαλικο του  κυρ-Μητσου ειναι η  Sony...

To demon souls ? To AC valhala ? To spiderman morales?Oχι επειδη ειπες δεν υπαρχει παιχνιδι να το χαρουμε ? Εκτος αν εισαι υποχονδριος και εσενα προσωπικα δεν σου αρεσει κανενα χαχαχαχα.

 

Το ps5    δεν εχει απολυτως καμμια σχεση με το ps4  η εμπειρια χρησης ειναι ασυγκριτα καλυτερη  και με το  bc  να ειναι ισχυρο κινητρο πλεον κατι που δεν υπηρχε σε προηγουμενες γενιες playstation .

Απο αυτά που είπες μονο το demon's souls είναι αμιγως παιχνιδι για το ps5.To valhalla το είχα ξεκινησει στο 4 και το συνεχισα στο 5.Αν εξαιρέσουμε τα frames δεν ειδα καποια ιδιαιτερη αλλαγη.Το ιδιο και το μοραλες.Δεν νιωθεις την μεταβαση σε αλλη γενια οπως ήταν το PS3 με το Ps4.Στα γραφικα δεν θα δουμε πανω απο 4κ ,οπως είχαμε και στο 4 εστω με upscale.Η εμπειρια χρησης θα βελτιωθει αλλα σίγουρα δεν δικαιολογει τον χαμό που γινεται

Εφοσον θα ειμαστε στην επιλογη καρε η ray tracing το μεγαλο μπαμ το περιμένω πλεον μονο απο first party exclusive τυπου god of war,last of us.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίζερες εποχές που ζούμε. Δεν έχει ξαναγίνει αυτό..από τα χρόνια του Μινιόν που θυμάμαι στο τελευταίο όροφο. Έκανε launch κονσόλα μπορούσες να την βρεις αμέσως.

Άμα σου έλεγε κάποιος πριν 10 χρόνια ότι θα κυκλοφορούσες με μάσκα και ότι μια εταιρεία σαν την Sony θα έβγαζε την κονσόλα νούμερο 5 και δεν θα στην παρείχε θα το πιστευες;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Απορω με την υπομονη μερικων να εχουν πληρωσει απο σεπτεμρβιο και ακομα να τους λενε δεν εχω ιδεα ποτε θα εχετε την κονσολα στα χερια σας!!! ΜΙλαμε για 6 μηνες+ πλεον....

Δεν είναι 6 μήνες, καθώς η κονσόλα διατέθηκε στην αγορά της χώρας μας το Νοέμβριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Απορω με την υπομονη μερικων να εχουν πληρωσει απο σεπτεμρβιο και ακομα να τους λενε δεν εχω ιδεα ποτε θα εχετε την κονσολα στα χερια σας!!! ΜΙλαμε για 6 μηνες+ πλεον....

Από έγκυρη πηγή τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου 

Παρακαλώ να μην μου στείλετε π.μ για το τι που πως γιατί ;;; 
 

Οποιος είναι δύσπιστος ας κάνει όνειρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να περιμένω όσο χρειαστεί.

Απο τους Εβραίους που τα πουλάνε εστω και 100 ευρώ πάνω δεν θα πάρω. 

Που να περιμένω μέχρι και το ps7 σε αυτούς τους καθυστερημένους λεφτά δεν δίνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...