Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση σε Η/Υ αγορασμένο το 2010.


motocross

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

ι3 3ης γενιάς με ενσωματωμένη & 8GB

 

15 λεπτά πριν, cabdik είπε

με ενσωματωμενη εε?  μαλλον για αυτο εχει ... "λοξυγκα"........!!!  βαλε μια φθηνη 610-710 και θα δεις....

99% το πρόβλημα που έχει το refurbish του ηλικιωμένου προέρχεται από τον 200 ή 250GB σκληρό που φοράει, άντε το πολύ να είναι κάνας αρχαίος 320ρης sea-γκέης.

Έχω παρόμοιο μηχάνημα με i3-3220, 4Gb RAM και SSD και δεν έχει κανένα θέμα στο youtube.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ssd έχει , στον firefox και το είδα και εγώ ότι  χάνει σε 1080 youtube

για βάλε στο firefox , δεξί πλήκτρο ,  stats for nerds σε ένα yt 1080 και πες μου πόσα drops έχεις

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους! Θα γινόταν σαν αυτό το σύστημα ή παρόμοιο με αυτό που μου πρότεινε ο JDROGAS να μου στείλετε απο το e  shop?

 

Συμπεριλαμβανομένου και το κουτί.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

...........

Πάρε και ένα δεύτερο βίντεο με 56 dropped στα 15.500 frames, δηλαδή ποσοστό 0,κάτι %.
Αν κατάλαβε σπάσιμο εικόνας με αυτό το ποσοστό να κάτσω να με.....φιλήσεις. :D

BTW, έχω μεγάλη χρήση ram και τώρα το πήρα χαμπάρι. 😛  (θα το ψάξω και εγώ :) )

 

frames-drop2.jpg

16 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

75% cpu max load σε 1920χ1080/30ΗΖ

με έβαλες σε σκέψεις , θα πάω να δω ποια cpu έχει

Ίδιο βίντεο όπως και στο πρώτο ποστάρισμα και ο ίδιος Η/Υ αλλά με κλασσικό 500ρη sea-γκέη δίσκο 😛 και ελαφρώς ποιό προσεγμένη εγκατάσταση, έχω ξεφορτωθεί διάφορες χαζομάρες των 10ριών.
Ο CPU έπαιζε στα 25% load όσο διαρκούσε η προβολή και η μνήμη ήταν ποιό χαλαρή στα 2,2Gb.

Όπως βλέπεις 2 drops μόνο. :)

 

DROP-FRAMES3.jpg

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, motocross είπε

Σας ευχαριστώ όλους! Θα γινόταν σαν αυτό το σύστημα ή παρόμοιο με αυτό που μου πρότεινε ο JDROGAS να μου στείλετε απο το e  shop?

 

Συμπεριλαμβανομένου και το κουτί.

 

Το e-shop αυτη τη στιγμη δεν εχει τον 10100 διαθεσιμο και δεν μπορω να σου φτιαξω τη συνθεση,ειναι και λιγακι τσιμπημενες οι τιμες του σημερα.Βεβαια δεν εχει μεταφορικα.Κουτακι πρεπει να διαλεξεις εσυ.Εγω στην τυχη τι να βαλω;Θελεις να εχει παραθυρο,θελεις να βαλεις 2-3-4 δισκους,θελεις εξωτερικη θεση για dvd; Μεγαλο μικρο κοκ.Υπαρχει ιδιατερος λογος αγορας απο το συγκεκριμενο καταστημα;

Θα το συναρμολογησεις μονος σου; Εισαι Αθηνα επαρχια για μεταφορικα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Το e-shop αυτη τη στιγμη δεν εχει τον 10100 διαθεσιμο και δεν μπορω να σου φτιαξω τη συνθεση,ειναι και λιγακι τσιμπημενες οι τιμες του σημερα.Βεβαια δεν εχει μεταφορικα.Κουτακι πρεπει να διαλεξεις εσυ.Εγω στην τυχη τι να βαλω;Θελεις να εχει παραθυρο,θελεις να βαλεις 2-3-4 δισκους,θελεις εξωτερικη θεση για dvd; Μεγαλο μικρο κοκ.Υπαρχει ιδιατερος λογος αγορας απο το συγκεκριμενο καταστημα;

Θα το συναρμολογησεις μονος σου; Εισαι Αθηνα επαρχια για μεταφορικα;

 

Όπως κατάλαβες είμαι άσχετος. Απλά είπα για το e shop επειδή το 2010 κατά τον ίδιο τρόπο κάποιος καλός άνθρωπος μου πρότεινε ένα σύστημα , το παρήγγειλα και μου το έστησαν αυτοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτιαξα μια συνθεση απο priveshop.

Κανουν συναρμολογηση αλλα δεν ξερω εαν χρεωνουν.

Μεταφορικα γνωριζω οτι πανω απο 150 ευρω ειναι δωρεαν.

Λειτουργικο ποιος θα περασει;

1259032420_Screenshot_2021-02-25PriveShopgr.png.f555317d8e8653a8d6afe24f7be70367.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, motocross είπε

εγώ θα το περάσω. Να σαι καλά !

 

Kοιτα εαν δεν σε βιαζει και το θελεις απο e-shop ειμαι σιγουρος οτι παλι θα ειναι διαθεσιμος ο 10100,το κανει συχνα πυκνα τωρα τελευταια αυτο.

Απλα ειναι λιγο δυσκολο να πετυχουμε τις καλυτερες τιμες απο ενα καταστημα ολα μαζι και συναρμολογημενα.

Αυτο ειναι το δυσκολο,συν του οτι αυτην την εποχη γινεται χαμος απο διαθεσιμοτητες και αυξησεις τιμων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, motocross είπε

Όπως κατάλαβες είμαι άσχετος. Απλά είπα για το e shop επειδή το 2010 κατά τον ίδιο τρόπο κάποιος καλός άνθρωπος μου πρότεινε ένα σύστημα , το παρήγγειλα και μου το έστησαν αυτοί.

https://www.e-shop.gr/ssd-patriot-pbe240gs25ssdr-burst-elite-240gb-25-sata-3-p-PER.323372

https://www.e-shop.gr/psu-gigabyte-p450b-450w-80-plus-bronze-p-PER.587169

https://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i5-10400-290ghz-lga1200-box-p-PER.558780

https://www.e-shop.gr/mitriki-gigabyte-h410m-s2-retail-p-PER.527548

https://www.e-shop.gr/ram-patriot-pvs416g320c6k-viper-steel-series-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-dual-kit-p-PER.574795

Θα πρότεινα κάτι τέτοιο για να σε κρατήσει άλλα 10 χρόνια πάνω κάτω. Τροφοδοτικό αν έχεις καλό μην αλλάξεις αν σε πειράζει το 50άρικο. Επεξεργαστής αναγκαστικά i5 γαιτί οι πιο φθηνοί δεν έχουν γραφικά (f).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

τροφοδοτικά από τα LIDL φαίνονται να είναι της gigabyte μέχρι και το gold της...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

τροφοδοτικά από τα LIDL φαίνονται να είναι της gigabyte μέχρι και το gold της...

 

 

Δεν το έψαξα είναι η αλήθεια, εμπιστευτηκα το 80+ bronze. 

Κομπλέ ας πάει σε άλλο. Το εσοπ δεν έχει ποικιλία σε αξιόλογα οικονομικά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...