Προς το περιεχόμενο

yoast seo ερώτηση - περιγραφη meta


nikos_greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα...μια βοηθεια σας παρακαλω...παρακατω που μου λεει να βαλω περιγραφη meta θελει το meta description γενικα της σελιδας οταν βγαινει στο google το ιδιο ασπουμε που εχω και στη αρχικη?? επίσης μου το ζητα και στη καρτέλα Ταξινομίες και Αρχεία...θα βάλω την ιδια??

yoast.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/25/2021 at 13:51, nikos_greece said:

καλησπερα...μια βοηθεια σας παρακαλω...παρακατω που μου λεει να βαλω περιγραφη meta θελει το meta description γενικα της σελιδας οταν βγαινει στο google το ιδιο ασπουμε που εχω και στη αρχικη?? επίσης μου το ζητα και στη καρτέλα Ταξινομίες και Αρχεία...θα βάλω την ιδια??

yoast.png

Σου λέει να βάλεις default επιλογή στο τι να φαίνεται όταν βάζεις ένα νέο άρθρο χωρίς να πειράξεις τα meta μέσα από το ίδιο το άρθρο. Το ίδιο και για taxonomies και για archives. Δεν σου το συνιστώ γιατί δημιουργεί πολλαπλές καταχωρήσεις με τα ίδια meta data. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/2/2021 στις 10:02 ΜΜ, vngls7 είπε

Σου λέει να βάλεις default επιλογή στο τι να φαίνεται όταν βάζεις ένα νέο άρθρο χωρίς να πειράξεις τα meta μέσα από το ίδιο το άρθρο. Το ίδιο και για taxonomies και για archives. Δεν σου το συνιστώ γιατί δημιουργεί πολλαπλές καταχωρήσεις με τα ίδια meta data. 

εγω δεν  εχω posts, μονο σελιδες γιατι ειναι για ενοικιαζομενα σπιτια αρα νομιζω σε αυτη τη περιπτωση δεν εχω θεμα..τι λες?

Επεξ/σία από nikos_greece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, nikos_greece said:

εγω δεν  εχω posts, μονο σελιδες γιατι ειναι για ενοικιαζομενα σπιτια αρα νομιζω σε αυτη τη περιπτωση δεν εχω θεμα..τι λες?

Εξαρτάται από το πώς είναι περασμένα τα δωμάτια. Αν είναι σελίδες, δώσε ξεχωριστά meta descriptions σε κάθε σελίδα. Αν το αφήσεις έτσι θα πάρει ένα μέρος του κειμένου στην περιγραφή και τον τίτλο όπως έδειξες πάνω. Γενικά καλό είναι να ξεφορτωθείς ότι δεν χρησιμοποιείς από το sitemap είτε είναι άρθρα, taxonomies, templates, authors κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...