Προς το περιεχόμενο

Περισσότεροι PlayStation τίτλοι θα μεταφερθούν σε PC, ξεκινώντας με το Days Gone


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, JimGer είπε

Για τις hd εκδόσεις μιλάει που βγήκαν για ps4

Aυτη ειναι απο το switch και ειναι στα 3440x1440 στον yuzu. Καλυτερη αναλυση εχει απο το ps4 και 60fps απο τα 30 των κονσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα ps4 pro για τα αποκλειστικά γιατι ήθελα Red Dead 2 (δεν υπηρχε σε pc) αλλα λέω αν πάρω xbox τι έχει να παίξω που δεν έχει το pc; σχεδον τιποτε επιπλεον, αλλα λεω αντε ευκαρια να παιξω επιτελους Last of Us, Uncharted, Shadow of The Colossus κλπ.
Αφου επαιξα αυτα που ηθελα το αφησα στον αδερφο μου που έχει διεκπεραιωτικο λαπτοπ γραφειου και ξαναπιασε το παιχνιδι μετα απο χρονια. PS PLUS συνδρομη δυο χρονια τωρα που εδωσε πολλα παιχνιδακια συν παρα πολλες αγορες απο cross platform τυπου Assassin's Creed, Witcher , NBA 2K, Metro, Resident Evil και πολλα. Βολευεται γιατι ουτε εχει pc της προκοπης ουτε θελει να ζοριζεται με drivers, ασυμβατοτητες, bugs και κουλουρες hdmi για αραγμα καναπε.
Εαν δεν ειχε η Sony τα αποκλειστικα της δεν θα με ειχε κανει πελατη. Εννοειται φυσικα εμας τους καταναλωτες μας συμφερει να καταργηθουν τα exclusive αλλα νομιζω ειναι απο τους βασικους λογους υπαρξης τους. Κατι σαν το game pass για το xbox.

Πιθανον να δινουν απλα μια γευση οπως ηδη ειπωθηκε για να προωθησουν τις συνεχειες στο ps5 πχ θες spider man, horizon zero dawn, god of war στα windows; αλλα τα sequel μονο στο ps5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν καταλαβει(κ πολύ καλά κάνουν) ότι σε μερικά χρόνια όλα θα είναι συνδρομητικά, οπότε το γυρνάνε εκεί,για να μην καταλήξουν όπως τα dvd stores......Μαλλον η επόμενη γενιά κονσολών δεν θα έχει drive κ πιθανόν να είναι η τελευταια(εννοώ με καλά χαρακτηριστικά, μάλλον τα ps 7 & Xbox 6 θα είναι με χαρακτηριστικά TV box π απλά θα συνδέονται στους λογαριασμούς του χρήστη)....Εδω βλέπουμε ολόκληρη Disney κ έφτιαξε συνδρομητικό κανάλι με τις σειρές από marvel, star wars κλπ....Έχουν ρίξει τρελό χρήμα, άιντε να φτιάξουν κ λίγο τις ταχύτητες εδώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, να μην χρειαστεί να αγοράζω ολόκληρη κονσόλα για να παίζω αποκλειστικά. Μόλις μου έσωσε πολλά λεφτά. 

Με το καλό να έρθει Bloodborne και Last of us

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Αυτο ειναι απολυτα playable με yuzu εδω και πανω απο χρονο. 

Eδω δικο μου βιντεο πριν 9 μηνες στα 60fps ultrawide. Με τελευταια εκδοση update εχει τα παντα και δεν κολλαει πουθενα. Κατι artifacts που θα δεις ειναι λογο amd αλλα τα διορθωσαν.

Kαι εδω

 

Το έπαιξα στο yuzu αλλά δεν ειχε την επιλογή ανάλυσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, techon1 είπε

Όλα τα Playstation exclusives θα καταλήξουνε στο PC. Χαζή είναι η Sony να μην κάνει μερικές έξτρα εκατομμύρια πωλήσεις εκεί; Απλά οι πλεηστεσονάκηδες δεν θα μπορούν να αισθάνονται σαν σπέσιαλ χαϊδεμένα παιδάκια τώρα.

Δεν αισθανόμαστε σαν σπέσιαλ χαιδεμενα παιδάκια διότι όπως η sony έχει δυνατα exclusive άλλο τόσο έχει η Microsoft και η Nintendo.Εγώ και άλλοι παλαβοι σαν και μένα νομίζεις δεν θα ήθελαν να έχουν όλες τις κονσόλες για να μπορούν να παίξουν παιχνιδαρες που η Sony δεν έχει όπως πχ το Ori η το Zelda και το Silksong οσονούπω.Είναι πολλά τα λεφτά όμως και δεν έχουμε όλοι αυτή τη δυνατότητα.

Όπως και να έχει εύχομαι στους απέναντι να κυκλοφορήσουν επιτέλους Bloodborne/ God of War / Last of Us κλπ στο PC(και αλλού εί δυνατόν) για να γουστάρετε!

14 ώρες πριν, leff79 είπε

Αν θελουν να βγαλουν και αυτο δεν νομιζω να χαλασει οσους δεν το εχουν παιξει...Εγω που το εχω παιξει παντως εχω καημο να δω σε PC το Part II 😉 

Και θα πάθεις μεγάλη πλάκα όταν με το καλό παίξεις το part II mark my words!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Δώσε bloodborne & God of War στο λαό λέμε !

Θα τα δωσουν. Οπως και οποιο τιτλο εχει δωθει στο PS+ δωρεαν και ειναι και στο PS+Collections. Αυτα που δινουν ηδη δωρεαν η τιτλους 3-4 χρονια πισω θα κανουν port. Βλεπω διαφορα κουλα σχολια. Μην περιμενει κανεις να βγαλουν τιτλο exclusive για PS5 πχ και μεσα σε 1 χρονο να γινει port στο pc. Δεν ειναι ηλιθιοι στη SONY. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...