Προς το περιεχόμενο

Δεν κάνει για εμένα το Bitcoin, αναφέρει ο Μπιλ Γκέιτς


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, SamaelMorningstar είπε

Άντε πάλι με την δουλειά του....εδώ υπάρχει πρόβλημα....και σου ξαναλέω επειδή δεν έχει πτυχίο οικονομικών νομίζεις ότι ξέρει όσα εσύ στα οικονομικά;

Μήπως επειδή τελικά δεν τελείωσε την σχολή του δεν ξέρει και από υπολογιστές και προγραμματισμό απλά ήταν τυχερός και έφτιαξε από το μηδέν μια από τις πιο μεγάλες επιχειρήσεις στον κόσμο;

Πραγματικά σε ευχαριστώ που με βγάζεις σωστό, τώρα πήγαινε να διαφωνήσεις με κανέναν συνομήλικό σου στο δημοτικό. 

Που έγραψα ότι νομίζω οτι ξέρει όσα εγώ στα οικονομικά? Πάλι strawman, 3 φορές στα καπάκια? Τόσο φοβερά επιχειρήματα έχω που δεν μπορείς να διαφωνήσεις με αυτά?

Με το software developing ασχολήθηκε ολόκληρη τη ζωή του. Το ξέρουμε, βλέπε windows ας πούμε. Δεν ξέρω πόσο καλός η κακός είναι σε αυτόν τον τομέα, αλλά ξέρουμε ότι έχει χρόνια εμπειρίας.

Με τα χρηματοοικονομικά δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα τι γνωρίζει και πόσο έχει ασχολήθει. Δεν έχει σπουδάσει, δεν έχει γράψει άρθρα, δεν έχει έδρα σε οικονομική σχολή, δεν έχει papers κλπα. Το να λέμε ότι είναι καλός στα χρηματοοικονομικά επειδή είναι πλούσιος είναι το ίδιο με το να λέμε είναι καλός στην ιατρική γιατί είναι υγιής. Μπορεί να είναι λοιπόν αυθεντία στα χρηματοοικονομικά, μπορεί και να γνωρίζει όσα η Κατίνα η γυναίκα του μπακάλη. Την παραμικρή ιδέα δεν έχουμε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο γκειτς κ ο καθε γκειτς δεν κανουν δηλωσεις στην τυχη, οτι λενε εχει σκοπιμοτητα απο πισω ,καπου θελει να στρεψει τον κοσμο η να ωφελησει καποιον η να κανει ζημια σε καποιον αλλο η να προστατεψει τα συμφεροντα του κλπ

οποτε το να καθεστε να μαλιοτραβιεστε για το αν εχει δικιο η οχι ειναι ηλιθιο κ στην καλυτερη συγκυριακο

Επεξ/σία από Neural_handshake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2021 στις 10:27 ΜΜ, cacofonix-3 είπε

Αν μπορείς, ανέλυσε λίγο παραπάνω το συλλογισμό σου. Το πας καλά το έργο.

Για την ιστορία:

Δεν μπήκα ποτέ στο παιχνίδι, φοβούμενος την χειραγώγησή του, σωστό λάθος, δεν θα το απαντήσει κανείς. 

Χαίρομαι που σου άρεσε.  Τι ακριβώς θέλεις να αναλύσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...