Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Ψηνομαι και εγω να αλλαξω στην 3060.

Τι pads να παρω?Πως θα βρω τι παχος χρειαζομαι?Εχω κατι κινεζικα αλλα ειναι λεπτα,νομιζω 1 χιλ.

Αν το backplate σου δεν εχει, απλα μετρα το κενο απο καποιο ανοιγμα της καρτας. Για τα μεσα, ή τα μετρας ή βλεπεις κανα teardown απο gamers nexus (αν εχουν κανει την καρτα σου). Μετρανε και το παχος των εργοστασιακων σε καθε καρτα που εχουν κανει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

άντε ρε.. ενδιαφέρον διαφορά!

HUGE DIFFERENCE, about 30c diff on the mem junction, and ~2-3c on the core itself. (while mining) and ~15c on mem junction while gaming.

 

Το σκεφτόμουν κι εγώ σοβαρά αλλά έτσι όπως έχει η κατάσταση, φοβάμαι να το διακινδυνεύσω.

Η Gigabyte νομίζω ότι αρνείται την εγγύηση σε περίπτωση που βρει να έχεις κάνει την παραμικρή παρέμβαση.

Οπότε μιας και η κάρτα μου έχει "σχετικά" καλές θερμοκρασίες, προς το παρόν μένει ως έχει. Στο μέλλον, αν και όταν βελτιωθεί η κατάσταση με τις κάρτες γραφικών, θα το κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Το σκεφτόμουν κι εγώ σοβαρά αλλά έτσι όπως έχει η κατάσταση, φοβάμαι να το διακινδυνεύσω.

Η Gigabyte νομίζω ότι αρνείται την εγγύηση σε περίπτωση που βρει να έχεις κάνει την παραμικρή παρέμβαση.

Οπότε μιας και η κάρτα μου έχει "σχετικά" καλές θερμοκρασίες, προς το παρόν μένει ως έχει. Στο μέλλον, αν και όταν βελτιωθεί η κατάσταση με τις κάρτες γραφικών, θα το κάνω.

Μιας και έχω κ.εγω Gigabyte ( αναγκαστικά λόγω συνθηκών ) δε το διακινδυνεύω ούτε εγώ. Βέβαια αν το έκανα θα ήταν μόνο στη πλευρά του backplate καθώς μεταξύ αυτού και του pcb υπάρχει κενό μεταξύ τους. Δεν υπάρχουν thermal pads απ'ότι έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
45 minutes ago, tsamo2 said:

Η Gigabyte νομίζω ότι αρνείται την εγγύηση σε περίπτωση που βρει να έχεις κάνει την παραμικρή παρέμβαση.

Άν/όταν με το καλό περάσει και στην ΕΕ το "right to repair" δεν θα έχουμε τέτοια θέματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και στην MSI χάνεις εγγύηση αν την ανοίξεις ε; Γιατί ενώ έχω καλές Τ στον πυρήνα, το hospot είναι 92-94, οπότε ίσως είναι σάπια η paste ή κακό mount..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Evga ανοίγεις άφοβα την κάρτα, άλλον κατασκευαστή να το επιτρέπει ξεκάθαρα δεν γνωρίζω.

Βέβαια πριν χρόνια, το '17 νομίζω, η asus δέχτηκε rma κάρτα που είχα σκίσει το αυτοκόλλητο στη βίδα.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Και στην MSI χάνεις εγγύηση αν την ανοίξεις ε; Γιατί ενώ έχω καλές Τ στον πυρήνα, το hospot είναι 92-94, οπότε ίσως είναι σάπια η paste ή κακό mount..

Msi σίγουρα χάνεις την εγγύηση.ρωτησα πριν 2 μήνες την msi europe κ πήρα επίσημη απάντηση μέσω email.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gigabyte έδωσε resizable bar bios, πάτε στο σαιτ της, το κατεβάζετε και το φλασαρετε. Προσοχή στις υποσημειώσεις όμως ως προς ποια εκδοσή μπαίνει που.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε msi 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/mgd6in/msi_3000_series_rebar_vbios_available/

Δοκιμάστε παιδιά μου γτ η Gainward δεν βλέπω να βγάζει σύντομα. 

*πείτε και στο mining αν έχει κόφτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...