Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν νομίζω ότι πάει πιο πάνω, απλα σε κάθε πρόγραμμα φαίνεται αλλιώς το oc. Μπορείς να κλείσεις το p0 state

Κλειστό το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επική φόλα το rbar στην περιπτωση μου.... σταμάτησε να τρέχει οτιδήποτε dx 12 το cp 2077 δεν ξεκινά πλεον, καθαρισμός με ddu δεν άλλαξε το παρμικρο οπότε φορματ όταν βρω χρόνο... Γμτ... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα εκατσε καλα απο οτι φαινεται απο τα αποτελεσματα  .. αλλα σε φιλο με παρομοιο setup .. με  ιδιες  ενεργειες  με τις δικες  μου δεν  του ανοιξε bar on 

ενδεικτικα η βελτιωση εχει ως εξης   >> 

 

22 run.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σημερα εκανα την ενημερωση που μου εβγαλε για την υποστηριξη του resizable bar σε rtx 30 series καρτες. Εγω εχω rtx 3060 ti και θελω να ρωτησω αμα θα λειτουργησει το resizable bar μαζι με ryzen 5 3600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vaggos18 είπε

Παιδια σημερα εκανα την ενημερωση που μου εβγαλε για την υποστηριξη του resizable bar σε rtx 30 series καρτες. Εγω εχω rtx 3060 ti και θελω να ρωτησω αμα θα λειτουργησει το resizable bar μαζι με ryzen 5 3600

Λειτουργει αλλα θελει και το αντιστοιχο bios update της μητρικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Coppermine είπε

Επική φόλα το rbar στην περιπτωση μου.... σταμάτησε να τρέχει οτιδήποτε dx 12 το cp 2077 δεν ξεκινά πλεον, καθαρισμός με ddu δεν άλλαξε το παρμικρο οπότε φορματ όταν βρω χρόνο... Γμτ... 

ΊΣΩΣ έχει σχέση κάτι με το windows partition? Σε κάτι τέτοιο έπεσε το μάτι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχετε το νου σας όσοι έχετε Gigabyte, πριν κάνετε οτιδήποτε πρέπει λέει να έχεις κάνει disable to CSM από το bios.

Εμένα μου πεταξε μαύρη οθόνη και χρειάστηκε να κάνω clear το cmos.

Σε 3-4 παιχνίδια που δοκίμασα σε 4k ανάλυση, έχει περίπου κατά μέσο όρο 9% gain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

ΊΣΩΣ έχει σχέση κάτι με το windows partition? Σε κάτι τέτοιο έπεσε το μάτι μου. 

Δηλαδή? σε 2 samsung ενα nvme 970 pro 250gb έχω το λειτουργικό και σε έναν ίδιο 1tb τα games τίποτα άλλο και φυσικά είναι σε uefi mode χωρίς csm support....

To μόνο που κατάφερα είναι επανεγκαθιστώντας τους οδηγούς να δουλέψει το dx 12 τόσο σε 3d mark όσο και το forza 7 τα υπόλοιπα rdr 2 ξεκινά μόνο σε vulkan, το cp 2077 δεν εκκινεί καθόλου μετά το update και απλά ανοίγει το bug report, και το metro exodus σε dx11 only, γενικά έγινε μπ*****ο, θα περάσω παλαιότερους οδηγούς το βράδυ και αν δεν θα ξαναφλασάρω και το προηγούμενο vbios χωρίς rbar....τωρα να κάνω φορμάτ δεν θα είχαν θέμα αρκεί να μην πηγαίνω στα τυφλά οπότε τσάμπα κόπος anyway ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Δηλαδή? σε 2 samsung ενα nvme 970 pro 250gb έχω το λειτουργικό και σε έναν ίδιο 1tb τα games τίποτα άλλο και φυσικά είναι σε uefi mode χωρίς csm support....

To μόνο που κατάφερα είναι επανεγκαθιστώντας τους οδηγούς να δουλέψει το dx 12 τόσο σε 3d mark όσο και το forza 7 τα υπόλοιπα rdr 2 ξεκινά μόνο σε vulkan, το cp 2077 δεν εκκινεί καθόλου μετά το update και απλά ανοίγει το bug report, και το metro exodus σε dx11 only, γενικά έγινε μπ*****ο, θα περάσω παλαιότερους οδηγούς το βράδυ και αν δεν θα ξαναφλασάρω και το προηγούμενο vbios χωρίς rbar....τωρα να κάνω φορμάτ δεν θα είχαν θέμα αρκεί να μην πηγαίνω στα τυφλά οπότε τσάμπα κόπος anyway ...

Ποιας εταιρίας κάρτα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...