Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Oι ampere EVGA αντι για pads δεν έχουν κάτι που μοιάζει με αραιή πλαστελίνη? 

Ηταν λιγο πιο μαλακα απο του εμποριου αλλα ηταν αρκετα καλα σε temps σε σχεση με αλλες εταιριες ,βλεπε giga. 

Στα chokes του vrm βαζουν κατι σαν foam το οποιο το αλλαξα με pad γτ δεν εκανε επαφη (αφου τσγγουνευτηκαν να βαλουν 2 παραπανω βιδες)

PSX_20210402_202926.jpg.2dd5eefd6df5844e22f6b0a0e2ccbfc0.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Πω ρε φίλε. Να σκάσω ένα καρο λεφτά και να δω αυτό το πράγμα ? Τα pads στην XC3 πως ειναι  ?

μια χαρα ειναι,παρολα αυτα τα aftermarket (thermal grizzly, ek) ειναι ακομα καλυτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tώρα εμένα με τρώει να την ανοίξω. Η κάρτα σήμερα είναι μη λειτουργική ουσιαστικά, σε οτιδήποτε load άνω των 300watt βαράει 105 βαθμούς hotspot 😮 

Το θέμα είναι πως έχει τα κλασσικα αυτοκόλλητα για warranty στις βίδες. Μάλλον όταν το έβγαλα μπαλκόνι με την θερμοκρασία κοντά στους 0 η πάστα αυτοκτόνησε. Μόνο για mining κάνει τώρα :P 

Να είναι καλά και η alphacool, λογικά μέσα στον Απρίλη θα βγάλουν block για την gamerock. Δυστηχώς χωρίς active backplate πρός το παρών

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Herald είπε

Tώρα εμένα με τρώει να την ανοίξω. Η κάρτα σήμερα είναι μη λειτουργική ουσιαστικά, σε οτιδήποτε load άνω των 300watt βαράει 105 βαθμούς hotspot 😮 

Το θέμα είναι πως έχει τα κλασσικα αυτοκόλλητα για warranty στις βίδες. Μάλλον όταν το έβγαλα μπαλκόνι με την θερμοκρασία κοντά στους 0 η πάστα αυτοκτόνησε. Μόνο για mining κάνει τώρα :P 

Να είναι καλά και η alphacool, λογικά μέσα στον Απρίλη θα βγάλουν block για την gamerock. Δυστηχώς χωρίς active backplate πρός το παρών

Πολυ ρε το 105. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Πολυ ρε το 105. 

Mυρίζομαι χαλασμένο σένσορα γιατί μου το είχε κάνει πρίν κάτι μήνες στο άκυρο και με ένα restart έφτιαξε. Τώρα από χτές δεν φτιάχνει :P 

Έστειλα μνμα στη Palit και περιμένω. Η η Palit θα απαντήσει ή η Alphacool θα βγάλει τα blocks. Όποιος προλάβει :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Herald είπε

Να είναι καλά και η alphacool, λογικά μέσα στον Απρίλη θα βγάλουν block για την gamerock. Δυστηχώς χωρίς active backplate πρός το παρών

Βαλε order μην περιμενεις να γραψει διαθεσιμο, εγω το εριξα το order γιατι παντα πανε πισω, κατι μου λεει οτι εχουν ουρες, πριν ενα μηνα για την xfx ελεγε 1 μηνα, μαντεψε τι λεει τωρα. Στο mail παντως μου εγραψαν σε 15 μερες θα φυγει, για να δουμε.

Επισης μιας και δουλεψα alphacool το backplate δεν εχει καμια σχεση με αυτη την φλουδα που βαζουν οι ΟΕΜ, λογικα θα κανει καλη δουλεια και στην 3090.

Επεξ/σία από Razor333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hotspot λέτε για την ένδειξη στο GPUz έτσι ή μετράει άλλο αυτό; Χθες που παίζαμε με παρέα Warzone, όσο σας είχα γράψει παραμένει. 

72C core // 82c hotspot

Υπάρχει κάτι βαρύ να τρέξω να έχουμε έτσι κ μια επιπλέον εικόνα για τις υλοποιήσεις της Giga; ( mining ξεχαστε το ΔΕΝ )

#GPU: 3070 EAGLE OC

 

Και κάποια pre bios benchmarks1

unknown.png

unknown.png

New Bios - Resizable Bar(barossa) OFF 

unknown.png

unknown.png

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελετε να καμετε σοβαρη δουλεια να βαλετε pads της thermalright.12.8 w/mk .ο,τι κυκλοφορει Ελλαδα ειναι πολυ υποδεεστερο

Ξεφτιλα μεγατονων παντως το ολο θεμα.Τοσο απο πλευρας nv οσο κ aibs.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Razor333 είπε

Βαλε order μην περιμενεις να γραψει διαθεσιμο, εγω το εριξα το order γιατι παντα πανε πισω, κατι μου λεει οτι εχουν ουρες, πριν ενα μηνα για την xfx ελεγε 1 μηνα, μαντεψε τι λεει τωρα. Στο mail παντως μου εγραψαν σε 15 μερες θα φυγει, για να δουμε.

Επισης μιας και δουλεψα alphacool το backplate δεν εχει καμια σχεση με αυτη την φλουδα που βαζουν οι ΟΕΜ, λογικα θα κανει καλη δουλεια και στην 3090.

Δεν υπάρχει ακόμα στο store από όσο έχω δεί, την προηγούμενη βδομάδα τελείωσαν το σχεδιασμό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αν θελετε να καμετε σοβαρη δουλεια να βαλετε pads της thermalright.12.8 w/mk .ο,τι κυκλοφορει Ελλαδα ειναι πολυ υποδεεστερο

Ξεφτιλα μεγατονων παντως το ολο θεμα.Τοσο απο πλευρας nv οσο κ aibs.

Εσύ έβαλες? Τι πάχος 1.5mm? Έχω διαβάσει ότι αυτά είναι μόνο για τις FE και οι customs ίσως να θέλουν πιο χόντρα. 

Ξεφτιλα γενικότερα η κατάσταση, εμ πληρώνεις χρυσάφι, εμ παίρνεις άνθρακα. 

In other news, αμα θες να κάνεις mining με στύλ

 

2021-04-01-image-45-j.webp

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, alex_grc said:

Σχεδόν 2 μέρες άργησες. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...