Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Herald είπε

Λες να παιχτεί condensation λόγω μπαλκονιού? 

Θα παιχτεί....δυστυχώς, αλλιώς θα είχαμε λύσει προ πολού το θέμα ψύξης με νεράκι κάτω από ambient εύκολα.....

Εγώ παίζω με εξωτερικό ψυγείο (9Χ140 fans) και το έχω βάλει στο πιο ψυχρό σημείο σχετικά που μπορούσα....αλλά μεγάλες διαφορές θερμοκρασίας δημιουργούν υγροποίηση.............

Επίσης το καλοκαίρι θα έχεις το αντίθετο πρόβλημα +++++ βαθμούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ποια παστα χρησιμοποιησες κ με ποια μεθοδο?μπιζελι, x κλπ

Τουτή εδώ, master gel maker, επειδη αυτή δεν μπορείς να την απλώσεις γιατί το consistency της είναι λίγο βλαμένο, έκανα 3 ευθείες γραμμές, μια στο κέντρο και από μια δεξία και αριστερά. Δεν με ένοιαζε ιδιαίτερα το πόσο αποδοτικό θα είναι, απλά ήθελα να εξαφανιστούν τα κενά για να μην έχω θέμα με το hotspot.

Αμά είχα άλλη πάστα πιο υγρή μάλλον θα έβαζα μπιζέλι, αλλά πάλι αρκετή ποσότητα για να είμαι σίγουρος οτι δεν θα μείνουν κενά.

3 λεπτά πριν, Jargon είπε

Θα παιχτεί....δυστυχώς, αλλιώς θα είχαμε λύσει προ πολού το θέμα ψύξης με νεράκι κάτω από ambient εύκολα.....

Εγώ παίζω με εξωτερικό ψυγείο (9Χ140 fans) και το έχω βάλει στο πιο ψυχρό σημείο σχετικά που μπορούσα....αλλά μεγάλες διαφορές θερμοκρασίας δημιουργούν υγροποίηση.............

Επίσης το καλοκαίρι θα έχεις το αντίθετο πρόβλημα +++++ βαθμούς 

Απλά λέω επειδή το liquid flow θα είνια χαμηλό με το eiswald ίσως το liquid να μην είναι και τόσο κάτω από το ambient temperature. Δηλαδή αμα το μπαλκόνι έχει 5-10 βαθμούς ας πούμε, με 500watt φορτίο και 22 ambient πιστεύεις το νερό θα είναι αρκετά κάτω από 22? 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Τουτή εδώ, master gel maker, επειδη αυτή δεν μπορείς να την απλώσεις γιατί το consistency της είναι λίγο βλαμένο, έκανα 3 ευθείες γραμμές, μια στο κέντρο και από μια δεξία και αριστερά. Δεν με ένοιαζε ιδιαίτερα το πόσο αποδοτικό θα είναι, απλά ήθελα να εξαφανιστούν τα κενά για να μην έχω θέμα με το hotspot.

Αμά είχα άλλη πάστα πιο υγρή μάλλον θα έβαζα μπιζέλι, αλλά πάλι αρκετή ποσότητα για να είμαι σίγουρος οτι δεν θα μείνουν κενά.

Απλά λέω επειδή το liquid flow θα είνια χαμηλό με το eiswald ίσως το liquid να μην είναι και τόσο κάτω από το ambient temperature. Δηλαδή αμα το μπαλκόνι έχει 5-10 βαθμούς ας πούμε, με 500watt φορτίο και 22 ambient πιστεύεις το νερό θα είναι αρκετά κάτω από 22? 

Pads δεν αλλαξες ομως.απο κει ανεβαίνει το junction

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια χτυπησα μια aorus 3060 elite σε ενα amazon, αλλα διαβαζω εδω αυτα που λετε. Τι παιζει δεν εχω καταλαβει και δεν εχω διαβασει ολο το νημα. Σηκωνουν θερμοκρασιες;;

Δεν εχουν τραβηξει ακομα τα λεφτα (αν τα τραβηξουν και δεν ακυρωθει) προλαβαινω να ακυρωσω. Για πειτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, valantis544 είπε

Ρε παιδια χτυπησα μια aorus 3060 elite σε ενα amazon, αλλα διαβαζω εδω αυτα που λετε. Τι παιζει δεν εχω καταλαβει και δεν εχω διαβασει ολο το νημα. Σηκωνουν θερμοκρασιες;;

Δεν εχουν τραβηξει ακομα τα λεφτα (αν τα τραβηξουν και δεν ακυρωθει) προλαβαινω να ακυρωσω. Για πειτε..

H 3060 δε φοραει gddr6x μνημες.μη φοβάσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billeiros είπε

Ο φιλος θελει να ακουσει οτι ολα κανουν την ιδια δουλεια προκειμενου ψυχολογικά να ελαφρυνθει.Ε λοιπον οκ.ολα κανουν τηννιδια δουλεια.τι 6w/mk.τι 13.O,τι πάρεις ενα ευρω.ολα καλα τωρα?

Εδω μεσα ο,τι κ να πεις τον μπελα σου βρισκεις

Bill καμία ψυχολογική ελάφρυνση. Έγραψες για "πολύ υποδεέστερα pads", εγώ o μ@λ@κ@ς φταίω που τσίμπησα λέω κάτι παραπάνω θα έχει διαβάσει ή δει ο τύπος που εμένα μου ξέφυγε παρά την έρευνα μου, σε ρώτησα σοβαρά (στο είπε και ο Χρήστος) αν έχεις κάτι να παραθέσεις που να υποστηρίζει τον ισχυρισμό σου και τελικά κατέληξα με ένα ΕΛΕΟΣ. Πάλι καλά δεν έβαλες και τίποτα 11!!!11. Εντάξει, όλα καλά, έγραψες μια υπερβολή χωρίς επαρκή τεκμηρίωση, έτσι να συμβουλεύεις πάντα, όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, iazriel είπε

Bill καμία ψυχολογική ελάφρυνση. Έγραψες για "πολύ υποδεέστερα pads", εγώ o μ@λ@κ@ς φταίω που τσίμπησα λέω κάτι παραπάνω θα έχει διαβάσει ή δει ο τύπος που εμένα μου ξέφυγε παρά την έρευνα μου, σε ρώτησα σοβαρά (στο είπε και ο Χρήστος) αν έχεις κάτι να παραθέσεις που να υποστηρίζει τον ισχυρισμό σου και τελικά κατέληξα με ένα ΕΛΕΟΣ. Πάλι καλά δεν έβαλες και τίποτα 11!!!11. Εντάξει, όλα καλά, έγραψες μια υπερβολή χωρίς επαρκή τεκμηρίωση, έτσι να συμβουλεύεις πάντα, όλα καλά.

ναι.ειμαι ασχετος.παμε παρακάτω.εσυ απο την αλλη μιλησες προκλητικα και ηθελες να σου κανω και τον υπηρετη .κανε ενα search στο google να σου λυθουν οι αποριες.

Τωρα το οτι το  13 ειναι ισχυρισμος οτι ειναι μεγαλυτερο απο το 8 αποτελει αποριας αξιον

Συμφωνουμε οτι διαφωνουμε κ τελειωνει.προσπερασε με

Οταν θα χρειαστει να τα αλλαξεις όμως λιαν συντομως γιατι θα επιστρεψεις στα ιδια τεμπς θα με θυμηθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, billeiros είπε

Pads δεν αλλαξες ομως.απο κει ανεβαίνει το junction

Δεν έχω θέμα με το junction, το hotspot είχε πρόβλημα σε μένα

Όσον αφορά τα pads τα GP Ultimate της gelid μάλλον είναι τα καλύτερα? Θα δώ το καλοκαίρι αν μου χρειαστούν, πρός το παρών 80αρίζει μόνο σε κανα cyberpunk, κατά τα αλλά στους 70 είναι, δεν μου χρειάζονται τώρα.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν έχω θέμα με το junction, το hotspot είχε πρόβλημα σε μένα

Όσον αφορά τα pads τα GP Ultimate της gelid μάλλον είναι τα καλύτερα? Θα δώ το καλοκαίρι αν μου χρειαστούν, πρός το παρών 80αρίζει μόνο σε κανα cyberpunk, κατά τα αλλά στους 70 είναι, δεν μου χρειάζονται τώρα.

Σορυ.λαθος καταλαβα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makis1900 είπε

Σιγα σιγα βλεπουμε stock :) αν και sclaping price απο 1900 αλλα new οχι απο mining 

Ισχύει.

Έχουν αρχίσει να πέφτουν κάπως οι τιμές και να εμφανίζεται λίγο απόθεμα.

Για να δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Μιας και πιάσαμε κουβέντα για pads

1.jpg

 

Πρέπει να σταματήσετε όλοι να μιλάτε για αντικατάσταση των thermal pads, γιατί έχετε αρχίσει να με πείθετε!

😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιμπτόντως η evga έχει φανταστικά pads μέσα....μπορεί σαν υλοποίηση (ftw3 ultra) να έχει τα όποια θεματά της στο powewr delivery.....αλλά τα pads της ήταν εξαιρετικά όταν ανοίχτηκε η κάρτα.....

 

1.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...