Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Msystems RTX 3070 Giga aorus master 930€ οποίος θέλει και προλάβει. 

(μέχρι να το ποσταρο έφυγε)

Μόλις έβαλε και Asus rog strix white 3090 μόνο 2.599€ να δω θα φύγει τοσο γρήγορα και αυτή.. εφυγε 10-15 λεπτά μετά και αυτή ψωνίζει ο κόσμος 😁

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρει κανεις καρτα απο EVGA αυτο που βαζεις το email και σε ειδοποιουν;

Το ειχα κανει παλια στην σειρα 1000 δεν μου ηρθε ποτε ειδοποιηση και για τις τρεις 1070 1080 1080ti αλλα αργοτερα με ζαλισαν σε χαζα μηνυματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχει παρει κανεις καρτα απο EVGA αυτο που βαζεις το email και σε ειδοποιουν;

Το ειχα κανει παλια στην σειρα 1000 δεν μου ηρθε ποτε ειδοποιηση και για τις τρεις 1070 1080 1080ti αλλα αργοτερα με ζαλισαν σε χαζα μηνυματα.

Το ίδιο θα γίνει και τώρα.

Οταν θα γίνει η θάλασσα γιαούρτι θα σου λένε ότι έχουν πλέον διαθέσιμα κεσεδάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτερη ειχα βαλει και εγω καποια στιγμη αλλα δεν πηρα ποτε email το ιδιο θα γινει και τωρα.

Μιλαμε για τρελα η κατασταση..πραγματικα ειναι να λυπασαι οποιον ψαχνει καρτα γραφικων αυτη την εποχη.Με χτυπησε και εμενα παλι το μικροβιο της αναβαθμισης αλλα πηγα κοιταχτηκα στον καθρεφτη μου τραβηξα μια σφαλιαρα και μου κανω" Μωρε ρε μλκ συνελθε αφου δεν παιζεις παιχνιδια τωρα με το παιδι τι την θες την καρτα"

Ηθικο διδαγμα καντε-παρτε ενα παιδι για να μην χρειαζεστε καρτα γραφικων :P :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Msystems εν το μεταξύ έχει κάποιες κάρτες αλλα της δίνει μονο για τα custom build ε τους Θεούς... γιατί δε τής βάζουν εδώ κατευθείαν αγγελίες να ξεμπερδευουν 😋😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, icenex είπε

Λεφτερη ειχα βαλει και εγω καποια στιγμη αλλα δεν πηρα ποτε email το ιδιο θα γινει και τωρα.

Μιλαμε για τρελα η κατασταση..πραγματικα ειναι να λυπασαι οποιον ψαχνει καρτα γραφικων αυτη την εποχη.Με χτυπησε και εμενα παλι το μικροβιο της αναβαθμισης αλλα πηγα κοιταχτηκα στον καθρεφτη μου τραβηξα μια σφαλιαρα και μου κανω" Μωρε ρε μλκ συνελθε αφου δεν παιζεις παιχνιδια τωρα με το παιδι τι την θες την καρτα"

Ηθικο διδαγμα καντε-παρτε ενα παιδι για να μην χρειαζεστε καρτα γραφικων :P :lol:

Τρια εχω! :lol:

Εγω ευτυχως τα Χριστουγεννα τσονταραν νονοι παππους γιαγια και τους πηρα ενα PS4 Pro και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valantis123 είπε

Msystems RTX 3070 Giga aorus master 930€ οποίος θέλει και προλάβει. 

(μέχρι να το ποσταρο έφυγε)

Μόλις έβαλε και Asus rog strix white 3090 μόνο 2.599€ να δω θα φύγει τοσο γρήγορα και αυτή.. εφυγε 10-15 λεπτά μετά και αυτή ψωνίζει ο κόσμος 😁

Και 3000 να είχε πάλι θα έφευγε αφου υπάρχουν κοροιδα που τα δίνουν γιατί όχι, και μετά μιλάμε γιατί δεν πέφτουν οι τιμές εντάξει πουλήστε κανά νεφρό για κάρτα γραφικών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, masteripper είπε

Το WTF που κολλάει ?

Once upon a time, την αγόρασε από τους ίδιους λίγο κάτω από χιλιάρικο.

Η 3080TUF OC στα 850€.Ωραίες εποχές 😆

Επεξ/σία από Tenshi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tenshi είπε

Once upon a time, την αγόρασε από τους ίδιους λίγο κάτω από χιλιάρικο. 

ΑΑΑ Οκ....εντάξει και άλλοι αγοράσαν κάρτες με 50€ και τώρα πουλάνε 150++ οπότε τι το παράξενο...

Αν κρατήσει η υπόθεση το Πάσχα θα την βρει χαλαρά πάνω απο 2χίλιαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, masteripper είπε

ΑΑΑ Οκ....εντάξει και άλλοι αγοράσαν κάρτες με 50€ και τώρα πουλάνε 150++ οπότε τι το παράξενο...

Αν κρατήσει η υπόθεση το Πάσχα θα την βρει χαλαρά πάνω απο 2χίλιαρο.

Μιλάμε για ευκαιρία να περιμένω τότε να ανέβουν λίγο ακόμη οι τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, arispan είπε

Μιλάμε για ευκαιρία να περιμένω τότε να ανέβουν λίγο ακόμη οι τιμές 

Αν μπει ο μάγειρας στο παιχνίδι τότε μια 3060 χαλαρά θα πιάσει αυτή την τιμή μέσα στον επόμενο μήνα. (ειδικά οι παλιές - "καλές")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, masteripper είπε

Αν μπει ο μάγειρας στο παιχνίδι τότε μια 3060 χαλαρά θα πιάσει αυτή την τιμή μέσα στον επόμενο μήνα. (ειδικά οι παλιές - "καλές")

Σίγουρα οι μεταχειρισμένες είναι καλύτερες γι' αυτό πληρώνεις κάτι τις παραπάνω έχουν δοκιμασθεί κι' ολας. Ειδικά οι παλιότερες 1050, 1060 είναι χρυσάφι ε μετά απο 4 χρόνια έχουν στρώσει κι' όλας οπότε 300, 400 ευρώ είναι λίγα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, deltaphi είπε

Ο υπολογισμός είναι ως εξής:

Αναλογία πόντων προς τιμή βάσης

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση, ξέρω πως βγαίνει το ποσοστό, δεν εννούσα ότι έκανες λάθος υπολογισμό,

αλλά ότι δεν έχει σχέση με την πραγματική διαφορά των καρτών.

11 ώρες πριν, deltaphi είπε

Η 3080 αν βγει σε κάποια νέα έκδοση με 12-16 GB vram είτε σαν "Super" ή 3080 Ti, πιστεύω θα είναι μια καλή επιλογή, καθώς τα 10GB της 3080 σε ορισμένες περιπτώσεις είναι οριακά.

Άλλο allocation, άλλο utilisation. 

Για την διετία που θα θεωρείται high end η 3080 μόνο σε case study θα ζορίζεται λόγω vram.

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...