Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Herald είπε

Δεν χρειάζεται να τα έχεις. Σε 1 ώρα και 20 λεπτά έβγαλα 1 μισθό από τα cardanos που έκανε mine η κάρτα. 

 

Σώπα...Μήπως να σταματήσουμε να δουλεύουμε και να γίνουμε όλοι miners;;😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, DiaperCh@nger101 είπε

Για δες εδώ, νομίζω θα κάνεις δουλίτσα εκτός κι αν δεν καταλαβαίνω κάτι.

 

 

Το έχω δεί το μαραφέτι αλλά δεν έχω ιδέα πώς θα το στερεώσω σε vertical κάρτα. Ίσια δεν χωράει στο O11 dynamic το ΤΑΝΚΕΡ που λέγεται Φανή. 

Έχω δεί και άλλες πατέντες που κάνουν με blocks από ram ή cpus. Αλλά αυτά είναι πατέντες, δεν είναι backplate. Απλά block που μπαίνει πάνω στο backplate. Οπότε θες και fujipoly pads 100€ 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Ξαναζεσταμένο φαγητό δηλαδή, pass..

To CP77 δεν είναι ξαναζεσταμένο, τώρα βγήκε και βασικά τώρα με το patch έγινε κάπως playable. Witcher 3 με RT θα είναι άλλο game όπως και το Exodus με καλύτερα textures και πιο πολλά RT εφέ. Εν πάση περιπτώση το θέμα δεν ήταν αυτό αλλά το ότι από την στιγμή που οι τιμές είναι ίδιες και στους δύο για ποιο λόγο να πας στο χειρότερο RT; Εκτός αν για κάποιον είναι ζήτημα ζωής και θανάτου το +5% της 6800ΧΤ σε 1440p ξέρω 'γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

To CP77 δεν είναι ξαναζεσταμένο, τώρα βγήκε και βασικά τώρα με το patch έγινε κάπως playable. Witcher 3 με RT θα είναι άλλο game όπως και το Exodus με καλύτερα textures και πιο πολλά RT εφέ. Εν πάση περιπτώση το θέμα δεν ήταν αυτό αλλά το ότι από την στιγμή που οι τιμές είναι ίδιες και στους δύο για ποιο λόγο να πας στο χειρότερο RT; Εκτός αν για κάποιον είναι ζήτημα ζωής και θανάτου το +5% της 6800ΧΤ σε 1440p ξέρω 'γω..

Το CP 2077 θέλει κάνα χρόνο ακόμα να πάρει τα patches του και να γίνει όπως πρέπει, τα άλλα που λες τα παίξαμε πάμε για άλλα..6900XT έχει τώρα το plaisio στα 1700, 3090 που βρίσκεις τόσο ή έστω 2Κ ; Όλες είναι από 2.5Κ+ και μιλάμε για μεταχειρισμένες όχι σφραγισμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το CP 2077 θέλει κάνα χρόνο ακόμα να πάρει τα patches του και να γίνει όπως πρέπει, τα άλλα που λες τα παίξαμε πάμε για άλλα..6900XT έχει τώρα το plaisio στα 1700, 3090 που βρίσκεις τόσο ή έστω 2Κ ; Όλες είναι από 2.5Κ+ και μιλάμε για μεταχειρισμένες όχι σφραγισμένες.

Σε 4Κ τι διαφορά έχει η 6900ΧΤ από την 3080; Είναι τέτοια που αξίζει να χάσεις RT/DLSS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνα παιχνίδι ωραίο με γραφικά όμορφα και αξιόλογο σενάριο να παίξουμε να δικαιολογήσει τα σομπρέρο που πληρώσαμε θα βγει στα κοντά εκτός του Resident Evil 8:Εξολοθρεύστε τη Ψηλή Θειτσόγρια ή να περιμένουμε να μας λυπηθεί η Sony και να φέρει κανένα playstation exclusive πέρα του Days Gone? :P

Έρχεται αυτό εδώ το οποίο αν και interactive movie φαίνεται γαματο: https://www.dsogaming.com/news/fmv-thriller-erica-is-coming-to-pc-on-may-25th/

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το CP 2077 θέλει κάνα χρόνο ακόμα να πάρει τα patches του και να γίνει όπως πρέπει, τα άλλα που λες τα παίξαμε πάμε για άλλα..6900XT έχει τώρα το plaisio στα 1700, 3090 που βρίσκεις τόσο ή έστω 2Κ ; Όλες είναι από 2.5Κ+ και μιλάμε για μεταχειρισμένες όχι σφραγισμένες.

Αφήστε τα πολύπλοκα !! Για ένα απλό χρήστη !!! Τι διαφορά θα έχει αν παίζει με 6900xt και τι με 3090 ; Θα δει κάτι με τα μάτια του ; Μιλάμε πάντα σε 4κ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Ποιός ανταγωνισμός πάλι :P 

Θα σε παραπέμψω στο δίπλα νήμα, ανέβασε video ο malakudis με τον ανταγωνισμό. Η 6900xt ιδρώνει πίσω από 3060ti σε σκέτο RT. Το DLSS άνγωστη λέξη. Χτές το βράδυ το έπαιζα στα ζάρια να στείλω την 3090 να πάρω μια 6900xt, μιας και υπάρχουν waterblocks διαθέσιμα να κάνω παιχνίδι, αλλά είδα το video με τον ανταγωνισμό και μου έφυγε η ιδέα αμέσως.

Νομίζω πως η πλειοψηφία έχει κακης ποιότητας τροφοδοτικά και μητρικές, ενώ δεν είναι και power users για να παρακολοθούν το σύστημα τους όπως πρέπει, οπότε αν μπούνε στο mining παίζει δυνατά να έχουν hardware failures.

Για να μην πιάσουμε την συζήτηση για το πόσο ασφαλές είναι να βάζεις mining software που απαιτεί εξαιρέσεις από antivirus σε pc που δεν χρησιμοποιείται μόνο για mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια αν το βλεπετε ετσι παρτε μια κονσολα και αραξτε τοτε τι χαλατε την ζαχαρενια σας για τα pc αν δεν σας νοιαζει το ενα το αλλο το αλλο το αλλο.. Ο ωχαδελφισμος για λιγα fps, λιγο καλυτερα features λιγο καλυτερες αναλυσεις κοκ παντα εφαρμοζεται στα pc.. So? Το παιχνιδι  των diminishing returns παιζουμε στην τεχνολογια, απλα τελευταια τραβηχτηκε πολυ ..

Το waiting game παντα εφαρμοζεται..

p.s Oh wait.. Ουτε κονσολες υπαρχουν να παρεις σε κανονικη τιμη.. 

Περιμενετε εσεις καλυτερευση της καταστασης σε τιμολογιακα επιπεδα συντομα.. :D

Someone is gonna be really disappointed..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikos1965ny20 είπε

Αφήστε τα πολύπλοκα !! Για ένα απλό χρήστη !!! Τι διαφορά θα έχει αν παίζει με 6900xt και τι με 3090 ; Θα δει κάτι με τα μάτια του ; Μιλάμε πάντα σε 4κ 

Ποια 4k, άνοιξε RT στο cyberpunk με 6900xt και έλα να συζητήσουμε. Πιάνει δεν πιάνει 10 fps

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι για τιμές αναφέρουμε....από το φθινόπωρο και προς την άνοιξη που έχουμε τώρα γνωρίζουμε πως πάει τιμολογιακα η κατάσταση .... ή αγοράζεις ή απλά προσπερνάς όχι μόνο gpu αλλά στα πάντα ....εγώ αυτής της τακτικής είμαι.....

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, hln3 είπε

Νομίζω πως η πλειοψηφία έχει κακης ποιότητας τροφοδοτικά και μητρικές, ενώ δεν είναι και power users για να παρακολοθούν το σύστημα τους όπως πρέπει, οπότε αν μπούνε στο mining παίζει δυνατά να έχουν hardware failures.

Για να μην πιάσουμε την συζήτηση για το πόσο ασφαλές είναι να βάζεις mining software που απαιτεί εξαιρέσεις από antivirus σε pc που δεν χρησιμοποιείται μόνο για mining.

Κάποιος που θα πάρει κάρτα της τάξης της 3080 θα έχει χρήμα για καλό τροφοδοτικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πάλι για τιμές αναφέρουμε....από το φθινόπωρο και προς την άνοιξη που έχουμε τώρα γνωρίζουμε πως πάει τιμολογιακα η κατάσταση .... ή αγοράζεις ή απλά προσπερνάς όχι μόνο gpu αλλά στα πάντα ....εγώ αυτής της τακτικής είμαι.....

Eγω θυμαμαι αναλυσεις επι αναλυσεων για φυσιολογικες τιμες τον Μαρτη και καρτες να καθονται στα ραφια εδω μεσα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Eγω θυμαμαι αναλυσεις επι αναλυσεων για φυσιολογικες τιμες τον Μαρτη και καρτες να καθονται στα ραφια εδω μεσα.. 

Αξιόπιστες πηγές μας ελεγαν πως η ασους στο ντοιτσλαντ θα φουλάρει αποθήκες μπαουλα και ντιβανοκασελες και θα μοιράζει μάννα

Ας ψαλλουμε μαζι το ωσαννα και επι γης ειρήνη

/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...