Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Coppermine είπε

2080 με 2080Τi 30%διαφορά σε επιδόσεις

3080 με 3080Τi 5% διαφορά σε επιδόσεις

LOLL🤣

 

Στην σειρα 4000 η οπως θα λεγεται η διαφορα θα ειναι μονο το ονομα και θα το πληρωνεις.Τοσο μπροστα ειναι στις πωλησεις η πρασινη.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, icenex είπε

Στην σειρα 4000 η οπως θα λεγεται η διαφορα θα ειναι μονο το ονομα και θα το πληρωνεις.Τοσο μπροστα ειναι στις πωλησεις η πρασινη.

μου θύμισες top gear με το mitsubishi evo 9

"It's the same in every aspect, but the japanese engineers did something brilliant. They took out the 8 and replaced it with a 9"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχει νόημα η 3080 Τi από μια άποψη, έτσι και αλλιώς στοκ είναι ανυπαρκτο πλεον τα κόστη παραγωγης είναι αυξημένα και θα παραμεινουν για καιρό, όσες προπαραγγελιες πηραν εδώ και μήνες με κόστος ανά τεμάχιο το μισό απο τις τωρινές τιμές, συμφερει να ρίξει άκυρο στο 3080 η nvidia και να ακυρώσουν οι εταιρείες μοντέλα όπως έκανε ήδη η msi οπότε ακυρώθηκαν και οι παραγγελιες από τους dealers και να προσφερουν την εναλλακτική μιας έκπτωσης στο νέο ακριβότερο μοντέλο, όπου φυσικά σε κάθε περιπτωση όσοι δεχθουν θα πρεπει να πληρωσουν ένα επιπλέον γενναίο ποσο και να περιμενουν.. 

Όπως έκανε και το case king όπου τις παραγγελιες που αφορούσαν το κατηργημενο πλεολ μοντέλο της msi τις ακυρωσε και απλά προσεφερε ένα voucher 15% σε οποίο άλλο μοντέλο επιλέξει ο αγοραστής καταβάλλοντας φυσικά την διαφορά...... 

Όλη η φάση παντως ειναι αηδιαστικη προσωπικά Χ.... α για αγαπημένες εταιρείες και λοιπές μαλακιες την φλερτάρω καιρό την ιδέα και είμαι ένα τακ από το να το παρατησω οριστικά το σπορ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και να θες να το παρατήσεις με τις καραντίνες κλπ κάπως πρέπει να περνάει η ώρα στο σπίτι..

Πες το ψεμματα.. Σε ηχο και στο pc επεσε ολο το χρημα μου φετος.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω δουλειάς δεν βίωσα lock down  οπότε δεν έχω την ίδια εμπειρία αντίθετα αν καταφέρω να βρω μια ώρα τη μέρα να παιξω είναι θέμα anyway η 3080Ti κατά τη γνώμη μου θα έδινε διέξοδο με το να μειωθεί ο όγκος των παραγγελιών που εκκρεμούν παγκοσμια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μωρέ η λογική αυτό λέει. Σημασία έχει που πάνε όλες αυτές που παράγονται. Γιατί παράγονται αρκετές.. πολύ μεγάλη ζήτηση .. ανελαστική με το mining.. 

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα πάντως.. θα γίνει πολύ ακριβό το h/w στο βραχυπρόθεσμο μέλλον, ψεύτης να βγω μακάρι.. μέχρι το 2023 τα βλέπω χλωμά τα πράγματα. Εγώ αναβάθμισα και πράγματα που δεν θα αναβάθμιζα τώρα αλλά στο μέλλον γιατί προβλέπω και περαιτέρω αύξηση τιμών σε άλλα parts και περιφερειακών εκτός των gpu..

Τελοσπαντων.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά και εγώ αρκετές φορές ένοιωσα αηδία με την υπάρχουσα κατάσταση στην αγορά GPU...

Κάτι τέτοια βλέπω και με πιάνει κατάθλιψη..... LOL

Ρώτησα τον χρήστη και μου είπε ότι οι τιμές εκεί είναι 10% πάνω από τις τιμές αναφοράς των κατασκευαστών??? Μας πιάνουν ασχημα τον %$@#@@$$ μου φαίνεται στην Ευρώπη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, conqueror06 είπε

Ναι παιδιά και εγώ αρκετές φορές ένοιωσα αηδία με την υπάρχουσα κατάσταση στην αγορά GPU...

Κάτι τέτοια βλέπω και με πιάνει κατάθλιψη..... LOL

Ρώτησα τον χρήστη και μου είπε ότι οι τιμές εκεί είναι 10% πάνω από τις τιμές αναφοράς των κατασκευαστών??? Μας πιάνουν ασχημα τον %$@#@@$$ μου φαίνεται στην Ευρώπη...

 

 

παίζει να έχω δει δωμάτιο από reseller σε γνωστό discord channel με περισσότερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...