Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν βλέπεις μακριά, αυτοί βλέπουν..Όταν λήξει το σόου με το mining θα γεμίσουν τα μεταχειρισμένα με ξεσκιμένες κάρτες. Αυτοί θα θέλουν να πουλήσουν next-gen καρτόνια, όχι να βολευτεί ο κόσμος με μεταχειρισμένα σε τιμές χώμα.

Αν δεν με απατά η μνήμη μου έχουμε ξανά περάσει mining fever, θυμάσαι μετά να πουλούσαν σε τιμές χώμα τις κάρτες? 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Αν δεν με απατά η μνήμη μου έχουμε ξανά περάσει mining fever, θυμάσαι μετά να πουλούσαν σε τιμές χώμα τις κάρτες? 

σε χαμηλη τιμη καμια rx 480 αν εβρισκες και αμα ,ειχε δει ποτε κανεις καμια v64 σε χωμα τιμη? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

σε χαμηλη τιμη καμια rx 480 αν εβρισκες και αμα ,ειχε δει ποτε κανεις καμια v64 σε χωμα τιμη? 

Εγω μόνο το cosmodata θυμάμαι με μια φουρνιά απο rx κάρτες νομίζω 570 & 580. Και αυτές σε τίμιες τιμές, όχι να τρέξεις να προλάβεις.   

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

Εγω μόνο το cosmodata θυμάμαι με μια φουρνιά απο rx κάρτες νομίζω 570 & 580. Και αυτές σε νορμάλ τιμές, όχι να τρέξεις να προλάβεις.   

για μτχ λεω ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Αν δεν με απατά η μνήμη μου έχουμε ξανά περάσει mining fever, θυμάσαι μετά να πουλούσαν σε τιμές χώμα τις κάρτες? 

Επειδή όλοι λένε τις θεωρίες τους,ας "τσοντάρω" και εγώ.

Οι miners ΔΕΝ θα πουλήσουν όσο-όσο Ampere κάρτες,εκτός και αν αναβαθμίσουν σε κάτι καλύτερο.Σίγουρα θα έχουν κάνει ROI πριν πράξουν το οτιδήποτε.

ΑΝ διατεθούν μεταχειρισμένες ampere κάρτες,θα χτυπηθούν ανελέητα απο άτομα που θέλουν να στήσουν mining rig της τελευταίας στιγμής ή όσους περιμένουν να αναβαθμίσουν εδώ και επτά μήνες.Σε καμία περίπτωση δέν θα είναι κοψοχρονιά.

Bonus χρησμός:

Οι εταιρείες που φτιάχνουν pre-build συστήματα τρίβουν τα χέρια τους γιατί ξεστόκαραν βάζοντας ότι τους είχε ξεμείνει απο vga (1~2 γενιές πίσω).Την περίοδο 2021~2022 να δώ τι θα πουλήσουν,αφού τα ράφια με τις vga δέν θα γίνουν restock ποτέ.

Ε τί...μόνο ο κοπρίτης (kopite7kimi) θα μαντεύει;;;

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι να σου πω, εγώ mining κάρτα δεν θα αγόραζα ακόμα και σε MSRP τιμή.

Ουτε εγω αλλα πολυς κοσμος θα το κανει.. Απουλητες δυσκολα να μεινουν.. Επειτα ξεχνας οτι και η νεα γενια μπορει να εχιε και αυτη τα γνωστα προβληματα διαθεσιμοτητας για τους ιδιους ακριβως λογους.. Εχει προειδοποιησει η TSMC, εχει προειδοποιησει η Nvidia, ξερουμε οτι το scalping ειναι εδω για να μεινει,το mining επισης εκτος συγκλονιστικου απροοπτου οποτε εγω δεν περιμενω να αλλαξει κατι με την νεα γενια οταν αυτη ερθει (late 22, early 23). 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...