Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Και την eagle με παραγγελία στα 1350.Έβαλα από περιέργεια με αντικαταβολή,το δέχτηκε.Για να δούμε.

Κι εγώ αυτό θα έκανα αν δε με έκαιγε τόσο αλλά τώρα ήθελα σιγουριά οπότε πήρα μία που είχε ετοιμοπαράδοτη (τη φτηνότερη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pug987 είπε

Κι εγώ αυτό θα έκανα αν δε με έκαιγε τόσο αλλά τώρα ήθελα σιγουριά οπότε πήρα μία που είχε ετοιμοπαράδοτη (τη φτηνότερη).

Έχεις τα δίκια σ,αλλά 550+ για trinity?Εγώ παίρνω κορυφαία συνήθως αλλά ότι έσκασα έσκασα,δεν ψήνομαι να ξαναμπώ σε αυτά τα ποσά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Έχεις τα δίκια σ,αλλά 550+ για trinity?Εγώ παίρνω κορυφαία συνήθως αλλά ότι έσκασα έσκασα,δεν ψήνομαι να ξαναμπώ σε αυτά τα ποσά

Δεν νομίζω να είναι πραγματική η τιμή της Gigabyte, μάλλον λάθος είναι. Ακόμα κι αν δεν ακυρώσουν την παραγγελεία, μπορεί απλά να μην τη φέρουν ποτέ. Μακάρι να κάνω λάθος και να ρθει κανονικά.

Τώρα για την Trinity, λέω εδώ οι διαφορές 3080 vs 3080 ti είναι πολύ μικρές, πόσο μάλλον ανάμεσα σε υλοποιήσεις 3080 ti. Δε νομίζω να δικαιολογούν τα 200+ ευρώ για να πας σε μη Zotac. Δεν έχω δει και κανένα παράπονο για Zotac 3080 και 3090.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, masteripper είπε

Με την ανάκαμψη των Crypto πάμε χαλαρα...για ποτε

Εσυ δεν ελεγες κατι για συντομα θα βρουμε καρτες? Γρηγορα αλλαζετε αποψεις βρε παιδια.

btw Βλεπω η eagle ειναι ακομα στα 1350, οποτε της εριξα μια παραγγελια. Αν ειναι ακομα λαθος, δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pug987 είπε

Δεν νομίζω να είναι πραγματική η τιμή της Gigabyte, μάλλον λάθος είναι. Ακόμα κι αν δεν ακυρώσουν την παραγγελεία, μπορεί απλά να μην τη φέρουν ποτέ. Μακάρι να κάνω λάθος και να ρθει κανονικά.

Τώρα για την Trinity, λέω εδώ οι διαφορές 3080 vs 3080 ti είναι πολύ μικρές, πόσο μάλλον ανάμεσα σε υλοποιήσεις 3080 ti. Δε νομίζω να δικαιολογούν τα 200+ ευρώ για να πας σε μη Zotac. Δεν έχω δει και κανένα παράπονο για Zotac 3080 και 3090.

Καλά έτσι πιστεύω κ εγώ,αλλά τσάμπα ήταν,το έβαλα!Προς Θεού δεν έχω κάτι με τη trinity,αλλά αν δεν είναι λάθος η τιμή της eagle σε χτυπάνε στο ετοιμοπαράδοτο.Ας κάνει όσο θέλει,έτσι κ αλλιώς έχω εναποθέσει τις ελπίδες Μ στη evga κ έχω αποφασίσει να κρατήσω τη 1080 ti μέχρι να βρω κάτι κοντά στο msrp.

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Εσυ δεν ελεγες κατι για συντομα θα βρουμε καρτες? Γρηγορα αλλαζετε αποψεις βρε παιδια.

btw Βλεπω η eagle ειναι ακομα στα 1350, οποτε της εριξα μια παραγγελια. Αν ειναι ακομα λαθος, δεν ξερω

Φαντάζομαι από χθες κάποιος θα το είχε πάρει πρέφα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Βασικά κάποιος που κάνει mining πρέπει να είναι ακόμη πιο χαζός να τις πάρει γιατί έχουν limiter.. 

Βασικα δεν ειναι σιγουρο οτι δεν θα σπασει, αλλα και παλι, δεν ειναι μονο το eth. Οκ, η 3080τι εχει 35% λιγοτερη αποδοση στο ethash, αλλα τι γινεται με πχ kawpow, οπου το raven ειναι απλα 10-20% πιο κατω σε mining? 

Υπαρχει ακομα περιθωριο κερδους στο Mining

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να ''δικαιολογεί'' αυτά τα τραγικά ποσά το PC θα πρέπει να ξεφύγει άγρια σε σχέση με τα XSX/PS5, σε φάση στο ένα να βλέπεις games με full path-tracing και στο άλλο current visuals.

Σε 2-3 γενιές από τώρα και βλέπουμε δηλαδή.

οκ δεν ειναι μονο τα visuals. Ειδικα οταν μιλαμε για παιχνιδια e-sport, >>>fps = <<<input lag. Εσυ πιστευεις οτι η εκδοση του cyberpunk θα φτασει ακομα και σε visuals μια 3070 σε 4κ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pug987 είπε

Ξέρει κανείς που έχει πάρει απο EVGA αν έχει τελωνείο; Ρωτάω γιατί στο site λέει ότι οι κάρτες στέλνονται απο Ταιβάν.

Δεν έχει,από ευρωπαϊκό κατάστημα κάνεις παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Στο site της EVGA  σας εχει επιλογη για notify ??(   Σε μη elite αναφερομαι)

Αύριο θα έχει notify για την ''πλέμπα'' xD Σήμερα ήταν για τους elites.  Όχι πως θα παραλάβει κανείς βέβαια... Γενικά από Eu δεν νομίζω πως θα παραλάβουν πολλοί. Πιο πολύ Us/Canada τους ενδιαφέρει να καλύψουν όσο περισσότερο μπορούν. Τουλάχιστον αυτό εγώ αντιλαμβάνομαι.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, generalb31 είπε

Στο site της EVGA  σας εχει επιλογη για notify ??(   Σε μη elite αναφερομαι)

Έχουν δώσει παράταση για τους elite λόγω του μπάχαλου π έγινε μέχρι αύριο βράδυ.Μετά μπαίνουν όλοι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Αύριο θα έχει notify για την ''πλέμπα'' xD Σήμερα ήταν για τους elites.  Όχι πως θα παραλάβει κανείς βέβαια...

Αυτο.. Μια μεγαλοπρεπεστατη elite καθυστερηση θα λαβουν και αυτοι. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

 

Αυτο.. Μια μεγαλοπρεπεστατη elite καθυστερηση θα λαβουν και αυτοι. 😆

Bέβαια γιατί να μην παίξει κάποιος το τελευταίο του χαρτί για μια τιμή κοντά στο MSRP;

 Που δεν είναι ''νορμάλ''  τιμή imo ούτως ή άλλως καθώς υπολογίζουμε και τον super φόρο της χώρας μας κτλ κτλ. 

Και εγώ αύριο θα το πατήσω το notify, είναι σαν να ρίχνεις ΚΙΝΟ, να γράφεις Τζόκερ η φάση. Ξέρεις ότι δεν παίζει να κερδίσεις αλλά παρόλα αυτά παίζεις. Είναι άτιμο πράγμα η ελπίδα xD

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...