Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο η EVGA έχει κάπως κοντινές τιμές στο MSRP που και πάλι είναι απαράδεκτα ψηλά εν σχέση με τις προηγούμενες γενιές οπότε παρακάμπτουμε αφτην την γενιά γιατί απέτυχε οικτρά και περιμένουμε για την επόμενη. 2000+ ευρώ για κάρτα γραφικών κανένας λογικός άνθρωπος δεν δίνει ακόμη κι αν έχει την δυνατότητα. Βέβαια εδώ στην Ελλάδα είμαστε και λίγο ανοιχτοχέριδες γιατί οι αντιδράσεις μάλλον χλιαρές ειναι εν σχέση με το εξωτερικό αν κρίνω απο αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Eιδικά ο κόσμος που έχει να δώσει 2χιλιάρα φαντάζομαι δεν είναι 18χρόνα με άπλετο ελεύθερο χρόνο. 2 παιχνίδια έχω παίξει όλα και όλα που χρειάστηκε η 3090, τα υπόλοιπα τα έπαιζα και με την 1080ti που είχα. Ε στην τελική θα τα κόψουμε και αυτά ή θα τα παίξουμε σε 1080p. 

ετσι πιστευα και εγώ και μετά έβγαζαν όλοι τα iphone στο τραπέζι και εγώ με το redmi note 4x. different priorities

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χιλιάρικο για 3080, άντε 1200€ όσα είχα δώσει για 2080Τi είναι και το μέγιστο που θα έδινα για μια κάρτα γραφικών, αντίθετα τα 1300€ του 9940Χ δεν τα λυπάμαι υπό προυποθέσεις είναι αυτό που είναι και μπορεί να είναι και εργαλείο δουλειάς όπως και μια quadro της nvidia

ΑΛΛΑ 2000€ για ένα προιόν όπου απλά παίζει παιχνίδια με μέσο όρο εμπορικού βίου 24ων μηνών σε εμένα φέρνει γελοίο και ξεπερνά τα αποδεκτά όρια του χόμπι, ναι έχω ρίξει και περισσότερα σε αυτοκίνητα και εν΄μέρει το κάνω αλλά εκεί μιλάμε για κάτι διαφορετικό και όχι για μια χαζομάρα που απλά παίζεις παιχνιδία και μόλις βγει το επόμενο μοντέλο δεν πιάνει ούτε τα μισά από αυτά που έδωσες αρχικά, ανάλογα δεν έχω δώσει πάνω από 250€ ποτέ και ούτε πρόκειται είτε για λάπτοπ είτε για κινητό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές γενικεύσεις βλέπω χωρίς να γνωρίζουμε την κατάσταση του καθενώς και τι είναι σημαντικό γι αυτόν.

Αν είναι κάποιος φοιτητής και τη βγάζει 6 μήνες με κονσέρβα τόνο για να μπορέσει να αγοράσει μία 3080 ti, αυτό συμφωνώ ότι είναι υπερβολή.

Ακόμα κι έτσι πάντως, το τι κάνει ο καθένας με τα λεφτά του είναι δικό του ζήτημα.

Το μόνο που δέχομαι είναι το παράπονο ότι όταν ο κόσμος αγοράζει ακριβά, δε θα πέσουν ποτέ οι τιμές. Είναι, όμως, η ζήτηση τόσο μεγαλύτερη από την προσφορά που και να αλλάξουν άποψη δυο άτομα στο insomnia δε θα κάνει διαφορά.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, etze είπε

τις αφαιρεσανε ολες τις 3080 ti απο το πλαισιο :D

inb4 γινει relisting στα 2700-3200 

Πριν μερικές ώρες… ήθελε φίλος να παραγγείλει και δεν τις έβρισκε

Spoiler

6owyVNU.png


Ελπίζω όσοι παράγγειλαν και είναι στην αναμονή να παραλάβουν κάπου μέσα στους επόμενους 1-2 μήνες και να μην παίξουν ακυρώσεις και αλλαγές στα sku's

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

μεταφορικά + τελωνείο σκίζουν δυστυχώς από Αγγλία......

Σημασία έχει η τιμή καταλόγου που είναι αυτή που θα έπρεπε να έχουν όλα τα μεγάλα καταστημα που αγοράζουν απευθείας από του AIO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

μεταφορικά + τελωνείο σκίζουν δυστυχώς από Αγγλία......

Αν το scan κρατήσει αυτήν την πολιτική, που το εύχομαι, θα ακολουθήσουν αναγκαστικά και οι υπόλοιποι. Οπότε υπομονή και βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισαν τα όργανα!
Μόλις με πήραν τηλ από πλαίσιο δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν,
Μου ακυρώνουν την πληρωμή για να μη μένει δεσμευμένο το ποσό και κάποια στιγμή ακυρωθεί η συναλλαγή αυτόματα από την τράπεζά αν αργήσει αρκετά. 
Πριν καν ρωτήσω μου είπε ότι δε θα χάσω την τιμή και τη σειρά προτεραιότητας, παραμένουν δεσμευμένα  όπως είναι και όταν παραλάβουν θα με ενημερώσουν να πληρώσω για να παραλάβω…
Δεν ανέφερε κάτι σχετικά με προκαταβολή.

Επεξ/σία από Deu164
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Άρχισαν τα όργανα!
Μόλις με πήραν τηλ από πλαίσιο δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν,
Μου ακυρώνουν την πληρωμή για να μη μένει δεσμευμένο το ποσό και κάποια στιγμή ακυρωθεί η συναλλαγή αυτόματα από την τράπεζά αν αργήσει αρκετά. 
Πριν καν ρωτήσω μου είπε ότι δε θα χάσω την τιμή και τη σειρά προτεραιότητας, παραμένουν δεσμευμένα  όπως είναι και όταν παραλάβουν θα με ενημερώσουν να πληρώσω για να παραλάβω…
Δεν ανέφερε κάτι σχετικά με προκαταβολή.

Mία από τα ίδια και σε εμένα αν και δεν είχα πληρώσει.

Επίσης με ενημέρωσαν ότι η κάρτα δεν κάνει για mining 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας κανει οσο καιρο θελει να ερθει, σε αυτην την τιμη παλευται, αν και θα προτιμουσα μια 3070ti.

Ελπιζω μονο να παλευται αυτη η eagle και να μην αρπαζει φωτιες.

Εμενα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι παιζω σε Oled που ειναι 4κ 120fps και χρειαζομαι ampere καρτα για το hdmi 2.1.

Αλλιως την εβγαζα και με την 2080 super που ειχα και εδωσα

Παντως το γεγονος οτι τις εβγαλαν απο το site πιστευω ειναι θετικο.

Επεξ/σία από Apostol.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο DF πάντως βλέπω την 3080Ti μέχρι και 13-14% πάνω από την 3080 σε raster και μέχρι και 10% σε RT.

Πως βγάζουν κάποιοι μέσο όρο 5% ήθελα να ξέρω. Βάζουν μέσα και τίποτα αρχαιολογίες DX11 που δεν κάνουν scaling;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...