Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξωτερικό βλέπω κάτι 3090 Hybrid κλπ στα 2000-2200 που δεν το λες και άσχημα για τέτοια υλοποίηση..Πιστεύω και 'γω πως αν συνεχίσει έτσι προς το τέλος του χρόνου θα είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα, όχι MSRP, αλλά καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ή απλά έχει πιάσει καλοκαίρι και τώρα ασχολούμαστε με παραλίες....από Σεπτέμβρη - Οκτώβρη μην έχουμε επανάληψη λέω εγώ τώρα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

ή απλά έχει πιάσει καλοκαίρι και τώρα ασχολούμαστε με παραλίες....από Σεπτέμβρη - Οκτώβρη μην έχουμε επανάληψη λέω εγώ τώρα.....

Άμα σκάσει νέα καραντίνα και υπάρξει κάμια άνοδος στο mining πάλι τα ίδια ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

caseking και mindfactory εχουν απειρο στοκ αυτη τη στιγμη (δηλαδη απο χθες) ,το θεμα ειναι ποιος θα τις παρει σε αυτες τις τιμες ενω δεν υπαρχει και καποιο ΑΑ παιχνιδι να παιχτει.Μiners δε συμφερει το roi πλεον...

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι και τωρα φαινεται ξεκαθαρα οτι το οποιο στοκ υπαρχει ειναι καθαρα στα χερια των μαγαζιων και καποιων AIBs που απλα λογω καλοκαιριου αρχιζει και πεφτει η ζητηση οποτε πεφτει και η τιμη ελαφρα.. Οτι τους περνει εννοειται τους περνει για καλυτερες τιμες ακομη και αν αγοραζουν πιο ακριβα απο AIBs.. Βγαζουν πολυ περισσοτερα σε καθε περιπτωση τα καταστηματα με στοκ..
Δεδομενης της καταστασης για τοπ υλοποιησεις 3090 κοντα στα 2000 δεν ειναι καθολου ασχημα.. Οταν ο αλλος ζηταει 1000αρικο+  για 6700XT/3060Ti/3070 τοτε εμενα προσωπικα μου χτυπαει πολυ πιο ασχημα.. Τουλαχιστον με την 3090 ξερεις οτι περνεις niche product δεν υφισταται καλο vfm και υπο κανονικες συνθηκες.. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2Κ έβρισκες και στις αρχές τις καλές 3090 άρα ναι γι' αυτή τη κάρτα είναι οκ οι τιμές. Οι 3080Ti απ' ότι βλέπω παίζουν στα ίδια λεφτά οπότε καλύτερα 3090.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εξωτερικό βλέπω κάτι 3090 Hybrid κλπ στα 2000-2200 που δεν το λες και άσχημα για τέτοια υλοποίηση..Πιστεύω και 'γω πως αν συνεχίσει έτσι προς το τέλος του χρόνου θα είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα, όχι MSRP, αλλά καλύτερα.

3090 Hybrid στα 2000 είναι πολύ καλή τιμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για νέα καραντίνα δύσκολο μου φαίνεται πάντως. Αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό, σε 3 μήνες θα έχουμε φτάσει 7εκ. εμβολιασμένων με 2 δόσεις. Άλλωστε ακούγεται ήδη από κυβερνητικά στόματα για προνόμια στους πλήρως εμβολιασμένους οπότε ακόμη και αν συμβεί καραντίνα δεν θα είναι τόσο σκληρή όσο οι προηγούμενες. Το πιο σημαντικό είναι να μην σπάσει πάλι το limiter στις LHR, ώστε να μην "κινδυνεύσουμε" από τους miners ξανά. Να γίνει διαρροή driver πάλι δεν μου φαίνεται και τόσο πιθανό, θα ξεφτιλιστούν τελείως. Αν κρατηθεί αυτή η τάση θέλω να πιστεύω ότι το Q1 2022 θα μπορέσουμε να βρούμε έστω και +100 από MSRP..

Υ.Γ. Και εγώ θέλω 3060Ti Founder's αλλά πες ότι βρίσκεις κάποια στιγμή πως τη φέρνεις στην Ελλάδα;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια το Καλοκαιρι βαλε και το ποδοσφαιρο σχεδον 3 αγωνες την ημερα μας αφησαν και ελευθερους οποτε εχει ο κοσμος κατι να κανει.

Παντως εγω δεν προβλεπω να κλειστουμε παλι μεσα απο τον ιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

όταν μπείς σε μοτίβο νερού δύσκολα ξαναγυρνάς σε αέρα....αλλά ναι τα 1500€ για fe είναι μπόμπα.....

Μ' αρέσει πολύ που δείχνει σαν τούβλο με την ψύκτρα της. Το νερό είναι σίγουρα καλύτερο αλλά και τα 500Ε είναι τα μισά μιας OLED..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Για νέα καραντίνα δύσκολο μου φαίνεται πάντως. Αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό, σε 3 μήνες θα έχουμε φτάσει 7εκ. εμβολιασμένων με 2 δόσεις. Άλλωστε ακούγεται ήδη από κυβερνητικά στόματα για προνόμια στους πλήρως εμβολιασμένους οπότε ακόμη και αν συμβεί καραντίνα δεν θα είναι τόσο σκληρή όσο οι προηγούμενες. Το πιο σημαντικό είναι να μην σπάσει πάλι το limiter στις LHR, ώστε να μην "κινδυνεύσουμε" από τους miners ξανά. Να γίνει διαρροή driver πάλι δεν μου φαίνεται και τόσο πιθανό, θα ξεφτιλιστούν τελείως. Αν κρατηθεί αυτή η τάση θέλω να πιστεύω ότι το Q1 2022 θα μπορέσουμε να βρούμε έστω και +100 από MSRP..

Υ.Γ. Και εγώ θέλω 3060Ti Founder's αλλά πες ότι βρίσκεις κάποια στιγμή πως τη φέρνεις στην Ελλάδα;

Εγω θελω 28 Γεναρη δωρακι στον εαυτο μου που θα κλεισω τα 50 μια 3060 Ti την EVGA με τα δυο fan αλλα δεν την βλεπω να βγαινει ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το EOL για 3080 και 3090 είναι πολύ κοντά, ότι δεν κάνει για 3090 πάει για 3080Ti και τα full chip μόνο για workstation A6000 

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...