Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

41 λεπτά πριν, foukas είπε

Στις 3080 Ti eagle το είχαν ανοιχτό από περίπου 7 απόγευμα μέχρι 9 το πρωί της επομένης. Μόνο από αυτό το thread τις έχουν παραγγείλει τουλάχιστον 4 άτομα, οπότε φαντάζομαι εκεί θα έγιναν παραπάνω παραγγελίες συνολικά. Αρχίζω να πιστεύω κι εγώ ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στο Πλαίσιο...

Μλκς του πλαισιου, οπως εκαναν και με την 3070ti που ηταν αμεσα διαθεσιμη και μετα ετρωγες ακυρα.

Τωρα αυτο με την eagle μου κανει μεγαλη εντυπωση, μονο απο εδω μεσα ειμαστε καμποσοι.

Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Apostol. είπε

 

Μλκς του πλαισιου, οπως εκαναν και με την 3070ti που ηταν αμεσα διαθεσιμη και μετα ετρωγες ακυρα.

Τωρα αυτο με την eagle μου κανει μεγαλη εντυπωση, μονο απο εδω μεσα ειμαστε καμποσοι.

Θα δειξει.

Πάντως φίλος μου με παραγγελία Φεβρουαρίου για msi 3070 suprim ήρθε το Σάββατο...

Με μια μικρή αμφιβολία μήπως την είχε και νωρίτερα γτ από το 12 ψηφίο που τον κάλεσαν την Πέμπτη τον είχαν καλέσει και τον Μάρτιο... 

Οπότε σίγουρα φέρνουν το πότε είναι ένα άλλο θέμα... Όλος ο κόσμος ψάχνει κάρτες γραφικών μην ξεχνάμε!!! 

Και εγώ σε αναμονή για 3080ti θεωρώ λάθος το msrp της Nvidia αλλά βάση αυτού τίμια τιμή η eagle.. 

Επεξ/σία από steve_89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Πάντως φίλος μου με παραγγελία Φεβρουαρίου για msi 3070 suprim ήρθε το Σάββατο...

Με μια μικρή αμφιβολία μήπως την είχε και νωρίτερα γτ από το 12 ψηφίο που τον κάλεσαν την Πέμπτη τον είχαν καλέσει και τον Μάρτιο... 

Οπότε σίγουρα φέρνουν το πότε είναι ένα άλλο θέμα... Όλος ο κόσμος ψάχνει κάρτες γραφικών μην ξεχνάμε!!! 

Και εγώ σε αναμονή για 3080ti θεωρώ λάθος το msrp της Nvidia αλλά βάση αυτού τίμια τιμή η eagle.. 

Αν μπορείς ρώτησε τον φίλο σου την ακριβή ημερομηνία που είχε κάνει την παραγγελία. Για την ίδια κάρτα περιμένω από μέσα Φεβρουαρίου και ακόμα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παραλαμβάνετε RTX 3070 τώρα, αναγράφει πάνω στο κουτί/χαρακτηριστικά πως έχουν LHR;

Γενικότερα υπάρχει μια ανέλπιστη "κινητικότητα" στόκ σε Ευρωπαϊκά μαγαζιά. Αλμυρές τιμές μέν, διαθεσιμότητα δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Apostol. είπε

 

Μλκς του πλαισιου, οπως εκαναν και με την 3070ti που ηταν αμεσα διαθεσιμη και μετα ετρωγες ακυρα.

Τωρα αυτο με την eagle μου κανει μεγαλη εντυπωση, μονο απο εδω μεσα ειμαστε καμποσοι.

Θα δειξει.

Εννοείς δεν μετρούσε η παραγγελία ή περνούσε σαν pre-order?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, foukas είπε

Στις 3080 Ti eagle το είχαν ανοιχτό από περίπου 7 απόγευμα μέχρι 9 το πρωί της επομένης. Μόνο από αυτό το thread τις έχουν παραγγείλει τουλάχιστον 4 άτομα, οπότε φαντάζομαι εκεί θα έγιναν παραπάνω παραγγελίες συνολικά. Αρχίζω να πιστεύω κι εγώ ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται στο Πλαίσιο...

δε νομιζω να ειμαστε πανω απο 4-5 ατομα εδω μεσα

και οπως προανεφερα, ηδη παραδοσανε σε scalper μια eagle :P

λοιπον ελατε να βγαλουμε σειρα προτεραιοτητας εδω

παρηγγειλε κανεις eagle πριν τις 19:50; χαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, Tenshi είπε

Όσοι παραλαμβάνετε RTX 3070 τώρα, αναγράφει πάνω στο κουτί/χαρακτηριστικά πως έχουν LHR;

Γενικότερα υπάρχει μια ανέλπιστη "κινητικότητα" στόκ σε Ευρωπαϊκά μαγαζιά. Αλμυρές τιμές μέν, διαθεσιμότητα δε.

Είναι διαφορετικά asin / revision / ονόματα. Από τέλος ιουνίου θα αρχίσουν να κυκλοφορούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Deu164 είπε

18:40 😛
Την είχε διαθέσιμη την έβαλα στο καλάθι πλήρωσα και μετά έγραψε αναμονή παραλαβής

ωραιος

θεωρουμε πως τουλαχιστον ενας (scalper) εχει ηδη παραλαβει μια eagle 

παιζει να εισαι ο αμεσως επομενος :d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Ίσως. 
Πάντως από ότι θυμάμαι την είδα διαθέσιμη κάπου στις 18:35 μπορεί και 1- 2 λεπτά νωρίτερα δεν ξέρω τι ώρα τις έδωσαν διαθέσιμες

από το πρωί αν πήγαινες στο κατάστημα απότι μου είπαν. Έκανα την παραγγελία 7 και 20 αλλά όταν έμαθα έτσι την ακύρωσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

 

Είναι διαφορετικά asin / revision / ονόματα. Από τέλος ιουνίου θα αρχίσουν να κυκλοφορούν

Ναί, το γνωρίζω, πχ η Asus TUF 3070 OC έχει P/N 90YV0FQ6-M0NA00 και η αντίστοιχη LHR 90YV0FQΙ-M0NA00.

Επειδή έχω δεί αναφορές για shipping LHR καρτών κάπου στο τέλος Μαΐου και όλως τυχαίως συμπίπτουν με την κίνηση που υπάρχει αυτές τις ημέρες,είπα μήπως οφείλεται εκεί.

Μου κάνει εντύπωση πως μετά απο ξεραΐλα μηνών,εμφανίζονται ξαφνικά άμεσα διαθέσιμες κάρτες χωρίς limiter.

Capture.JPG.52f28433d07cefaee7f9e7b748ba9c7a.JPG

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tenshi είπε

Ναί, το γνωρίζω, πχ η Asus TUF 3070 OC έχει P/N 90YV0FQ6-M0NA00 και η αντίστοιχη LHR 90YV0FQΙ-M0NA00.

Επειδή έχω δεί αναφορές για shipping LHR καρτών κάπου στο τέλος Μαΐου και όλως τυχαίως συμπίπτουν με την κίνηση που υπάρχει αυτές τις ημέρες,είπα μήπως οφείλεται εκεί.

Μου κάνει εντύπωση πως μετά απο ξεραΐλα μηνών,εμφανίζονται ξαφνικά άμεσα διαθέσιμες κάρτες χωρίς limiter.

Capture.JPG.52f28433d07cefaee7f9e7b748ba9c7a.JPG

το πιο πιθανο ειναι να προσπαθουσαν να τις scalpαρουνε σε εξευτελιστικες τιμες σε κανα site με αγγελιες και να μεινανε με το πουλι στο χερι

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα οδευει προς τη σωστη κατευθυνση το πραμα

οι miners σταματησαν να αγοραζουν με το τσουβαλι αφου δε τους συμφερει 

οι scalpers ναι μεν εχουνε αγορασει καρτες αλλα με το msrp στα 1200$ στις 3080 ti δε προκειται να αγορασει ΚΑΝΕΙΣ σε scalped prices

εχει παγωσει λιγο το πραμα, εχουν χτυπησει ταβανι οι τιμες καιρο τωρα

τωρα ειμαστε στο σταδιο που αρχιζουν να αγχωνονται σιγα σιγα οι scalpers και να σκεφτονται μηπως κανανε μαλακια που επενδυσανε τοσα λεφτα

συντομα θα αρχισει ο κρυος ιδρωτας και ο πανικος 😈

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...