Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Stefxour είπε

Έμπλεξες καθόλου με τελωνείο? Και εάν ναι ποια ήταν η διαδικασία? Έχω καλή θέση στη λίστα αναμονής για τη 3060 αλλά αγχώθηκα γιατί στα φόρουμ της EVGA έχει πέσει πολύ κλάψα για τα τελωνεία.

Δεν είναι από evga,από εκεί θα περιμένουμε πολύ ακόμη...Κ απόσο ξέρω τουλάχιστον από evga Ευρώπης δεν έχει τελωνείο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως η EVGA εριξε τιμες εγω που θελω τελος του χρονου αρχες του αλλου να παρω την 3060 ti xc απο 469 την πηγε 419

 

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P5-3663-KL

Το θεμα ειναι οταν σου στειλουν για να παρεις την καρτα σου στελνουν με την τιμη που ειχες δει τοτε η με την νεα μειωμενη;

Γιατι αν μου στειλει πχ τον Γενναρη να την παρω με 600 και εδω πλεον η σε μαγαζια του εξωτερικου θα εχει 500-550 να την βρασω.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

 Η πατροπαράδοτη πλέον φωτό...

καλορίζικο το καρτόνι bro!

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Επόμενη φωτό μόνο για kingpin

κάτι θα γνωρίζεις.......B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Παντως η EVGA εριξε τιμες εγω που θελω τελος του χρονου αρχες του αλλου να παρω την 3060 ti xc απο 469 την πηγε 419

 

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P5-3663-KL

Το θεμα ειναι οταν σου στειλουν για να παρεις την καρτα σου στελνουν με την τιμη που ειχες δει τοτε η με την νεα μειωμενη;

Γιατι αν μου στειλει πχ τον Γενναρη να την παρω με 600 και εδω πλεον η σε μαγαζια του εξωτερικου θα εχει 500-550 να την βρασω.

419 (VAT exc.) την έχει μήνες τώρα που την έχω ανοικτή τη σελίδα. Υποθέτω πως όταν με το καλό αποφασίσουν να διαθέσουν κάρτες για τα queue θα είναι στις τιμές που είχαν όταν μπήκε ο καθένας στο queue. Αλλιώς ποιο το νόημα της αναμονής και της όλης οργάνωσης από μεριάς τους;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skritikos είπε

419 (VAT exc.) την έχει μήνες τώρα που την έχω ανοικτή τη σελίδα. Υποθέτω πως όταν με το καλό αποφασίσουν να διαθέσουν κάρτες για τα queue θα είναι στις τιμές που είχαν όταν μπήκε ο καθένας στο queue. Αλλιώς ποιο το νόημα της αναμονής και της όλης οργάνωσης από μεριάς τους;

 

Μεχρι εχθες ηταν 469.99 αν δεις στις προηγουμενες δυο σελιδες ειχα ρωτησει για τον υπολογισμο της τελικης τιμης.

Αν μου στειλουν ειδοποιηση για 469.99 ΑΝ λεω και πλεον την εχουν 419.99 που ισως να πεσει ακομα σιγα μην την παρω οχι μονο εγω αλλα και πολυ κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Μεχρι εχθες ηταν 469.99 αν δεις στις προηγουμενες δυο σελιδες ειχα ρωτησει για τον υπολογισμο της τελικης τιμης.

Αν μου στειλουν ειδοποιηση για 469.99 ΑΝ λεω και πλεον την εχουν 419.99 που ισως να πεσει ακομα σιγα μην την παρω οχι μονο εγω αλλα και πολυ κοσμος.

Κάτι περίεργο συμβαίνει γιατί σε μένα ήταν πάντα 419. Είμαι σίγουρος γιατί τα έχω μεταφέρει σε excel που ετοιμάζω το νέο build μου.

Λες να με έχει λυπηθεί η EVGA που είμαι σε queue 6 καρτών;;; 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, skritikos είπε

Κάτι περίεργο συμβαίνει γιατί σε μένα ήταν πάντα 419. Είμαι σίγουρος γιατί τα έχω μεταφέρει σε excel που ετοιμάζω το νέο build μου.

Λες να με έχει λυπηθεί η EVGA που είμαι σε queue 6 καρτών;;; 😁

 

Το θεμα ειναι πως καρτες δεν εχει σε ολες της σειρας 3 γραφει εκτος στοκ και αρκετα μαγαζια οπως το Ισπανικο μια χαρα εχει πουλησει εβγα καρτουλες.

Μολις ακυρωσα και queue απο μια 1070 ti που ειχα κανει και δεν πηρα ειδοποιηση ποτε. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πήρα από EVGA notify που μιλάει για μη διαθεσιμότητα 3080 XC3 και 3070 και ότι πλέον έχουν queue μόνο για νέα LHR SKU.

Μόνο LHR 3080 και 3070 λοιπόν από εδώ και πέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

IMG_20210629_174717_edit_220441846588758.jpg

Βλέπεις τα δολάρια πάντως τώρα, μήπως για αυτό έχεις μπλεχτεί με τις τιμές;

Το ευρωπαϊκό site είναι το eu.evga.com

35 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Το θεμα ειναι πως καρτες δεν εχει σε ολες της σειρας 3 γραφει εκτος στοκ και αρκετα μαγαζια οπως το Ισπανικο μια χαρα εχει πουλησει εβγα καρτουλες.

Μολις ακυρωσα και queue απο μια 1070 ti που ειχα κανει και δεν πηρα ειδοποιηση ποτε. :lol:

Άλλα τα queue της χονδρικής και άλλα της λιανικής. Σε μας υποθέτω θα δίνουν με τελευταία προτεραιότητα.

Αν ήταν αποκλειστικά direct-sell εταιρεία θα ήταν διαφορετικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, skritikos είπε

Βλέπεις τα δολάρια πάντως τώρα, μήπως για αυτό έχεις μπλεχτεί με τις τιμές;

Το ευρωπαϊκό site είναι το eu.evga.com

Άλλα τα queue της χονδρικής και άλλα της λιανικής. Σε μας υποθέτω θα δίνουν με τελευταία προτεραιότητα.

Αν ήταν αποκλειστικά direct-sell εταιρεία θα ήταν διαφορετικά.

 

Ναι εχεις δικιο εβλεπα δολαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η Zotac Trinity 3080Ti εξακολουθεί να είναι η χειρότερη υλοποίηση ;

xc3

IMG_20210629_171754.jpg

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Το θεμα ειναι πως καρτες δεν εχει σε ολες της σειρας 3 γραφει εκτος στοκ και αρκετα μαγαζια οπως το Ισπανικο μια χαρα εχει πουλησει εβγα καρτουλες.

Μολις ακυρωσα και queue απο μια 1070 ti που ειχα κανει και δεν πηρα ειδοποιηση ποτε. :lol:

Το ισπανικό είναι επίσημος retailer της evga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...