Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, nikos760 είπε

HOLA    ισπανια ουγγαρια τωρα ρουμανια ε σιγα σιγα ερχεται :) οταν θα ερθει πρεπει να την αφήσω να ξεκουραστεί λιγο μου φαίνεται μετά από τόσο μεγάλο ταξίδι ;)

ισπανια.png

Ποιο μαγαζί ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, etze είπε
Αναφορά σε κείμενο

Y'all been fooled. The price list in the screenshot that's from PTT was a strategy that gamers in Tieba(Chinese reddit) came up with to fight against scalpers. The "DDDD" at the end of the first paragraph of that price list is the acronym for Dong De Dou Dong (懂得都懂), which roughly means "If you know, you know". So that price list was basically made by the angry gamers called "等等党" (members of the Waiting Party) in the GPUs thread in Tieba. The strategy has been mainly practiced on Xianyu(Chinese eBay) to confuse desperate miners and to restrict scalpers. Taiwan people don't understand this hint so they believed it, and so did Jacob. If you want to explore the story behind this, leave a comment.

Είμαστε τόσο απελπισμένοι για φτηνές gpu, που τρώμε (και αναμεταδίδουμε) ραδιοαρβύλα αμάσητη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποιο μαγαζί ; 

https://www.pccomponentes.com/buscar/?query=3080 ti&page=1&or-price_asc&fm-6

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποιο μαγαζί ; 

https://www.pccomponentes.com/buscar/?query=3080 ti&page=1&or-price_asc&fm-6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vins είπε

Καλό είναι αλλά δεν είδες ότι λέω 32"!

Δεν πάω παρακάτω, τώρα έχω 32" και τα μικρότερα δε μου κάνουν πια (that's what she said) 😂

 ή μια επένδυση σε καμια 48αρα OLED TV ; Σκέψου το αν σε καλύπτει ολίγον η τωρινή σου οθόνη, να την έχεις για κανονική χρήση, κανένα mp game και για τα δυνατά single player την OLED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 ή μια επένδυση σε καμια 48αρα OLED TV ; Σκέψου το αν σε καλύπτει ολίγον η τωρινή σου οθόνη, να την έχεις για κανονική χρήση, κανένα mp game και για τα δυνατά single player την OLED

Μπααα δε με ψήνει και τόσο.. Δε λέω, εξαιρετική εικόνα αλλά είναι πολλά τα λεφτά, πολλές οι ίντσες για την απόσταση που έχω και ακόμα έχουν θέματα..

54 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Είμαστε τόσο απελπισμένοι για φτηνές gpu, που τρώμε (και αναμεταδίδουμε) ραδιοαρβύλα αμάσητη.

Καλά, λες και άμα τις έδιναν φτηνά οι miners στην Κίνα, θα έφταναν φτηνά στην Ευρώπη... Χθες μίλησα με συνεργατη/φίλο σε logistics για container από Κίνα και μου είπε ότι γίνεται πόλεμος!  Μιλάμε για τουλάχιστον 4πλασια τιμή το container (και 5πλασια).

Βάλε και την κατάργηση της ατελειας από αύριο και έδεσε το γλυκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο δεν δέχεται το ΑΦΜ μου το PC Componentes όταν πάω να προχωρήσω την παραγγελία ενώ αν βάλω τις πληροφορίες στο account το δέχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, vins είπε

Μάγκες ερώτηση γιατί το ψάχνω πολύ αλλά άκρη δε βρίσκω. 

Καθότι περιμένω με το καλό την 3080 ftw3 ultra hybrid, έψαχνα για μόνιτορ μέχρι τα 450€ στις 32".

Το μόνο που είδα να αξίζει σε 4κ είναι το BenQ EW3270U, οπότε το παρήγγειλα. Δεν πολυπαιζω competitive, περισσότερο story είμαι τύπου cp2077, metro κλπ. Καλή επιλογή ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτα;

Μια χαρά μόνιτορ ειναι το συγκεκριμένο 32" 4Κ BenQ, ικανοποιητική εικόνα και χρώματα, έχει HDR και καλή συνδεσιμοτητα. 

Αρκετους μήνες πριν και αν θυμαμαι καλα πριν το Black friday, είχε κατέβει η τιμή του σε τιμή χώμα για άγνωστο λόγο και φυσικά έγινε αγορά με συνοπτικές διαδικασίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI, όσοι ασχολείστε με PC Components, δοκιμάστε να σετάρετε την διεύθυνση σας στο account profile σας και οχι στο place order σταδιο. Εγώ έβαλα ταυτότητα στα NIF/Cif(is) και τη δέχτηκε κανονικά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, morehp είπε

Μια χαρά μόνιτορ ειναι το συγκεκριμένο 32" 4Κ BenQ, ικανοποιητική εικόνα και χρώματα, έχει HDR και καλή συνδεσιμοτητα. 

Αρκετους μήνες πριν και αν θυμαμαι καλα πριν το Black friday, είχε κατέβει η τιμή του σε τιμή χώμα για άγνωστο λόγο και φυσικά έγινε αγορά με συνοπτικές διαδικασίες 

Το έχεις δλδ; Με ανησύχησαν κάποια reviews που μιλάνε για bleed στις 4 γωνίες (αν και va) αλλα οκ από amazon το πήρα αν παίξει κάτι τέτοιο τουλάχιστον το επιστρέφω χωρίς μα μου. (Μου είχαν δώσει κάτι κουπόνια που έληγαν σήμερα και μου βγήκε 340 τελική)

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, vins είπε

Το έχεις δλδ; Με ανησύχησαν κάποια reviews που μιλάνε για bleed στις 4 γωνίες (αν και va) αλλα οκ από amazon το πήρα αν παίξει κάτι τέτοιο τουλάχιστον το επιστρέφω χωρίς μα μου. (Μου είχαν δώσει κάτι κουπόνια που έλεγαν σήμερα και μου βγήκε 340 τελική)

Ναι είμαι σούπερ ικανοποιημένος, δεν εχω δει δείγμα bleed, μηδεν προβληματα μεχρι στιγμης.

Καλή τιμή πήρες και με αμαζον είσαι ήσυχος, εχεις 30 ημερες επιστροφή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...