Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για κάποιο λόγο δεν δέχεται το ΑΦΜ μου το PC Componentes όταν πάω να προχωρήσω την παραγγελία ενώ αν βάλω τις πληροφορίες στο account το δέχεται.

εγω εβαλα αριθμο ταυτοτητας και οχι αφμ και επειτα απο πολλες προσπαθειες το δεχτηκε, τωρα τι θα εχει μεσα το το δέμα που μου έστειλαν θα δείξει σε λιγες μερες χαχα

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για κάποιο λόγο δεν δέχεται το ΑΦΜ μου το PC Componentes όταν πάω να προχωρήσω την παραγγελία ενώ αν βάλω τις πληροφορίες στο account το δέχεται.

Νομιζω οτι εγραψαν πιο πισω οτι βαζεις τα στοιχεια στον λογαριασμο σου και μετα επιλεγεις την καρτελα κατα την παραγγελια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vins είπε

Το έχεις δλδ; Με ανησύχησαν κάποια reviews που μιλάνε για bleed στις 4 γωνίες (αν και va) αλλα οκ από amazon το πήρα αν παίξει κάτι τέτοιο τουλάχιστον το επιστρέφω χωρίς μα μου. (Μου είχαν δώσει κάτι κουπόνια που έληγαν σήμερα και μου βγήκε 340 τελική)

Τα VA δεν έχουν bleed? Eλά να δεις την δική μου να σου φύγει το οξυγόνο :P 

Και δεν το έχει και στις γωνίες η άτιμη, δεν ξέρω τι παίζει αλλά το έχει στα 3/4 της κάθε πλευράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Νομιζω οτι εγραψαν πιο πισω οτι βαζεις τα στοιχεια στον λογαριασμο σου και μετα επιλεγεις την καρτελα κατα την παραγγελια

Έτσι το έκανα αλλά πάλι δεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουν αρχισει οι αγγελιες με 3080 στα 1500-1600 ευρω και "επαιζε μονο lol και fortnite για μερικους μηνες" :D

απο θεμα stock εξακολουθει να πηγαινει καλα το πραμα νομιζω

να ρωτησω κατι σαν ασχετος, πως και η eagle υπαρχει σε τοσα πολλα καταστηματα;

image.png.ac2c722e7fe0a79098be15b88312cc8a.png

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, etze είπε

εχουν αρχισει οι αγγελιες με 3080 στα 1500-1600 ευρω και "επαιζε μονο lol και fortnite για μερικους μηνες" :D

 

Πίστεψτε με, αλήθεια σας λεω 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έτσι το έκανα αλλά πάλι δεν..

Εμένα, που το έκανα με ταυτότητα, προσχώρησε κανονικα απλά κόλωσα στο τελευταιο σταδιο (πηγαινα γαι Merc 6800xt  @1151 τελική αλλά μάλλον θα περιμενω για Σεπτέμβρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν μπορει να με βοηθησει κανεις, αλλα προσφατα ενεδωσα και ενω ειχα παραγγειλει απο πλαισιο μια gigabyte 3060ti gaming oc που την περιμενα 6 μηνες, ακυρωσα και πηρα ετοιμοπαραδοτη μια zotac 3060 amp white (το λευκο δεν ταιριαζει καθολου με το pc μου, αλλα τετοια ωρα τετοια λογια...)

Ενω σε ενα καρο games δινει καλο πονο γενικα, στο cyberpunk με απογοητευει... νομιζω πως φταιει το game, γιατι στα low/medium/high χωρις RT παιζει σχεδον στα ιδια fps (60-70) απλα πχ στα low εχει 70% gpu utilization, και ανεβαινει οσο ανεβαζεις γραφικα. Μεχρι που πιανει ταβανι και οταν ανοιγεις ultra ή RT τα fps αρχιζουν και ψοφανε...

Δεν ξερω γιατι capαρει αντι να πιασει παραπανω fps, και το dlss ή το αλλο το fidelity cas ή οπως λεγεται δεν αυξανει καθολου τα fps, εκει, σταθερα μεχρι 70-75 max. Το μονο π κανει ειναι να μειωνει την ποιοτητα των γραφικων, χωρις κανενα gain...

Προφανως ξερω και εχω κλειστα vsync, max fps και ingame και στο nvidia control panel κλπ, απλα η το game αρνειται πεισματικα να ανεβασει νουμερα. Μονο στα menus ξερει να πιανει 144...

Ξερει κανεις τι τρεχει? Εχω ψαξει ενα καρο φιξακια αλλα τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην ξεχνάτε για αγορές από εξωτερικό απο 1/7 ισχύει και για εντός ΕΕ αν είναι σε άλλο καθεστώς ΦΠΑ το άλλο κράτος σε σχέση με εμάς .....οπότε θα έχει τελωνείο για εξίσωση

https://www.taxheaven.gr/news/55026/fpa-eyr-epitroph-ti-allazei-apo-thn-1-ioylioy

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Μην ξεχνάτε για αγορές από εξωτερικό απο 1/7 ισχύει και για εντός ΕΕ αν είναι σε άλλο καθεστώς ΦΠΑ το άλλο κράτος σε σχέση με εμάς .....οπότε θα έχει τελωνείο για εξίσωση

https://www.taxheaven.gr/news/55026/fpa-eyr-epitroph-ti-allazei-apo-thn-1-ioylioy

δεν ισχύει για εντός ΕΕ αγορές, δε καταλαβαίνω από που το είδαν αυτό και το λένε, σε κούριερ δουλεύω και έχω διαβάσει το νόμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, etze είπε

εχουν αρχισει οι αγγελιες με 3080 στα 1500-1600 ευρω και "επαιζε μονο lol και fortnite για μερικους μηνες" :D

απο θεμα stock εξακολουθει να πηγαινει καλα το πραμα νομιζω

να ρωτησω κατι σαν ασχετος, πως και η eagle υπαρχει σε τοσα πολλα καταστηματα;

image.png.ac2c722e7fe0a79098be15b88312cc8a.png

όσοι έχουν 3080 έκαναν ⛏️ δηλαδή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Herald είπε

Τα VA δεν έχουν bleed? Eλά να δεις την δική μου να σου φύγει το οξυγόνο :P 

Και δεν το έχει και στις γωνίες η άτιμη, δεν ξέρω τι παίζει αλλά το έχει στα 3/4 της κάθε πλευράς. 

 

7 ώρες πριν, vins είπε

Πφφφφ.. Τι να πω! Εσύ ποιο εχεις;

Δύο VA monitors έχω, δεν έχει κανένα bleeding. Άσε που είχα την αίσθηση ότι αυτό είναι χαρακτηριστικό θέμα των IPS κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...