Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, skritikos είπε

Είμαι περίεργος να δω τι τέχνασμα έχουν βρει για αυτό. Κάτι νόμιμο, ελπίζω!

Ο Κωτσόβολος δεν έχει κούριερ.Στα φέρνουν οι ίδιοι.Άρα μπορεί να εισπράξει ότι ποσό του ζητηθεί.Τουλάχιστον στις περιοχές που έχει καταστήματα

Επεξ/σία από kyr123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, generalb31 είπε

Ο Κωτσοβολος ειναι πολυ ωραιο μαγαζι......βγηκαν την προηγουμενη βδομαδα κατι ετοιμοπαραδοτες καρτες 3060 Gigabyte σε καλες τιμες για την εποχη(καποιος τις ανεβασαι εδω) και λεω κατσε να βαλω μια παραγγελια μηπως και ειμαστε τυχεροι.Καθομαι την κανω ωραια και καλα...ερχεται επιβεβαιωση....λεω λες??? Την αλλη μερα πρωι σκαει τηλ....ναι για την καρτα...ειχαμε καποια εκθεσιακα κομματια...δε μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε...σας καταλαβαινουμε κλπ!!!! Οκ λεω παμε για αλλα....(τα αλλα ειναι pccomponentes)  και ερχομαστε στο ΣΗΜΕΡΑ......χτυπαει κουδουνι....ανεβαινει ο κουριερ και μου αμολαει στο χερι την καρτα.....(με αντικαταβολη για να μη ξεχνιομαστε)......βλεπω 699....λεω η ακυρωμενη .....ρωταω και τον οδηγο...pos εχεις??? Οχι μου απανταει.....και με βαρια καρδια τη δινω πισω.....ΤΡΟΛΑΡΙΣΜΑ κανονικο ομως!!!!!

Εισαι τρελος ρε στην αναγκη και με το βρακι επρεπε να πας μεχρι την τραπεζα παρεα με τον κουριερ και του ελεγες σε κερναω 2 πιτογυρα και μια μπυρα (10 ευρω τιπς) αν σου ελεγε μα μου σου του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Εισαι τρελος ρε στην αναγκη και με το βρακι επρεπε να πας μεχρι την τραπεζα παρεα με τον κουριερ και του ελεγες σε κερναω 2 πιτογυρα και μια μπυρα (10 ευρω τιπς) αν σου ελεγε μα μου σου του.

Εχε χαρη που περιμενω εντος των ημερων μια xfx 6700 xt αλλιως παρεα θα τον πηγαινα....μη σου πω απο πισω απο το βανακι μεχρι να γυρισει στα κεντρικα και θα πληρωνα επιτοπου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο πήγα να πάθω κ γω σήμερα με ένα PS5 το οποίο είχα θεωρητικά ακυρώσει καθώς είχα στείλει μήνυμα από την σελίδα εδώ και μήνες ( επικοινωνία> αλλαγή-τροποποιηση παραγγελίας κ.α. ) και χθες είχα τηλεφώνημα ότι αύριο έρχεται κλπ. Ευτυχώς βρέθηκε φίλος που έψαχνε και τον θυμήθηκα οπότε για να μην ακυρώσω παραχώρησα το order id μου και δέχτηκαν να αλλάξουμε στοιχεία παράδοσης. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να έρθει άδικα ο οδηγός με το βανακι του Κοτσοβολου σπίτι μου, που του έχει βγει η ψυχή κυριολεκτικά κάτω από ντάλα ήλιο όλη μέρα στο δρόμο πήγαινε έλα και να μη μπορώ να παραλάβω την παραγγελία λόγω του ότι δε θα είχα τα χρήματα (.στη δικιά μου περίπτωση). 

Ένα respect παραπάνω στα παιδιά αυτά, που κάνουν τις μεταφορές αλλά και στους κούριερ που τρέχουν να μας παραδίδουν τα πράγματα μας σε τέτοιες καιρικές συνθήκες.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, generalb31 είπε

Εχε χαρη που περιμενω εντος των ημερων μια xfx 6700 xt αλλιως παρεα θα τον πηγαινα....μη σου πω απο πισω απο το βανακι μεχρι να γυρισει στα κεντρικα και θα πληρωνα επιτοπου!!!!

Μπορούσες απλά να του πεις ότι θα παραλάβεις από το κατάστημα.

2 ώρες πριν, kyr123 είπε

Ο Κωτσόβολος δεν έχει κούριερ.Στα φέρνουν οι ίδιοι.Άρα μπορεί να εισπράξει ότι ποσό του ζητηθεί.Τουλάχιστον στις περιοχές που έχει καταστήματα

Από Πλαίσιο ζητούν να πληρώσεις με κάρτα σε ποσά μεγαλύτερα των 500 ευρώ. Μου έχει τύχει. Σου στέλνουν λινκ, πληρώνεις, το βλέπουν και στέλνουν το προϊόν.

Στον Κωτσόβολο πριν δύο ημέρες όταν ανάφερα το σχετικό νόμο, η κοπελιά στο τηλεφωνικό μου είπε με ύφος ότι επιτρέπεται μέχρι 1600 ευρώ να πληρώσω στον οδηγό με μετρητά. Άβυσσος η νομοθεσία του ελληνικού κράτους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Μπορούσες απλά να του πεις ότι θα παραλάβεις από το κατάστημα.

Από Πλαίσιο ζητούν να πληρώσεις με κάρτα σε ποσά μεγαλύτερα των 500 ευρώ. Μου έχει τύχει. Σου στέλνουν λινκ, πληρώνεις, το βλέπουν και στέλνουν το προϊόν.

Στον Κωτσόβολο πριν δύο ημέρες όταν ανάφερα το σχετικό νόμο, η κοπελιά στο τηλεφωνικό μου είπε με ύφος ότι επιτρέπεται μέχρι 1600 ευρώ να πληρώσω στον οδηγό με μετρητά. Άβυσσος η νομοθεσία του ελληνικού κράτους.

Μάλλον κάποιοι είναι πιο ίσοι από τους υπόλοιπους, όπως πάντα.

Το όριο για αγορές/πληρωμές με μετρητά αυτή τη στιγμή είναι τα 500€ και πάει ολοταχώς για μείωση στα 300€.

Τα 1600 τα ξέρει μόνο ο Κωτσος

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια κανενας κατοχος Zotac Trinity 3090 που να έχει αλλαξει thermal paste/pads στην καρτα του και τι αποτελεσματα ειδε σε in-game temps? Διαβαζω στο reddit group της Zotac μεικτα σχολια, αλλοι ειχαν καλυτερες, αλλοι ιδιες και αλλοι λιγο χειροτερες temps. Βεβαια σχεδον ολοι την εχουν για mining..

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Παιδια κανενας κατοχος Zotac Trinity 3090 που να έχει αλλαξει thermal paste/pads στην καρτα του και τι αποτελεσματα ειδε σε in-game temps? Διαβασω στο reddit group της Zotac μεικτα σχολια, αλλοι ειχαν καλυτερες, αλλοι ιδιες και αλλοι λιγο χειροτερες temps. Βεβαια σχεδον ολοι την εχουν για mining..

Έχουν βάλει τα ίδια pads αυτοί που αναφέρουν μεικτά αποτελεσματα; Τα έχουν περάσει σωστα; 

Παίζουν σημαντικό ρόλο αυτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vins είπε

Έχουν βάλει τα ίδια pads αυτοί που αναφέρουν μεικτά αποτελεσματα; Τα έχουν περάσει σωστα; 

Παίζουν σημαντικό ρόλο αυτά!

Ναι σχεδον ολοι βαζουν τα Thermalright Odyssey 2mm. (2mm ειναι και τα στοκ)

Τωρα το ποσο σωστα τα βαζει ο καθενας.. ελα μου ντε. Γιαυτο ηθελα και καμια παραπανω γνωμη απο κατοχους εδω που το εχουν δοκιμασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Ναι σχεδον ολοι βαζουν τα Thermalright Odyssey 2mm. (2mm ειναι και τα στοκ)

Τωρα το ποσο σωστα τα βαζει ο καθενας.. ελα μου ντε. Γιαυτο ηθελα και καμια παραπανω γνωμη απο κατοχους εδω που το εχουν δοκιμασει.

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι όλα τα pads παντού 2mm, αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ας ενημερώσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, vins είπε

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι όλα τα pads παντού 2mm, αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ας ενημερώσει! 

Εννοω οσοι δοκιμασανε να αλλαξουν βαζουν τα συγκεκριμενα της Thermalright που θεωρουνται top, σε ιδιο παχος παντα με τα στοκ της Zotac (2mm front/ 2.5mm back)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιέργο...ένα τύπο pads παντού?

εγώ τρείς τύπους pads χρησιμοποίησα στην evga.....3mm.....2mm.....1.5mm......

η zotac βέβαια μπορεί να χρησιμοποιεί ένα τύπο pads σε πάχος......τι να πω....αλλά μου φαίνεται περίεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...