Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Να σε πω οτι αυτο σκεφτομαι τωρα? Αλλα δεν θα μπορεσω να την επιστρεψω και να παρω τα χρηματα πισω γιατι εχουν περασει 25 μερες και για να κοψω δευτερο τιμολογιο δυσκολα δεν θα περασει εφορια δευτερη GPU σε 1 χρονο. Αλλιως θα την εδινα 600 την 6700xt και θα επερνα αυτη παλι με 600 που θα μου εβγαινε με τιμολογιο.

Γιατί δεν την περνας στα πάγια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Γιατί δεν την περνας στα πάγια;;;

Την 6700xt την περασα αμεσα ναι μια το χρονο ομως παραπανω δεν επιτρεπουν. Διλημμα η κατασταση οπως και να εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Armoral είπε

Νομίζω ότι ψάχνω υπερβολικά. Δεν έχει παίξει τέτοια τιμή σε καμία υλοποίηση κοντά στο msrp. Μόνο οι Vega έπαιζαν σε κανονικές τιμές amazon, οι Nitro 5700xt κυρίως, αν όχι μόνο εδώ, στο Πλαίσιο. Αυτή τη στιγμή οι φθηνότερες 3070ti στο amazon έχουν ένα 900άρι εύκολα.

 

Screenshot_2021-07-02-20-47-03-359_com.android.chrome.jpg

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Την 6700xt την περασα αμεσα ναι μια το χρονο ομως παραπανω δεν επιτρεπουν. Διλημμα η κατασταση οπως και να εχει.

Ρώτα τον λογιστή σου. Έχω περάσει καμία 30αρια κάρτες σε πάγια...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

 

Screenshot_2021-07-02-20-47-03-359_com.android.chrome.jpg

Amazon warehouse?

Μία στο τόσο λέμε μπορεί να παίξουν για αυτό είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Δείξε μου να πάρω τώρα μία στα 452.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

 

Screenshot_2021-07-02-20-47-03-359_com.android.chrome.jpg

Ρώτα τον λογιστή σου. Έχω περάσει καμία 30αρια κάρτες σε πάγια...

Θα ρωτησω ναι γιατι αν γινεται θα ειναι παρα πολυ καλο. Τωρα οπως το σκεφτομαι 2 καρτες σε αγροτικη επιχειρηση το λογικο ειναι να μην επιτρεπουν αλλα μια ερωτηση θα γινει και γινεται θα την τσιμπησω και δινω την αλλη 600-650 να μου βγει στα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Όχι, κανονική κάρτα καινούργια.

Ωραίος αφού την πρόλαβες. Εδώ και εκεί παίζουν κάποιες τέτοιες τιμές όντως, ελάχιστες όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ωραίος αφού την πρόλαβες. Εδώ και εκεί παίζουν κάποιες τέτοιες τιμές όντως, ελάχιστες όμως.

Αρχές του χρόνου, είχε πάρα πολλές. Σκέψου ακυρωναμε asus dual στα 580 γιατί μας φαινόντουσαν ακριβές.

 

 

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα ρωτησω ναι γιατι αν γινεται θα ειναι παρα πολυ καλο. Τωρα οπως το σκεφτομαι 2 καρτες σε αγροτικη επιχειρηση το λογικο ειναι να μην επιτρεπουν αλλα μια ερωτηση θα γινει και γινεται θα την τσιμπησω και δινω την αλλη 600-650 να μου βγει στα ιδια.

Σε τι αγροτικη επιχειρηση περνας τις καρτες στα εξοδα??? Με ενδιαφερει....(συναδελφος αγροτικος επιχειρηματιας ( βαση εφοριας και γω)

Επεξ/σία από generalb31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα ρωτησω ναι γιατι αν γινεται θα ειναι παρα πολυ καλο. Τωρα οπως το σκεφτομαι 2 καρτες σε αγροτικη επιχειρηση το λογικο ειναι να μην επιτρεπουν αλλα μια ερωτηση θα γινει και γινεται θα την τσιμπησω και δινω την αλλη 600-650 να μου βγει στα ιδια.

Γιατί, οι αγρότες δεν έχουν κομπιούτερ να κρατούν τα έσοδα, έξοδα, παραστατικά, να κόβουν τιμολόγια κλπ...κλπ;;;

Επεξ/σία από Vsrs7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

Γιατί, οι αγρότες δεν έχουν κομπιούτερ να κρατούν τα έσοδα, έξοδα, παραστατικά, να κόβουν τιμολόγια κλπ...κλπ;;;

Μωρε εχουμε αλλα εμενα ο λογιστης καθε φορα που το το λεω με βριζει....αλλα αν γινεται να αρχιζω να κοβω και κατι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Σε τι αγροτικη επιχειρηση περνας τις καρτες στα εξοδα??? Με ενδιαφερει....(συναδελφος αγροτικος και γω)

 

Μόλις τώρα, Vsrs7 είπε

Γιατί, οι αγρότες δεν έχουν κομπιούτερ να κρατούν τα έσοδα, έξοδα, παραστατικά, κλπ...κλπ;;;

Οτι ειπε ο vsrs ετσι περνανε οτιδηποτε εχει σχεση με υπολογιστη ebanking/εκτυπωση εργοσημων/εφκα πληρωμες και πολλα ακομα. Αλλα 2 καρτες δυσκολα θα ρωτησω αυριο και βλεπουμε αν ξερουν και αυτοι. 30 καρτες σε τι επιχειρηση τις περασες? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Αρχές του χρόνου, είχε πάρα πολλές. Σκέψου ακυρωναμε asus dual στα 580 γιατί μας φαινόντουσαν ακριβές.

 

Screenshot_2021-07-02-20-52-47-721_com.android.chrome.jpg

Ναι άλλο χρονικό διάστημα τότε. Τότε ήταν πιο νορμάλ τα πράγματα. Εγώ είχα πάρει 670 ευρώ την GAMING OC από το Πλαίσιο το Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά και είχα βρει 3080 στο Msystems στα 809 και στα 929 ευρώ και τις προσπέρασα δυστυχώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, generalb31 είπε

Μωρε εχουμε αλλα εμενα ο λογιστης καθε φορα που το το λεω με βριζει....αλλα αν γινεται να αρχιζω να κοβω και κατι....

Spoiler

Σε παλιοτερο προγραμμα περασα κανονικα laptop του 1000αρικου με βγηκε ενα 200αρικο στο τελος. Εργοστασια ελιας που εχουμε εδω περνανε τηλεορασεις εκδρομες εξοδα απο ταβερνες ενα σωρο αυτα για την ωρα δεν μας τα επιτρεπουν εμας αλλα επειδη η εφορια μας εχει σκισει εχουν αρχισει να μας θεωρουν ανθρωπους και περνανε και αλλα πραγματα εκτος τα καθαρος αγροτικα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Σε παλιοτερο προγραμμα περασα κανονικα laptop του 1000αρικου με βγηκε ενα 200αρικο στο τελος. Εργοστασια ελιας που εχουμε εδω περνανε τηλεορασεις εκδρομες εξοδα απο ταβερνες ενα σωρο αυτα για την ωρα δεν μας τα επιτρεπουν εμας αλλα επειδη η εφορια μας εχει σκισει εχουν αρχισει να μας θεωρουν ανθρωπους και περνανε και αλλα πραγματα εκτος τα καθαρος αγροτικα. 

 

Spoiler

Οπότε με λίγα λόγια τη χτυπάς με συνοπτικές διαδικασίες.:D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...