Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Armoral είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Οπότε με λίγα λόγια τη χτυπάς με συνοπτικές διαδικασίες.:D

 

Spoiler

Πρωτα θα κανω ερωτηση για σιγουρα γιατι με αυτους ποτε δεν ξερεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Σε παλιοτερο προγραμμα περασα κανονικα laptop του 1000αρικου με βγηκε ενα 200αρικο στο τελος. Εργοστασια ελιας που εχουμε εδω περνανε τηλεορασεις εκδρομες εξοδα απο ταβερνες ενα σωρο αυτα για την ωρα δεν μας τα επιτρεπουν εμας αλλα επειδη η εφορια μας εχει σκισει εχουν αρχισει να μας θεωρουν ανθρωπους και περνανε και αλλα πραγματα εκτος τα καθαρος αγροτικα. 

 

Καλα απο εξοδα οπου τους βολευει ειμαστε ελευθεροι επαγγελματιες και οπου θελουν αγροτες....αλλα τωρα που ειναι να παω για 3μηνο θα του το συζητησω λιγο να αρχιζω να βαζω τετοια εξοδα !!!

Για την 3070 ti  τωρα εαν ηταν στα 699.....εμεις με τις 6700xt θα μας εψηνε να κανουμε αλλαγη......αλλα για 200 ευρο παραπανω και την διαφορα που εχουν πιστευω δεν αξιζει ακομα.....αν πανε οι 3080ti κοντα στο 850 εκει ναι.....!!!!

Επεξ/σία από generalb31
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, generalb31 είπε

Καλα απο εξοδα οπου τους βολευει ειμαστε ελευθεροι επαγκελματιες και οπου θελουν αγροτες....αλλα τωρα που ειναι να παω για 3μηνο θα του το συζητησω λιγο να αρχιζω να βαζω τετοια εξοδα !!!

Για την 3070 ti  τωρα εαν ηταν στα 699.....εμεις με τις 6700xt θα μας εψηνε να κανουμε αλλαγη......αλλα για 200 ευρο παραπανω και την διαφορα που εχουν πιστευω δεν αξιζει ακομα.....αν πανε οι 3080ti κοντα στο 850 εκει ναι.....!!!!

Spoiler

Εγω εσκασα αρκετα παραπανω για την 6700xt οταν την πηρα ηταν οταν δεν υπηρχε τιποτα απολυτως στην αγορα 3070 επαιζαν 1500+ 3070ti δεν υπηρχαν και απο 6700xt υπηρχε μια merc μονο. Οπως και να εχει αν περνουσε και η 3070ti στα εξοδα παλι θα με συμφερει και στα 799 για το 20% πανω επιδοσεις. Για το πρωτο που γραφεις ετσι ακριβως ειναι θυμαμαι μια χρονια πριν 4-5 χρονια μας ειχαν πεταξει εξω αποδειξεις αεριου[LPG] πανω απο 400 ευρω ΦΠΑ τους το ειπαμε και τελικα ειχαν κανει μαλακια και μας τα εβαλαν. Ειναι να μην πεσεις σε λαθος ατομο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Έχοντας ξεμείνει εδώ και καιρό με την ενσωματωμένη κάρτα, σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά να χτυπήσω την 3070 Ti. Αν την πάρω με τιμολόγιο αφαιρείται αυτόματα το 24% από την αξία; Έχει ξανακάνει κάποιος αγορά με αυτόν τον τρόπο από το πλαίσιο για να με κατευθύνει; Ευχαριστώ εκ των ποτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tassos77 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Έχοντας ξεμείνει εδώ και καιρό με την ενσωματωμένη κάρτα, σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά να χτυπήσω την 3070 Ti. Αν την πάρω με τιμολόγιο αφαιρείται αυτόματα το 24% από την αξία; Έχει ξανακάνει κάποιος αγορά με αυτόν τον τρόπο από το πλαίσιο για να με κατευθύνει; Ευχαριστώ εκ των ποτέρων.

 

Spoiler

Δεν αφαιρειται αυτοματα το ΦΠΑ οχι αυτο γινεται σε οσα προιοντα υπαγονται στο 39α κινητα/tablets/κονσολες. Εδω θα κοψεις τιμολογιο και στο επομενο τριμηνο θα περαστει ως εξοδα. Το ΦΠΑ αν το περνεις μια φορα το χρονο Απριλιο συνηθως θα το παρεις τοτε. Εχω παρει απο plaisio 5700xt και δεν ειχα κανενα προβλημα με τιμολογιο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Οτι ειπε ο vsrs ετσι περνανε οτιδηποτε εχει σχεση με υπολογιστη ebanking/εκτυπωση εργοσημων/εφκα πληρωμες και πολλα ακομα. Αλλα 2 καρτες δυσκολα θα ρωτησω αυριο και βλεπουμε αν ξερουν και αυτοι. 30 καρτες σε τι επιχειρηση τις περασες? 

Internet cafe

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vsrs7 είπε

Internet cafe

Spoiler

Καλα το καταλαβα εκει περνας και 100 βρε συ ειναι διαφορετικη η φυση του καθε επαγγελματος. Περναω 10k βενζινες αυτες θα περνουσαν στο internet cafe? Οπως και να εχει μια ερωτηση δεν βλαπτει. Βγηκαμε αρκετα offtopic. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλα το καταλαβα εκει περνας και 100 βρε συ ειναι διαφορετικη η φυση του καθε επαγγελματος. Περναω 10k βενζινες αυτες θα περνουσαν στο internet cafe? Οπως και να εχει μια ερωτηση δεν βλαπτει. Βγηκαμε αρκετα offtopic. 

 

Για 2 καρτες δεν νομίζω να σου πουν τπτ .

Έχω 2 pc κύριε.... Το ένα κόβει τα τιμολόγια και το άλλο που είναι πιο σύγχρονο κράτα έσοδα έξοδα κλπ..κλπ.

Μου κάηκε η κάρτα που είχε και πήρα καινούργια...

Απλά πράγματα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Για 2 καρτες δεν νομίζω να σου πουν τπτ .

Έχω 2 pc κύριε.... Το ένα κόβει τα τιμολόγια και το άλλο που είναι πιο σύγχρονο κράτα έσοδα έξοδα κλπ..κλπ.

Μου κάηκε η κάρτα που είχε και πήρα καινούργια...

Απλά πράγματα.

Γιατι θα πρέπει να μπεις σε διαδικασία να δικαιολογείς τον εξοπλισμο σου; υπαρχει κανενα πλαφον οδηγία ή νομος ή πρεπει να δίνεις αναφορά των τεχνικών χαρακτηριστικών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, morehp είπε

Γιατι θα πρέπει να μπεις σε διαδικασία να δικαιολογείς τον εξοπλισμο σου; υπαρχει κανενα πλαφον οδηγία ή νομος ή πρεπει να δίνεις αναφορά των τεχνικών χαρακτηριστικών;

Spoiler

Ειναι η περιπτωση ελεγχου που φοβασαι κυριως εκει ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ειναι η περιπτωση ελεγχου που φοβασαι κυριως εκει ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα.

 

Το καταλαβαινω να φοβασαι οταν κανεις κατι παράνομο. Υπαρχει παρανομία που στοιχειοθετειται σε αυτη την περίπτωση που αγοραζεις μερη Η/Υ; Δεν μιλαμε για πράξη που γίνεται κατ'επαγγελμα. 

Ανανέωση εξοπλισμού δεν μπορει να θεωρηθει; εκτος κι αν κανω λαθος και ειναι κατι το μεμπτο!

Αν ειχα 3 εκτυπωτές δηλαδή πρεπει να συντρέχει λόγος για τον ελεγχο;

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, morehp είπε

Το καταλαβαινω να φοβασαι οταν κανεις κατι παράνομο. Υπαρχει παρανομία που στοιχειοθετειται σε αυτη την περίπτωση που αγοραζεις μερη Η/Υ; Δεν μιλαμε για πράξη που γίνεται κατ'επαγγελμα. 

Ανανέωση εξοπλισμού δεν μπορει να θεωρηθει; εκτος κι αν κανω λαθος και ειναι κατι το μεμπτο!

Αν ειχα 3 εκτυπωτές δηλαδή πρεπει να συντρέχει λόγος για τον ελεγχο;

Spoiler

Τι να πω δεν γνωριζω και αν μιλαμε για καθαρα αναβαθμιση οπως εκανα με την 6700xt εκει προφανως δεν υπαρχει κανενας λογος και ελεγχω να κανουν δεν τρεχει τιποτα ολα ειναι νομιμα. Αν αγορασθει ομως δευτερη μεσα σε 1 μηνα και φυγει η αλλη για πουλημα σε περιπτωση ελεγχου θα σε ρωτησουν που πηγε η αλλη καρτα και γιατι πηρες δευτερη μεσα σε 1 μηνα. Αν χαλασε η πρωτη θα σε πουν ας την εστελνες εγγυηση. Ειναι και που θα πεσεις καποιοι ψηριζουν τα παντα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τι να πω δεν γνωριζω και αν μιλαμε για καθαρα αναβαθμιση οπως εκανα με την 6700xt εκει προφανως δεν υπαρχει κανενας λογος και ελεγχω να κανουν δεν τρεχει τιποτα ολα ειναι νομιμα. Αν αγορασθει ομως δευτερη μεσα σε 1 μηνα και φυγει η αλλη για πουλημα σε περιπτωση ελεγχου θα σε ρωτησουν που πηγε η αλλη καρτα και γιατι πηρες δευτερη μεσα σε 1 μηνα. Αν χαλασε η πρωτη θα σε πουν ας την εστελνες εγγυηση. Ειναι και που θα πεσεις καποιοι ψηριζουν τα παντα. 

 

Την άλλαξα γιατί δε μου έκανε τη δουλειά. Τις είχα SLI (και τους αφήνεις να ψάχνονται:D).

Δε χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα. Μία έδωσες, μία πήρες. Δηλαδή αν έβρισκες μία στα 150 ευρώ δε θα την έπαιρνες για να μη σε πιάσει ο έλεγχος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Την άλλαξα γιατί δε μου έκανε τη δουλειά. Τις είχα SLI (και τους αφήνεις να ψάχνονται:D).

Δε χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα. Μία έδωσες, μία πήρες. Δηλαδή αν έβρισκες μία στα 150 ευρώ δε θα την έπαιρνες για να μη σε πιάσει ο έλεγχος;

Spoiler

Επειδη καθε τοσο μας περνανε απο σκληρο ελεγχο θα γινουν οι αναλογες ερωτησεις αυριο και βλεπουμε. Οι καρτες πεφτουν προτιμω να παρω κανονικα με 3070ti με αποδειξη ας χασω το ΦΠΑ και να μην εχουμε και κανενα φοβο για τιποτα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...