Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, skream είπε

Να ρωτήσω τους πιο έμπειρους,εμείς που παραγγείλαμε από πλαίσιο με 799 την Zotac 3070ti και τώρα η τιμή της είναι 999 πάμε για άκυρο;

Λογικά όχι, αλλά θα σε έχουν στο περίμενε μέχρι να ακυρώσεις εσύ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Ναι έβαλα οπερα και μου την βγάζει δωρεάν τώρα πήρα 4-5.

Μην λες χαζομάρες απλά άλλαξαν την τιμή γιατί κατάλαβαν ότι κάτι πήγε λάθος. 

Spoiler

 

Μη λες χαζομάρες.

 

Screenshot_20210703-000222_Samsung Internet.jpg

 

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Ναι έβαλα οπερα και μου την βγάζει δωρεάν τώρα πήρα 4-5.

Μην λες χαζομάρες απλά άλλαξαν την τιμή γιατί κατάλαβαν ότι κάτι πήγε λάθος. 

Spoiler

 

Μη λες χαζομάρες νο 2.

 

Screenshot_20210703-013855_Samsung Internet.jpg

 

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, purif είπε

Ακόμα 799 τη βλέπω...🤨

Στο παλιό link ναι αλλά στον κατάλογο πλέον έχει 999  

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/zotac-vga-geforce-rtx-3070-ti-trinity-oc-8-gb_3770494

Άκυρο την μπέρδεψα με την OC

Επεξ/σία από skream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skream είπε

Στο καλάθι πάντως 799 την εμφανίζει

 

 

C546apture.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Ναι έβαλα οπερα και μου την βγάζει δωρεάν τώρα πήρα 4-5.

Μην λες χαζομάρες απλά άλλαξαν την τιμή γιατί κατάλαβαν ότι κάτι πήγε λάθος. 

Spoiler


Screenshot_20210703-014935_Samsung Internet.jpg

 

 

55 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Ναι έβαλα οπερα και μου την βγάζει δωρεάν τώρα πήρα 4-5.

Μην λες χαζομάρες απλά άλλαξαν την τιμή γιατί κατάλαβαν ότι κάτι πήγε λάθος. 

Spoiler

 

Νομίζω 3 screenshot είναι αρκετά.

Το link εδώ:

Gaming zone | Plaisio.gr

Το link για τα 849 ευρώ:

PowerColor VGA Radeon RX 6700 XT Red Devil 12 GB | Plaisio

 

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin Κάτσε στα αυγά σου αδερφέ, τώρα την πήρες την κάρτα και απ' ότι λες σε καλύπτει μια χαρά. Σε λίγο καιρό που θα πέσουν οι τιμές (λογικά) χτυπάς σε νορμάλ λεφτά, αν θες καμία 6800xt-6900xt-3800ti και καθάρισες. Μην πας τώρα σε 3070ti μετά από τόσα λεφτά που έδωσες για 6700xt αμαρτία είναι.

Λογιστικά πάντως σου απαντώ ως λογιστής, δεν θα έχεις θέμα. Αν ο ελεγκτής είναι παράξενος και ψάχνεται να σου βρει κάτι για να πέσει κάνα λαδωματάκι, να είσαι σίγουρος ότι κάτι θα βρει, δεν το γλιτώνεις...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisde είπε

@Arkin Κάτσε στα αυγά σου αδερφέ, τώρα την πήρες την κάρτα και απ' ότι λες σε καλύπτει μια χαρά. Σε λίγο καιρό που θα πέσουν οι τιμές (λογικά) χτυπάς σε νορμάλ λεφτά, αν θες καμία 6800xt-6900xt-3800ti και καθάρισες. Μην πας τώρα σε 3070ti μετά από τόσα λεφτά που έδωσες για 6700xt αμαρτία είναι.

Λογιστικά πάντως σου απαντώ ως λογιστής, δεν θα έχεις θέμα. Αν ο ελεγκτής είναι παράξενος και ψάχνεται να σου βρει κάτι για να πέσει κάνα λαδωματάκι, να είσαι σίγουρος ότι κάτι θα βρει, δεν το γλιτώνεις...

Spoiler

Δεν εχεις αδικο ηδη με καλυπτει σε 2 απο τα πιο βαρια παιχνιδια οποτε στα υπολοιπα θα ειναι παραπανω απο κομπλε. Περισσοτερο το μικροβιο ειναι ξερεις πως ειναι παρα οτι θα μου λειψουν 10-15 fps. Αν ειχα υπομονη θα περιμενα Αυγουστο να παρω καμια 6900xt στο 1000αρικο η 3080ti σε αντιστοιχη τιμη αλλα δεν γινεται. Λιγη ατυχια ειχα που πηρα και μετα απο 5 μερες αρχισαν να πεφτουν οι τιμες αρκετα αλλα δεν πειραζει καλη καρδια. Ειναι να μην πεσεις σε στραβο ανθρωπο εχεις δικιο αν κατσει τιποτα και δωσω την καρτα σε καλη τιμη μονο τοτε θα παω σε αλλη θα δειξει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν εχεις αδικο ηδη με καλυπτει σε 2 απο τα πιο βαρια παιχνιδια οποτε στα υπολοιπα θα ειναι παραπανω απο κομπλε. Περισσοτερο το μικροβιο ειναι ξερεις πως ειναι παρα οτι θα μου λειψουν 10-15 fps. Αν ειχα υπομονη θα περιμενα Αυγουστο να παρω καμια 6900xt στο 1000αρικο η 3080ti σε αντιστοιχη τιμη αλλα δεν γινεται. Λιγη ατυχια ειχα που πηρα και μετα απο 5 μερες αρχισαν να πεφτουν οι τιμες αρκετα αλλα δεν πειραζει καλη καρδια. Ειναι να μην πεσεις σε στραβο ανθρωπο εχεις δικιο αν κατσει τιποτα και δωσω την καρτα σε καλη τιμη μονο τοτε θα παω σε αλλη θα δειξει. 

 

Κάτσε να βρουν bypass του LHR και να έρθει το eip1559 και μετά δεν θα βρίσκουμε πάλι ούτε για δείγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Armoral είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Screenshot_20210703-014935_Samsung Internet.jpg

 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Νομίζω 3 screenshot είναι αρκετά.

Το link εδώ:

Gaming zone | Plaisio.gr

Το link για τα 849 ευρώ:

PowerColor VGA Radeon RX 6700 XT Red Devil 12 GB | Plaisio

 

 

Εκεί μάλιστα το βγάζει σε όλα πριν 999 έβγαζε κ στο είπαν και άλλοι δεν είναι θέμα browser μην λέμε χαζομάρες 

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Μέχρι Σεπτέμβριο λογικά θα πέφτουν οι τιμές..Για να δούμε όμως πόσο..

Γοα Οκτώβρη λένε πάλι lockdown τώρα όλα στον αέρα πάνε και έρχονται (προσωπικά το lockdown θα έρθει αν 60%> εμβολιασμενων αν περάσει το 60% ίσως και να μην γίνει εκτός και αν βγει καμιά φήμη πρέπει να γίνει και 3ο εμβόλιο και μπλα μπλα κ τότε θα γίνει χαμουλης) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Οκτώβρη λένε πάλι lockdown

Ίσως είναι και "επιτιδευμένες" φήμες για να μη το διπλοσκέφτονται άλλο οι μη-εμβολιασμένοι, σου λέει " όχι πάλι μέσα ρε φούστη μου, αύριο τρέχω να το κάνω " :P Δεν θα βγάζαμε εντελώς τις μάσκες από Σεπτέμβρη είχαν πει πριν μερικές εβδομάδες; Λένε και ξελένε. Το πρώτο πρώτο lockdown ήμασταν όλοι ψαρωμένοι και πιο 'προσεχτικοί' από τέλος του 20 και τα lockdown του 21 ήταν πιο 'placebo' εκτός μεγαλουπώλεων εντελώς πιοοο χαλαρά ήμασταν.  Τώρα με τα εμβόλια δε νομίζω να πέσει πάλι ολικό lockdown, κάποια ειδικά μέτρα αλλά όχι κλείσιμο το πιο πιθανό ακόμα και Αθήνα/Θεσσαλονίκη. Who knows βέβαια ......

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

20 ώρες πριν, purif είπε

Eπιτέλους! Μετά από τόσους μήνες και 4-5 ακυρώσεις καρτών. Και άσε το pccomponentes να ψάχνεται πότε θα μου τη φέρει...Ακύρωση στους Ισπανούς το παγωτό ΕΒΓΑ και μας την έκανε ευχάριστα το ΑΠαίσιο Παρασκευιάτικα 😆 (και στα ίδια χρήματα)

Capture.JPG

,

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...