Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ababapanos είπε

Για 4K όμως κάνει η 3070 ΤΙ?

Για την ωρα οπως φαινεται κανει. Για τη νεα γενια μενει να δουμε οταν με το καλο σκασουν μυτη. Πχ κανα Avatar κανα far cry 6 να δουμε τι θα ζητανε απο vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
38 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Για 4K όμως κάνει η 3070 ΤΙ?

Με 8GB δύσκολο και ίσως να μην φτάνει ούτε το raster για 4K native..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
47 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν αξιζει 1400 η 3080 αν κανει 800 η 3070ti μην τρελαθουμε. Ειναι πολλα τα λεφτα και οχι πολυ μεγαλη η διαφορα επιδοσεων τα λεγαμε και χθες. 

Για να το διατυπωσουμε καλυτερα, δεν αξιζει αν δεν σε ενδιαφερει το 4Κ. 

4Κ 60fps με RT και το kitchen sink απο πανω δεν πρόκειται να δει καρτα κατω απο 3080 class

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Για αυτους που εχουν custom υδροψυξη ωραιες ειναι αυτες με το block της EVGA και ποιο ωραια ειναι να την βαλεις vertical mount

Το παρελθόν έχει δείξει ότι υπολείπονται από custom υλοποιήσεις άλλων εταιρειών και σε θέμα θερμοκρασιών και εμφάνισης (ΕΚ, heatkiller, aquacomputer).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.techspot.com/news/90281-ultra-quality-mode-coming-nvidia-dlss-20.html

Ενδιαφέρον το ultra quality mode για το DLSS. Ειδικά σε games χωρίς RT που δεν χρειάζεσαι καν upscaling για τα 60fps, το DLSS ultra quality θα δώσει καλύτερο AA κρατώντας native image quality (ή 95% της native ξέρω 'γω). Το DLSS είναι η καλύτερη μέθοδος για ΑΑ, στα μάτια μου τουλάχιστον..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 8 GB vram είναι ο λόγος που απέρριψα με το καλημέρα τη 3070 γενικότερα δε μου κολλάει να έχω κάρτα του 2016 με 8 gb  vram και το 2021 πάλι μετά από 5 χρόνια η κάρτα της αντίστοιχης σειράς να έχει πάλι 8 gb…

Στη 1070 μπορεί να ήταν περισσότερα από ότι χρειαζόταν και να μην μπορεί να τα αξιοποιήσει ποτέ η σε ελάχιστες περιπτώσεις αλλά στη 3070 πιστεύω είναι οριακά και σίγουρα δεν κάνει για αυτούς που αναβαθμίζουν κάθε 3 χρόνια+ 
Στη περίπτωση μου για παράδειγμα μια 3070 /3070ti επαρκούσε για 1440p gaming για μερικά χρόνια αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν θα επαρκούσε η vram σε 1-2 χρόνια συνήθως αναβαθμίζω μετά τα 3 χρόνια γενικότερα τα περισσότερα parts

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

https://www.techspot.com/news/90281-ultra-quality-mode-coming-nvidia-dlss-20.html

Ενδιαφέρον το ultra quality mode για το DLSS. Ειδικά σε games χωρίς RT που δεν χρειάζεσαι καν upscaling για τα 60fps, το DLSS ultra quality θα δώσει καλύτερο AA κρατώντας native image quality (ή 95% της native ξέρω 'γω). Το DLSS είναι η καλύτερη μέθοδος για ΑΑ, στα μάτια μου τουλάχιστον..

Κάπου διάβαζα ότι η 2,9 βερσιόν η  2.2.9  δε το θυμάμαι θα έχει και επιλογή για 77%  native  αντί του 66% που έχει τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βασικά γίνεται να υπήρχε ένα DLSS mode που να ήταν στην native ανάλυση απλά και μόνο για το καλύτερο ΑΑ και ας μην έχει perf boost;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Armoral είπε

4k native δε θα παίξεις ποτέ σχεδόν.

 

 

Μια χαρά παίζεις 4Κ με 3070. Απλά χαμηλώνεις τα settings στο μεσαίο.

Αν τώρα θες να τα έχεις όλα στο ultra κτλ κτλ αναγκαστικά πας σε 3080 - 3090.

Με στόχο τα 60 fps - ανάλογα και το game - μπορείς να έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, hln3 είπε

Μια χαρά παίζεις 4Κ με 3070. Απλά χαμηλώνεις τα settings στο μεσαίο.

Ε τι νόημα έχει αυτό; Θα δώσεις δηλαδή λεφτά για 4Κ monitor και θα παίζεις με mediums; Ε εντάξει. Οι 3080+ κάρτες είναι για 4Κ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μια χαρά παίζεις 4Κ με 3070. Απλά χαμηλώνεις τα settings στο μεσαίο.

Αν τώρα θες να τα έχεις όλα στο ultra κτλ κτλ αναγκαστικά πας σε 3080 - 3090.

Με στόχο τα 60 fps - ανάλογα και το game - μπορείς να έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.

Και με την 2060 επαιζα 4Κ αυτό δεν λέει τίποτε. Το να κατεβάζεις lod σε 4Κ είναι λίγο αντιθετο με το να έχεις 4Κ ανάλυση

Stop putting lipstick on the pig 😋

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...