Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Palit και gainward είναι οι νούμερο 1 κάρτες στην Αμερική να ξέρετε...

Έτσι απλά για ενημέρωση.

Λογικο, η palit εχει στην ομπρελα της και τις kfa2 /galax. Αυτές που κανουν 4 χιλιαδες ευρω η κατι τετοιο. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vins είπε

Εγώ βασικά πρώτα την αγόρασα και μετά άρχισα ψάξιμο κι ερωτήσεις και σε βρήκα με την 3090 και λέω εδώ είμαστε 😂

Αλλά είχαν περάσει παλιότερα 2 colorful 1060 από τα χέρια μου οι οποίες αν και δε σου γέμιζαν το μάτι, 2/2 ήταν binned και τρομερά δροσερές/αθόρυβες (αλλά και παράλληλα καρακιτσαριό 😁 ), οπότε γενικά είμαι ανοιχτόμυαλος

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είσαι ICE-T πλέον, με 32C MEL-T πρέπει να έχεις γίνει 😂

(οκ φτάνουν τα αστεία για σήμερα, σε δρόσισα κάπως)

κάτι τέτοιο, έλιωσα σαν παγωτό εκείνη την ημέρα στην καρέκλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Palit και gainward είναι οι νούμερο 1 κάρτες στην Αμερική να ξέρετε...

Έτσι απλά για ενημέρωση.

Source? Δεν αμφισβητώ, απλά πραγματικά στο παρελθόν το έψαξα και δε βρήκα κάτι legit. Επίσης σε κάποια φάση η Palit είχε αποχωρήσει από US αν δεν κάνω λάθος... Και νομίζω ότι τα sub-brands της δεν πάνε συνήθως μαζί σε κάποια ήπειρο εκτός Ασίας. Ξέρω τέλος ότι στη Ρωσία Palit είχε 40-45% market share.

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Λογικο, η palit εχει στην ομπρελα της και τις kfa2 /galax. Αυτές που κανουν 4 χιλιαδες ευρω η κατι τετοιο. 

Καλά galax έχω δει τρελά νούμερα όντως...

 

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Herald είπε

Η suprim είναι καλή υλοποίηση. Δώσε supo / timespy κλοκιασμένος να δώ τι ψάρια πιάνει η 2ατζα μου

στοκ TS

1970100591_ts-suprim(2).png.be765c82feac755f57229d74a4d6d66b.png

OC TS +125/+1000

ts-oc.jpg.04a213a4d18608d9dbd37cb9e7e4a3a3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ολες οι εταιρείες έχουν καλά και μέτρια SKUs, εφόσον μπορούμε να αναφέρουμε τις εμπειρίες μας εδώ μόνο θετικό μπορεί να είναι

Μόλις τώρα, Herald είπε

Σε ευχαριστώ, αλλά κλόκαρε ρε μαν κιάλλο. Τι +1000 :P

έμεινα στο χαλαρό για να δεις ότι είναι τέρας η κάρτα ρε μαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ICE-T είπε

χειμωνιάτικα benchmark σου δείχνει για να φανεί ότι σε πέρασε 

Ας παει και στα χιόνια, αμα σπασεις το σκορ σε αερα με stock bios σε msi ελα απο δω να στην χαρισω την καρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παραγγείλει την msi gaming Z trio 3080, καθώς διάβασα ότι πλέον έχει αλλάξει το πλαστικό backplate σε μεταλλικό και λυθήκαν τα θέματα θερμοκρασίας (νεα pads) και έχει και 3x8 pin.επειδή διαβάζω ότι θάβει κόσμος για τις trio Z, μήπως μιλάτε για τα παλαιότερα μοντέλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

5900X installed..Άντε να έρθει και η Suprim να boot-άρει το εργαλείο..

Καλορίζικο το 24πιστονο cpu......με το καλό και ο Δράκος!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, cyberguy είπε

εχω παραγγείλει την msi gaming Z trio 3080, καθώς διάβασα ότι πλέον έχει αλλάξει το πλαστικό backplate σε μεταλλικό και λυθήκαν τα θέματα θερμοκρασίας (νεα pads) και έχει και 3x8 pin.επειδή διαβάζω ότι θάβει κόσμος για τις trio Z, μήπως μιλάτε για τα παλαιότερα μοντέλα? 

που το διάβασες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cyberguy είπε

εχω παραγγείλει την msi gaming Z trio 3080, καθώς διάβασα ότι πλέον έχει αλλάξει το πλαστικό backplate σε μεταλλικό και λυθήκαν τα θέματα θερμοκρασίας (νεα pads) και έχει και 3x8 pin.επειδή διαβάζω ότι θάβει κόσμος για τις trio Z, μήπως μιλάτε για τα παλαιότερα μοντέλα? 

Το trio x ειναι το σαπακι. Για το z δεν εχω ιδεα. Παντως msi εγω δεν θα επαιρνα, εκτος αν την βρηκες καλη τιμουλα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H gaming X trio είναι με πλαστικό και η gaming Z trio με μεταλλικό. Λογικά μετά το κράξιμο έβγαλαν το Ζ που είναι βελτιωμένο..

3*8pina έχουν και οι δύο πάντως οπότε δεν ξέρω τι άλλες διαφορές έχουν, αν έχουν. Αν έχουν το ίδιο pcb ε εντάξει, μόνο την πλαστικούρα backplate άλλαξαν, που είναι θετικό σίγουρα, αλλά όχι και για να τρελαίνεσαι..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...