Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Κακή είναι όχι η προσφορά αλλά η μάρκα.

Θα χτυπάς 100-105C VRAM σε gaming το καλοκαίρι.

Μακριά από Gigabyte 3080/3090.

 

Ε ... υπάρχουν και τα 75 και τα 90Hz κύριοι, και πάρα πολλά άλλα ενδιάμεσα. Όχι μόνο 120/144 και πάει λέγοντας.

Καλή η ανάλυση, καλή και η καθαρή κινούμενη εικόνα των "πολλών Hz".

Ναι απλά το είπε πολύ επιδεικτικά -προφανώς χωρίς να ψάξει καν την ανάλυση της οθόνης.

Και περισσότερο από όλα είναι η χρήση που κάνεις. Πίστεψέ με, δεν μπορεί να γνωρίζει κανείς καλύτερα από εσένα τι χρειάζεσαι σε οθόνη... 2κ 75hz είχα και η 4κ 60Hz είναι καμία σχέση (για τη χρήση μου)! Και tη συγκεκριμένη που πήρα, αν εξαιρέσω λίγο bleed στην κάτω αριστερή γωνία (κι εγώ ψείρας είμαι :D ), χωρίς σχεδόν καθόλου fine tuning, την έχω καταευχαριστηθεί! Θες σε επεξεργασία φώτο, σε gaming (story modes παίζω 100%), σε απλή θέαση youtube 4k! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με RTX 3080 Ti 12GB Suprim X  με 8700κ οχι over με 3 ssd 2 m2 4 fan 200 2 120 και 1 140 α και 1 απλο δισκο+   2  led controler λετε να ειμαι οκ με το  https://www.bequiet.com/en/powersupply/1774 δειχνει οτι δουλευει καλα αλλα μηπως ειμαι στα ορια μηπως υπαρχει κανα προγραμα για να βλεπω στο παιχνιδι ποσα watt τραβαει ολο το συστημα ,επισης να κανω over τον 8700κ στα 5 η τοτε ειναι που θα τα φτυσει το τροφοδοτικο 

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vins είπε

 

Πέμπτη θα την έχεις κανονικα! 100% των παραγγελιών από ups ήρθαν στο ETA που έδινε το tracking της ups. (Παρεπιπτοντως φτου φτου η ελτα κουριερ είναι λες και έγινε άλλη εταιρία με τη συνεργασία με την amazon! 4 παραγγελίες το τελευταίο διάστημα ήρθαν σε 3 μέρες και το tracking τους ακριβεστατο)

Εγώ από pccomponentes είχα προλάβει και παρήγγειλα, οπότε έμπλεξα με gls και κυρίως acs...

Εγω εστειλα με ελτα απο αθηνα σε Ασπρόπυργο (στην dhl) και δεν παρεληφθη ποτε. Κατεληξα με πιστωτικο στον 10900 + mobo 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hln3 είπε

Το caseking στέλνει αλλά ζητάει μεταφορικά 100 ευρώ, 4-5 φορές πάνω από όσα ζητάει για να στείλει σε άλλες χώρες της Ε.Ε

Αν παραγγείλεις μεσω τρίτου π.χ μέσω mailboxde.com ,λογικά γλυτώνεις το 100ρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikos760 είπε

με RTX 3080 Ti 12GB Suprim X  με 8700κ οχι over με 3 ssd 2 m2 4 fan 200 2 120 και 1 140 α και 1 απλο δισκο+   2  led controler λετε να ειμαι οκ με το  https://www.bequiet.com/en/powersupply/1774 δειχνει οτι δουλευει καλα αλλα μηπως ειμαι στα ορια μηπως υπαρχει κανα προγραμα για να βλεπω στο παιχνιδι ποσα watt τραβαει ολο το συστημα ,επισης να κανω over τον 8700κ στα 5 η τοτε ειναι που θα τα φτυσει το τροφοδοτικο 

Πανω απο 600watt δεν θα τραβας με ολο το συστημα κλοκαρισμενο. Ειχα 3090 + 10900k ολα στα τερματα σε 850w. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

4Κ; πως τολμάτε;

Περιμένω και 65 CX, θα δω το φως το αληθινό? 

12 λεπτά πριν, nikos760 είπε

με RTX 3080 Ti 12GB Suprim X  με 8700κ οχι over με 3 ssd 2 m2 4 fan 200 2 120 και 1 140 α και 1 απλο δισκο+   2  led controler λετε να ειμαι οκ με το  https://www.bequiet.com/en/powersupply/1774 δειχνει οτι δουλευει καλα αλλα μηπως ειμαι στα ορια μηπως υπαρχει κανα προγραμα για να βλεπω στο παιχνιδι ποσα watt τραβαει ολο το συστημα ,επισης να κανω over τον 8700κ στα 5 η τοτε ειναι που θα τα φτυσει το τροφοδοτικο 

Άνετο το 850αρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Περιμένω και 65 CX, θα δω το φως το αληθινό? 

Άνετο το 850αρι.

ωραια ευχαριστω τοτε για να ανεβασω λιγο τον 8700κ over γιατι αναβαθμιση επεξεργαστη εχω προγραμματισει να γινει το 22

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kkatzos είπε

 

Η Gigabyte πάντως από τραγικές θερμοκρασίες που είχε σε 3080/3090 τώρα στις Ti έχει βάλει μυαλό και τους βάζει καλά pads. Έχει πλέον από τις καλύτερες VRAM temps.

Πρέπει να έφαγε τρελό κράξιμο και τρελό RMA..

Όντως. Σωστή παρατήρηση. 

Σύμφωνα με tpu 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-oc/31.html

 

Screenshot_20210710-221236.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Εννοείται 

εγώ έχω την 48

48  μπραβο ρε μαγκες ετσι να ειμαστε καλα να αγοραζουμε ωραια πραγματα να τα χαιρομαστε γιατι η ιστορια μας εχει διδαξει οτι πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενη για αυτο που ερχεται πχ κι αλλο lockdown

Επεξ/σία από nikos760
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...