Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

To 2.2.10 όπου το έχω δοκιμάσει είναι το καλύτερο όλων, καθόλου ghosting, μία χαρά. Στο RDR2 καμία μακακία θα έκαναν. Κρίμα και το περίμενα καιρό. Ίσως το διορθώσουν γιατί ειδικά τα jaggies είναι πολύ άκυρα. Σε κανένα implementation δεν υπάρχουν jaggies, ghosting ναι λόγω του ότι το DLSS βλέπει και προηγούμενα frames, αλλά στο ΑΑ ήταν πάντα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

To 2.2.10 όπου το έχω δοκιμάσει είναι το καλύτερο όλων, καθόλου ghosting, μία χαρά. Στο RDR2 καμία μακακία θα έκαναν. Κρίμα και το περίμενα καιρό. Ίσως το διορθώσουν γιατί ειδικά τα jaggies είναι πολύ άκυρα. Σε κανένα implementation δεν υπάρχουν jaggies, ghosting ναι λόγω του ότι το DLSS βλέπει και προηγούμενα frames, αλλά στο ΑΑ ήταν πάντα πολύ καλό.

παιζει σε dx12. Νομιζω το ειχε ξαναπει παλιοτερα οτι του εβγαζε θεμα σε vulkan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου εκανε εντυπωση στο ποσο ψιχουλα δινει σε 1440p max out + DLSS Quality σε σχεση με το ΤΑΑ, ακομα και το 40% σε 4Κ + DLSS performance που ειναι 1080p rendering ειναι πολυ μικρο boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Εμενα μου εκανε εντυπωση στο ποσο ψιχουλα δινει σε 1440p max out + DLSS Quality σε σχεση με το ΤΑΑ, ακομα και το 40% σε 4Κ + DLSS performance που ειναι 1080p rendering ειναι πολυ μικρο boost.

αναλογα τι εχεις ανοιξει. Κατι tree tesselation, water flow κτλ κτλ δεν κάνουν scale για να παρεις boost

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

αναλογα τι εχεις ανοιξει. Κατι tree tesselation, water flow κτλ κτλ δεν κάνουν scale για να παρεις boost

Οτι ειχε το μενου ανοιξα και πηγα στο max, εκτος απο msaa reflections και taa sharpening, η διαφορα που βλεπω ειναι 10% και η εικονα ειναι λιγο καλυτερη απο TAA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Δοκιμασες και με vulkan και ειναι το ιδιο?

Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα ακόμα, αύριο θα έχω την κάρτα. Από το άρθρο του DSOG ό,τι είδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πλαίσιο έφερε στοκ τουλάχιστον 4 διαφορετικές Gigabyte 3080ti. Όλες εκτός από την απλή Eagle. Μέχρι και Eagle OC έφερε... 

Τυχαίο; 

Φυσικά ρώτησα για την Eagle και δεν ξέρανε τίποτα. 

Επεξ/σία από foukas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, foukas είπε

Το πλαίσιο έφερε στοκ τουλάχιστον 4 διαφορετικές Gigabyte 3080ti. Όλες εκτός από την απλή Eagle. Μέχρι και Eagle OC έφερε... 

Τυχαίο; 

Φυσικά ρώτησα για την Eagle και δεν ξέρανε τίποτα. 

Δεν ειναι τυχαιο ειναι οι γυπαετοι του καλοκαιριου θα την περνεις στην παραλια και θα ριχνεις γκομενακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ο cpu που χρησιμοποιεί είναι ο i9 9900k. Άρα νομίζω πως είναι η αιτία που είναι κάπως χαμηλά τα fps. 

Επεξ/σία από aetos1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...