Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

* γιατί δεν ξέρουμε πώς είναι τα πράγματα 100% με τα τελωνεία πλέον ας γράφει ' import fees deposit ' 

Την πήρε φίλος αλλά θα ρωτήσει πρώτα το ίδιο το Αμαζον για τελικές διευκρινίσεις

Το amazon χρεώνει τελικές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

* γιατί δεν ξέρουμε πώς είναι τα πράγματα 100% με τα τελωνεία πλέον ας γράφει ' import fees deposit ' 

Την πήρε φίλος αλλά θα ρωτήσει πρώτα το ίδιο το Αμαζον για τελικές διευκρινίσεις

Γτ στο αμαζον προπληρώνεις όλα τα έξοδα του τελωνείου. Αν δεν βγάζει από UK, το στέλνουν από ευρωπαϊκές αποθήκες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Theodoscus είπε

Εχω το Corsair RM Series RM650 650W Full Modular 80 Plus Gold. https://www.skroutz.gr/s/19457622/Corsair-RM-Series-RM650-650W-Full-Modular-80-Plus-Gold.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share
Ενα παιδι που ειχε 11700k με tdp στα 125w μου ειπε οτι δεν εχει κανενα προβλημα. Το θεμα ειναι οτι πηρα το τροφοδοτικό πριν δυο μηνες και η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να αλλαξω. Στο PSU wattage calculator παντως μου βγαζει οτι σε max load ειναι στα 510w το σύστημα και μου προτείνει ενα PSU 650w gold plus

Δεν εχω σκοπο να κανω overclock την gpu. Ο επεξεργαστής τωρα και να ηθελα δεν παιρνει 😂 

Στην αρχη ολοι τα ιδια λενε , αμεσως μετα αλλαζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Γτ στο αμαζον προπληρώνεις όλα τα έξοδα του τελωνείου. Αν δεν βγάζει από UK, το στέλνουν από ευρωπαϊκές αποθήκες 

Το 15αρι όμως του ελέγχου; (+150€ του ορίου)

 

Έχω παραγγείλει κ μια βάση οθόνης για μένα αλλά είναι <150 κ είναι νταξει. Για να δούμε... όταν παραλάβει θα ενημερώσω

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, foukas είπε

Το πλαίσιο έφερε στοκ τουλάχιστον 4 διαφορετικές Gigabyte 3080ti. Όλες εκτός από την απλή Eagle. Μέχρι και Eagle OC έφερε... 

Τυχαίο; 

Φυσικά ρώτησα για την Eagle και δεν ξέρανε τίποτα. 

θα ηταν εγκλημα να τη βαζανε stock στο site ενω υπαρχει queue

η λογικη λεει πως δεν εχει παραγγειλει κανεις αλλος απο τις υπολοιπες gigabyte και τους μενουνε στα ραφια στις τιμες που ειναι και μαλλον μονο για τις eagle υπαρχει ουρα αναμονης

οποτε (θελω να) πιστευω πως τωρα που μιλαμε δρομολογουνται καποιες παραδοσεις eagle :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει μια παραγγελια 3070 ti και περιμενουν να βαλω τα χρηματα για να μου την στειλουν αλλα εγω δεν την θελω..αν ενδιαφερεται καποιος μου λεει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike0402 είπε

εχω κανει μια παραγγελια 3070 ti και περιμενουν να βαλω τα χρηματα για να μου την στειλουν αλλα εγω δεν την θελω..αν ενδιαφερεται καποιος μου λεει!

Γράψε και ποια ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Delijohn είπε

απλή φήμη... αν το κάνουν αυτό, θα θέλουν φάπες... 
 

 

Για να λέει αυτός έτσι σίγουρα θα βγουν και σε desktop.. Ναι ναι είναι ο ίδιος που μίλησε για πρώτη φορά για 3080Ti και κάποιοι κορόιδευαν ότι λέει αρλούμπες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να λέει αυτός έτσι σίγουρα θα βγουν και σε desktop.. Ναι ναι είναι ο ίδιος που μίλησε για πρώτη φορά για 3080Ti και κάποιοι κορόιδευαν ότι λέει αρλούμπες. 

3080 SuperTi  :P 

Από τα bins να βγάλει ξύγκι θέλει η ngreedia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι μια ενδιάμεση γενιά καρτών με παρόμοια απόδοση και λιγότερη κατανάλωση θα μπορούσε να πουλήσει άνετα η Nvidia. Αλλά δεν νομίζω να βγάλει κάτι καλύτερο από 3080 ti/3090.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...