Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Και να μπαινει που υπερχλωμο το βλεπω με το pcb της AE-9 και τις διαστασεις της 3090 rog strix oc, τσιμα τσιμα ειναι θα δημιουργει σιγουρα θεμα θερμοκρασιων και κολλημενη στο πλεξι.. Αυτα ειναι κολπακια για λιτα builds και οχι υπερφορτωμενα.. Επειτα εχω 3 nvme πλεον στο κουτι και ο ενας ειναι σε pcie x4 slot.. Ασε τι θα γινεται με την μακαροναδα απο πισω.. Μεχρι και η AE-9 θελει 6πινο.. λολ

Hard pass απο εμενα.. 

Nαι τις θερμοκρασίες δεν τις σκέφτηκα. Ψήνονται τα amplifiers από μόνα τους, αμά βάλεις και την κάρτα από πάνω άστα να πάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργεί και delay στο pci-e αυτό? Προσωπικά είμαι κατά όλων αυτών των λύσεων όπως και με τους αντάπτορες στα ρεύματα κλπ (π.χ 8pin σε 12pin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billeiros είπε

Ηρθε η καρτουλα .Μεσω evga auto notify.930 ευρουλακια 

IMG_20210715_231801.jpg

Ώπα! για πες λεπτομέρειες Bill ( 930 € με φπα + μεταφορικά κλπ; τελωνείο free ή +15 τέλη; )

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Temporairement en rupture de stock.

image.png.5d96feb22b8dc5a4f982a741397342be.png

 

Δεν ήμουν αρκετά γρήγορος και μέχρι να πέσει το order την τσίμπησαν
Μου φαινονται πολλά πάντως τα 1544 :(Αν βρω καλύτερη τιμή πριν την εχουν ξανα σε στοκ θα την ακυρώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ώπα! για πες λεπτομέρειες Bill ( 930 € με φπα + μεταφορικά κλπ; τελωνείο free ή +15 τέλη; )

937 τελικη μαζι με τα μεταφορικα μεσα.Κανονισε ο κουμπαρος απο γερμανια.ειχε κανει εγγραφη στo auto notify της evga και εσκασε μειλ κ δε μπορουσα να πω οχι σε αυτη την τιμη. δεν τη χρειαζοταν κ την πηρε για μενα.αρχες αγουστου ερχεται ελλαδα κ θα την εχω .το τελωνειο ηθελε κατι εγγραφα γιατι ηρθε απο Ταιβαν αν θυμαμαι καλα αλλα προχωρησε πολυ γρηγορα η διαδικασια κ δεν πληρωσαμε τπτ επιπλεον

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δημιουργεί και delay στο pci-e αυτό? Προσωπικά είμαι κατά όλων αυτών των λύσεων όπως και με τους αντάπτορες στα ρεύματα κλπ (π.χ 8pin σε 12pin)

Δεν νομιζω αλλα δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια.. Π.χ για το κουτι μου υπαρχει αυτο που ειναι φυσικα pcie 4.0, αλλα και παλι εδω μιλαμε για καρτες 3slot και ο χωρος ειναι παρα πολυ περιορισμενος ακομη και σε μεγαλα κουτια αν θες να εχεις και pci cards μεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billeiros είπε

937 τελικη μαζι με τα μεταφορικα μεσα.Κανονισε ο κουμπαρος απο γερμανια.ειχε κανει εγγραφη στo auto notify της evga και εσκασε μειλ κ δε μπορουσα να πω οχι σε αυτη την τιμη. δεν τη χρειαζοταν κ την πηρε για μενα.αρχες αγουστου ερχεται ελλαδα κ θα την εχω .το τελωνειο ηθελε κατι εγγραφα γιατι ηρθε απο Ταιβαν αν θυμαμαι καλα αλλα προχωρησε πολυ γρηγορα η διαδικασια κ δεν πληρωσαμε τπτ επιπλεον

Η 3090 τι έγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

update:

Πήραν από τη dhl.Μου είπαν οτι όλα είναι πληρωμένα και ζητήσανε να τους στείλω σε μαιλ την απόδειξη αγοράς και τη περιγραφή προιόντος.

εφόσον είναι κάτω από 1000 ευρώ δεν χρειάζεται κατι άλλο

edit:το τελικό ποσό με φπα και μεταφορικά ήταν 989.50 ευρώ

 

Επεξ/σία από Big Boss
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...