Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Τι πιστεύεται αξίζει ο κόπος  ο για repaste και repad στην amp holo?

Τα temps είναι με 5 ώρες σχεδόν συνεχόμενα metro exodus  +1500 mem, 26-27c ambient 

XvyIFuL.png

Μια χαρά είσαι, δεν αξίζει άποψή μου καθώς χάνεις εγγύηση όπως έχει γίνει ξεκάθαρο πλέον από Zotac. 

Οπότε αν τρώγεσαι και είναι να χάσεις εγγύηση, βάλτην νεράκι τουλάχιστον να δεις ουσιαστική διαφορά. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Τι πιστεύεται αξίζει ο κόπος  ο για repaste και repad στην amp holo?

Τα temps είναι με 5 ώρες σχεδόν συνεχόμενα metro exodus  +1500 mem, 26-27c ambient 

XvyIFuL.png

εφόσον δεν ξεπερνάς τους 96-97 βαθμούς δεν έχει νόημα να χάσεις εγγύηση και είσαι μέσα στα όρια χωρίς throttling. Η άποψη μου είναι άστην όπως είναι για να έχεις και καλή αξία μεταπώλησης (εαν χρειαστεί)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά είναι 71C core, 78 hotspot, 92 mem, με χαλαρό βλέπω fan speed ( το οποίο αν βλέπω καλά είναι γύρω στο 45?% ) & overclock κατά τη διάρκεια ελληνικού καλοκαιριού. ΔΕΝ πειράζεις ΤΙΠΟΤΑ. @Deu164

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

24 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μια χαρά είναι 71C core, 78 hotspot, 92 mem, με χαλαρό βλέπω fan speed ( το οποίο αν βλέπω καλά είναι γύρω στο 45?% ) & overclock κατά τη διάρκεια ελληνικού καλοκαιριού. ΔΕΝ πειράζεις ΤΙΠΟΤΑ. @Deu164

Το fan speed το είχα fixed εκείνη τη στιγμή 45% δοκίμαζα να δω από πόσο % αρχίζουν τα fans να ακούγονται μήπως δοκιμάσω και custom fan curve, 
τα max temps τα έπιασε με stock fan speed κάπου στο 67-72% δε θυμάμαι ακριβώς
Στο 100%  το core είναι καπου στους 60 και η μνήμη 88c

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, hln3 είπε

 

Τι πάχος είναι τα καλώδια;Κάποιες πιο σοβαρές εταιρειές, σε αυτό το wattage δέν πέφτουν κάτω απο 16awg.

Αφενώς δέν κάνουν όλοι mining, αφετέρου να μας πεί ο miner απο τον οποίο πήρε το κελεπούρι σε τι συνθήκες το δούλευε. Ταρζανιά με διακλαδωτές μου μυρίζει.

Aμφιβάλλω αν ο μέσος χρήστης δεί κάτι ανάλογο,εκτός αν είναι γρόθος και δουλεύει το τροφοδοτικό σε κάποιο πατάρι της Αγγλίας μεσα στη σκόνη και ποντίκια.

Βίντεο → κάδος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, hln3 είπε

 

εγω χρησιμοποιω αυτην την σύνδεση σε  3x 8-pin εχω διαβασει οτι ειναι σωστη αλλα μηπως να βαλω 3 ξεχωριστα καλωδια να φευγουν απο το τροφοδοτικο  γιατι εχω αλλο ενα καλωδιο μονο  θα ειναι καλυτερα λετε η το ιδιο ,σε 3080 ti 

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-07-20 012538.png

24 λεπτά πριν, nikos760 είπε

 

εγω χρησιμοποιω αυτην την σύνδεση σε  3x 8-pin εχω διαβασει οτι ειναι σωστη αλλα μηπως να βαλω 3 ξεχωριστα καλωδια να φευγουν απο το τροφοδοτικο  γιατι εχω αλλο ενα καλωδιο μονο  θα ειναι καλυτερα λετε η το ιδιο ,σε 3080 ti 

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-07-20 012538.png

656064363_2021-07-20012538.png.2644624e12adb4c24fb65c62da2cd5c0.pngη μηπως ετσι με 3 ειναι πιο σωστο γαμωτο σε σκεψεις μπηκα τωρα 

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BabisTs είπε

τρία ξεχωριστά καλώδια.....pure power......

ναι και εγω ετσι το βλεπω να γινεται αυριο προς τα  εκει κατεληξα βλεπω εδω και τα 412 watt παμε για 3 καλωδια να εχω και το κεφαλι μου ησυχο 211317841_2021-07-20024859.png.ce8666c68f7caa981decbddca48a8b86.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dem είπε

Σε τι ανάλυση ; 

1440p

 

Η περίπτωση του παραπάνω video κάτι με extension η splitter μου μυρίζει (εκτός από το λιωμένο πλαστικό) 

Καλό είναι όπου μπορούμε να χρησιμοποιούμε ξεχωριστά καλώδια και να αποφεύγουμε τα slεeved extensions τουλάχιστον  τα φθηνά κινέζικα.
Παλιότερα παραλίγο να την πάθω με κινεζια sleved extension ευτυχώς η κάρτα δεν τράβαγε πολλά watt

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα ξεχωριστα καλωδια ειδικα αν τραβαει πολλα watt η καρτα...

Εντωμεταξυ μια ζωη με θυμαμαι να βαζω ενα καλωδιο στις καρτες θα μου πεις παλιοτερα οι καρτες δεν τραβανε τοσα watt.Και οταν εφτιαξα αυτο το συστημα και ειπα να βαλω ποιοτικο τροφοδοτικο και συγκεκριμενα μαρκας seasonic που αναφερθηκε και στο βιντεο.Οντως στις οδηγιες εγκαταστασης της συγκεκριμενης εταιρειας αν θυμαμαι καλα προτεινουν και δευτερο καλωδιο αν ξεπερναει καποια συγκεκριμενα watt η καρτα.

Δεν θυμαμαι συγκεκριμενα watt αλλα στην δικη μου περιπτωση με την 2070s trio θυμαμαι οτι εφτανε το ενα καλωδιο και περισσευε απο αποψη watt.Οποτε θεωρω οποιος ειναι με σειρα 3000 και ειδικα 3070 και πανω που τραβανε πανω απο 300w νομιζω θελετε ξεχωριστα καλωδια για καλο και για κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτρικο μου G2 EVGA 750  εχει μονο ενα βυσμα σε καθε καλωδιο οποτε οσα βυσματα η καρτα και τοσα καλωδια τραβας.

Στο καινουριο το G3 βαλανε δυο βυσματα σε καθε καλωδιο και λαθος και ασχημο για μενα.

Λογικα θα επρεπε στα καλωδια που ειναι για καρτες γραφικων να γραφουν μεχρι ποσα watt σηκωνει το καλωδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nikos760 είπε

 

εγω χρησιμοποιω αυτην την σύνδεση σε  3x 8-pin εχω διαβασει οτι ειναι σωστη αλλα μηπως να βαλω 3 ξεχωριστα καλωδια να φευγουν απο το τροφοδοτικο  γιατι εχω αλλο ενα καλωδιο μονο  θα ειναι καλυτερα λετε η το ιδιο ,σε 3080 ti 

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-07-20 012538.png

656064363_2021-07-20012538.png.2644624e12adb4c24fb65c62da2cd5c0.pngη μηπως ετσι με 3 ειναι πιο σωστο γαμωτο σε σκεψεις μπηκα τωρα 

Κοίτα εγώ στο seasonic focus px750 έχω ένα  διπλό καλώδιο για μια 2070 super(κάπου στα 250w max) 2 χρόνια δεν είχα θέμα. Πες -75w από pcie γιατί δεν έχω κοιτάξει αναλυτικά πόσο γράφει, 175w στο καλώδιο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...