Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Δεν μπορω να φανταστω οτι καλοκαιρι με 40ρια να κανουν mining με 3080 απλα απιστευτο μνημες για πλακα πανω απο 100c

Τον χειμώνα κάνει κρύο, το καλοκαίρι παράγεις εσύ το κρύο, κάνεις και ένα τάμα στον Άη Carrier και όλα καλά.

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, foukas είπε

Είναι μια χαρά υλοποίηση χωρίς τα προηγούμενα προβλήματα που είχε η Gigabyte στις 3080/3090 και με 1349 ευρώ είναι πολύ καλή ευκαιρία δεδομένης της τωρινής κατάστασης.

ναι δεν διαφωνώ αλλά είναι basic, το πιο απλό μοντέλο της Gigabyte. Προς τι όλος αυτός ο πανικός τόσο καιρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

ναι δεν διαφωνώ αλλά είναι basic, το πιο απλό μοντέλο της Gigabyte. Προς τι όλος αυτός ο πανικός τόσο καιρό;

Την είχαν βάλει (κατά λάθος;) 600-700 ευρώ πιο κάτω από τις υπόλοιπες 3080 ti και είχαμε πέσει πολλοί από εδώ να μπούμε στο πανηγύρι. Λόγω τιμής δηλαδή τη συζητάμε, όχι τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας. 

Πρόσφατα παρέλαβα την 3080ti eagle και έχω το εξής πρόβλημα. 

Με ανάλυση 3440χ1440, ryzen 7 2700x επεξεργαστή σε χ570 mobo, σε μερικά παιχνίδια(πχ:assassin's creed odyssey, flight simulator) η κάρτα δουλεύει χαμηλά 50% με 70%.

Στα περισσότερα παιχνίδια(RDR2, Cyberpunk, Resident evil village, marvel κτλ) είναι κομπλέ, στα fps, σύμφωνα πάντα με video που βλέπω στο YouTube.. 

Υπάρχει περίπτωση να τρώω μπουκάλι από τον επεξεργαστή σε συγκεκριμένα games?? 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Έχω και εγώ την eagle για χαβαλέ. Δεν ξέρω αν θα κάνω την κίνηση εν τέλει. 

Ερχεται το eip 1559 και θα φανεί τι θα γίνει από mining μεριά 😈

Μετάφραση; Τι είναι το eip1559 🥁?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Υπάρχει περίπτωση να τρώω μπουκάλι από τον επεξεργαστή σε συγκεκριμένα games??

ναι. Ποιες μνήμες έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Corsair Vengeance RGB 16GB DDR4-3466MHz

Αν δν κάνω λάθος σεταρισμενες στα 3200 βέβαια 

Γιατί στα 3200; Ένα μπουκάλι το τρως στα games αυτά παρόλο την υψηλή ανάλυση. Θέλουν πολύ CPU, είναι και η 3080Ti τέρας, ε λογικό. Αφού πήρες τέτοια κάρτα πάρε και έναν 5800Χ να είσαι τζετ ή έστω 5600Χ. Κρίμα απ' το θεό να έχεις την 3080Ti με zen+..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί στα 3200; Ένα μπουκάλι το τρως στα games αυτά παρόλο την υψηλή ανάλυση. Θέλουν πολύ CPU, είναι και η 3080Ti τέρας, ε λογικό. Αφού πήρες τέτοια κάρτα πάρε και έναν 5800Χ να είσαι τζετ ή έστω 5600Χ. Κρίμα απ' το θεό να έχεις την 3080Ti με zen+..

Στα 3466 είναι ασταθείς το σύστημα!!! 

Φαντάζομουν ότι δν θα είχα θεμα λόγω ανάλυσης αλλά τλκ έχω!!! Μάλλον θα πάω στο 5600χ μιας και διάφορες μεγάλες δν έχει από τα μεγαλύτερα αδέλφια του όσο έχω δει!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, steve_89 είπε

Στα 3466 είναι ασταθείς το σύστημα!!! 

Φαντάζομουν ότι δν θα είχα θεμα λόγω ανάλυσης αλλά τλκ έχω!!! Μάλλον θα πάω στο 5600χ μιας και διάφορες μεγάλες δν έχει από τα μεγαλύτερα αδέλφια του όσο έχω δει!!! 

Έχει διαφορές. Ο 5800Χ έχει +2C/4T. Καλύτερα στον 5800Χ να πας αφού έχεις 3080Ti να είσαι 100% κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια δε περίμενα τέτοιο μπουκάλι 50-70%! με 2700Χ σε αυτή την ανάλυση. Μήπως κατι από το bios στον κρατάει σε κάποια χαμηλή συχνότητα με αποτέλεσμα να μη boostαρει και να κρατά τη κάρτα πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Να πω την αλήθεια δε περίμενα τέτοιο μπουκάλι 50-70%! με 2700Χ σε αυτή την ανάλυση. Μήπως κατι από το bios στον κρατάει σε κάποια χαμηλή συχνότητα με αποτέλεσμα να μη boostαρει και να κρατά τη κάρτα πίσω;

Το περίεργο είναι ότι είναι σε πολύ συγκεκριμένα games σε άλλα τρέχει νεράκι!!! 

Από το bios μόνο μνήμες έχω πειράξει τπτ άλλο, είναι η τελευταία version,τι άλλο μπορεί να είναι δλδ?? 

Θα δοκιμάσω μάλλον έναν 5600χ που έχει φίλος να δω!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Υπάρχει περίπτωση να τρώω μπουκάλι από τον επεξεργαστή σε συγκεκριμένα games?? 

Ευχαριστώ πολύ 

Ναι

2 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Το περίεργο είναι ότι είναι σε πολύ συγκεκριμένα games σε άλλα τρέχει νεράκι!!! 

Από το bios μόνο μνήμες έχω πειράξει τπτ άλλο, είναι η τελευταία version,τι άλλο μπορεί να είναι δλδ?? 

Θα δοκιμάσω μάλλον έναν 5600χ που έχει φίλος να δω!!! 

Δεν ειναι περιεργο, καποια games ειναι πολυ βαρια σε θεμα gpu οπότε τερματιζει η καρτα. Σε αλλα που δεν είναι τόσο βαρια ριχνει μπουκαλα το cpu. 

 

Αμα βγάζεις τα frames που θες, ε κατσε εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Πρόσφατα παρέλαβα την 3080ti eagle 

Κυκλοφορούν ανάμεσα μας!!! 

Πότε σου ήρθε mail για να πληρώσεις; Μήπως θυμάσαι τι ώρα έβαλες την παραγγελία στις 3 Ιουνίου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναι

Δεν ειναι περιεργο, καποια games ειναι πολυ βαρια σε θεμα gpu οπότε τερματιζει η καρτα. Σε αλλα που δεν είναι τόσο βαρια ριχνει μπουκαλα το cpu. 

 

Αμα βγάζεις τα frames που θες, ε κατσε εσύ. 

Τα frames στα games που ανέφερα δν με καλύπτουν σκέψου στο odyssey(θεωρώ είναι βαρύ παιχνίδι) πάει λίγο καλύτερα από την 1080ti που είχα... Ενώ στο cyberpunk πάει τρένο με RT χωρίς RT με dlss.

Είναι λίγο περίεργο νομίζω!!! 

39 λεπτά πριν, foukas είπε

Κυκλοφορούν ανάμεσα μας!!! 

Πότε σου ήρθε mail για να πληρώσεις; Μήπως θυμάσαι τι ώρα έβαλες την παραγγελία στις 3 Ιουνίου; 

3 Ιουνίου πρωί δν θυμάμαι ώρα και νομίζω 17 Ιουλίου την πλήρωσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...