Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, corr8 είπε

Ναι αυτη ειναι. Και η gaming z trio απ΄τον ιδιο πωλητη. Z trio εχει και το msystems οπως ανεφερε και το παλικαρι πιο πανω.
Καλα για καρτα γραφικων και γω το λιβανιζω πολυ το θεμα τελευταια που ψαχνω και δεν μπορω να αποφασισω αν παρω τωρα, αργοτερα, 2 μηνες πιο μετα. Και ηδη εχω αγορασει ολα τα υπολοιπα απο το συστημα μου. Φανταζομαι τι μπερδεμα θα χεις εσυ τωρα αυγουστιατικα να αποφασιζεις και mobo/cpu απο πανω 😂
3080 suprim ειναι υπεροχη επιλογη παντως. Τσιμπα την με το καλο και να την χαρεις!

ολοκληρο συστημα στηνω τωρα.. απλα εχουν γινει ολα μπουρδελο με τον covid και εχω χασει τη μπαλα

ειχα αγορασει ολοκληρο συστημα αρχες 2015 (i5 4690K , msi 970 κλπ) και τωρα χαροπαλευει και μαζευα λεφτα ταχα περιμενα τις 30xx να παρω καινουριο pc, ε λεω θα περιμενω και αλλο με το μπαμ που εγινε αλλα τωρα θα μεινω χωρις pc

φαντασου μετα θα πρεπει να βρω και οθονη 2Κ :D

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, etze είπε

ολοκληρο συστημα στηνω τωρα.. απλα εχουν γινει ολα μπουρδελο με τον covid και εχω χασει τη μπαλα

ειχα αγορασει ολοκληρο συστημα αρχες 2015 (i5 4690K , msi 970 κλπ) και τωρα χαροπαλευει και μαζευα λεφτα ταχα περιμενα τις 30xx να παρω καινουριο pc, ε λεω θα περιμενω και αλλο με το μπαμ που εγινε αλλα τωρα θα μεινω χωρις pc

φαντασου μετα θα πρεπει να βρω και οθονη 2Κ :D

Εχει γουστο να καταληξουμε να περιμενουμε για τις 4000 στο τελος 😄 Αλλα οχι οκ παρα ειναι μακρινο αυτο. Ισως εαν παρεις μια καρτουλα συντομα μεσα στο μηνα να σου δωσει και παραπανω κινητρο να στησεις γρηγορα τα υπολοιπα. Τι σκεφτεσαι να παρεις απο cpu? Πηγα πρωτη φορα σε amd μερια με 5900x.

Οθονη την αφησα και γω τελευταια... θα επανελθω στους επομενους μηνες εδω να σας πρηξω για προταση οθονης  😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, corr8 είπε

Εχει γουστο να καταληξουμε να περιμενουμε για τις 4000 στο τελος 😄 Αλλα οχι οκ παρα ειναι μακρινο αυτο. Ισως εαν παρεις μια καρτουλα συντομα μεσα στο μηνα να σου δωσει και παραπανω κινητρο να στησεις γρηγορα τα υπολοιπα. Τι σκεφτεσαι να παρεις απο cpu? Πηγα πρωτη φορα σε amd μερια με 5900x.

Οθονη την αφησα και γω τελευταια... θα επανελθω στους επομενους μηνες εδω να σας πρηξω για προταση οθονης  😁

i5 11600K ή i7 10700K ελεγα

αλλα δεν εχω καταληξει ακομα, πρεπει να δω και για την mobo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, etze είπε

υπαρχει περιπτωση να χρειαστω τα 2gb vram ομως στα 1440?

δεν προκειται να παω σε 4Κ οπως προανεφερα, τουλαχιστον οχι στο αμεσο μελλον

επισης να ρωτησω κατι αλλο σχετικα με το vat. οι ενδοκοινοτικες συναλλαγες ειναι ενεργοποιημενες απο τη ΔΟΥ εδω περα και στο amazon το vat number registration απο pending status εγινε active σημερα, οποτε ειμαι ετοιμος για παραγγελια ή πρεπει να κανω τιποτα ακομα; επισης ισχυει για ολα τα amazon να φανταστω ε; 

image.png.1b612124119bc1b25e3a0e34c202666f.png

Δεν χρειάζετε να κάνεις κάτι άλλο.

Όμως προσοχή. Δεν αφαιρείτε ο φουπουα από όλες τις αγορές άμαζον.

Θα πρέπει να γράφει ότι:

α) ο πωλητής είναι η ίδια η άμαζον, ή

β) ο πωλητής έχει δώσει τα προϊόντα στο άμαζον και το άμαζον ολοκληρώνει την παραγγελία (διεκπαιρεώνει τα logistics).

Για να δεις αν αφαιρείτε σωστά το ποσό, στο τέλος κάθε παραγγελίας, αν έχεις επιλέξει σωστό προμηθευτεί, θα σου γράψει το ποσό που κοστίζει η κάρτα χωρίς ΦΠΑ.

Μόνο τότε θα ξέρεις ότι διάλεξες σωστό πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, etze είπε

i5 11600K ή i7 10700K ελεγα

αλλα δεν εχω καταληξει ακομα, πρεπει να δω και για την mobo

αν δεν σου χρειαζοντε οι παραπανω πυρηνες, ο 11600Κ βγαινει πολυ πιο οικονομικος τουλαχιστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, volman είπε

Δεν χρειάζετε να κάνεις κάτι άλλο.

Όμως προσοχή. Δεν αφαιρείτε ο φουπουα από όλες τις αγορές άμαζον.

Θα πρέπει να γράφει ότι:

α) ο πωλητής είναι η ίδια η άμαζον, ή

β) ο πωλητής έχει δώσει τα προϊόντα στο άμαζον και το άμαζον ολοκληρώνει την παραγγελία (διεκπαιρεώνει τα logistics).

Για να δεις αν αφαιρείτε σωστά το ποσό, στο τέλος κάθε παραγγελίας, αν έχεις επιλέξει σωστό προμηθευτεί, θα σου γράψει το ποσό που κοστίζει η κάρτα χωρίς ΦΠΑ.

Μόνο τότε θα ξέρεις ότι διάλεξες σωστό πωλητή.

image.png.95467c813c39a0be387915654af63759.png

απο την ιδια την amazon ειναι

εν τελη μου χρεωνει και το ΦΠΑ κανονικα και απλα αργοτερα εχεις απαλλαγη του ποσου στην εφορια ή δεν πληρωνεις καθολου ΦΠΑ εξ'αρχης;

38 λεπτά πριν, corr8 είπε

αν δεν σου χρειαζοντε οι παραπανω πυρηνες, ο 11600Κ βγαινει πολυ πιο οικονομικος τουλαχιστο

ε δεν ξερω αν μου χρειαζονται ή οχι :D 

αυτο ειναι το θεμα.. νομιζω οσο περναει ο καιρος τα παιχνιδια χρησιμοποιουν ολο κ περισσοτερους πυρηνες/threads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, etze είπε

image.png.95467c813c39a0be387915654af63759.png

απο την ιδια την amazon ειναι

εν τελη μου χρεωνει και το ΦΠΑ κανονικα και απλα αργοτερα εχεις απαλλαγη του ποσου στην εφορια ή δεν πληρωνεις καθολου ΦΠΑ εξ'αρχης;

ε δεν ξερω αν μου χρειαζονται ή οχι :D 

αυτο ειναι το θεμα.. νομιζω οσο περναει ο καιρος τα παιχνιδια χρησιμοποιουν ολο κ περισσοτερους πυρηνες/threads

Από την αρχή δεν πληρώνεις ΦΠΑ, όταν ο πωλητής είναι ο σωστός.

Μία κάρτα των 1190 ευρώ στην Γερμανία θα την πάρεις τελικά στα 1000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, etze είπε

image.png.95467c813c39a0be387915654af63759.png

απο την ιδια την amazon ειναι

εν τελη μου χρεωνει και το ΦΠΑ κανονικα και απλα αργοτερα εχεις απαλλαγη του ποσου στην εφορια ή δεν πληρωνεις καθολου ΦΠΑ εξ'αρχης;

ε δεν ξερω αν μου χρειαζονται ή οχι :D 

αυτο ειναι το θεμα.. νομιζω οσο περναει ο καιρος τα παιχνιδια χρησιμοποιουν ολο κ περισσοτερους πυρηνες/threads

10700 πάρε. Ο 11600 πλέον μπουκώνει και σε 5120*1440 που παίζω. Σε κάτι new world και fc5 που παίζω αυτό το καιρό βλέπω να χτυπάει και 90αρια+ usage. Όχι πάντα, αλλά στα βαριά σημεία ένα μπουκαλάκι το ρίχνει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, etze είπε

i5 11600K ή i7 10700K ελεγα

αλλα δεν εχω καταληξει ακομα, πρεπει να δω και για την mobo

10700 (KF / K ) χτυπα εφόσον κοιτάς για ιντελ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γνώμη έχετε για τις Colorful / iGame? η zegetron ειναι επισημος εισαγωγέας και απότι λένε οι τιμές ελλάδα σε μια βδομάδα θα είναι 3060 στα 600-680,3070ti στα 1000, 3080 στα 1450 στις ακριβές τους υλοποιήσεις (vulcan)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τις ποιο ακριβές υλοποιήσεις που το είχα ψάξει 3080 - 3080ti φαίνονται ok σαν pcb πάνω κάτω όπως τα αντίστοιχα μοντέλα τον περισσότερων εταιριών.
Υπάρχουν και καλύτερες που κοστίζουν ακριβότερα αλλά και κατώτερες που έχουν την ίδια τιμή η και υψηλότερη γιατί έχουν το όνομα το κόστος αλλά όχι τη χάρη

Επεξ/σία από Deu164
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cyberguy είπε

Τι γνώμη έχετε για τις Colorful / iGame? η zegetron ειναι επισημος εισαγωγέας και απότι λένε οι τιμές ελλάδα σε μια βδομάδα θα είναι 3060 στα 600-680,3070ti στα 1000, 3080 στα 1450 στις ακριβές τους υλοποιήσεις (vulcan)

Έμαθες κάτι και για 3060 Ti μήπως;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BabisTs είπε

10700 (KF / K ) χτυπα εφόσον κοιτάς για ιντελ

 

13 ώρες πριν, Herald είπε

10700 πάρε. Ο 11600 πλέον μπουκώνει και σε 5120*1440 που παίζω. Σε κάτι new world και fc5 που παίζω αυτό το καιρό βλέπω να χτυπάει και 90αρια+ usage. Όχι πάντα, αλλά στα βαριά σημεία ένα μπουκαλάκι το ρίχνει

ωραια βρειτε μου τωρα και μια μητρικη να τα κουμπωσω ολα αυτα και ειστε αρχοντες :D

3080ti eagle ή 3080 suprim x θα παρω απο gpu, ειλικρινα δεν εχω αποφασισει ακομα

τελευταια παραδοση eagle το πλαισιο εκανε στις 10-12 ιουλιου

στην επομενη φουρνια που θα φερουν θα ειναι και η δικη μου κατα 90%

για suprim x λεει παραδοση 27 αυγουστου και μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ρωτησω, στο amazon εχει σημασια αν πχ η χρεωση γινει σε καρτα με διαφορετικο ονομα;

εχει κανεις εμπειρια; εχω μπει σε account φιλου με registered vat number και πληρωσα με την καρτα μου γιατι η δικη του εχει απενεργοποιηθει πρεπει να κανει κατι τρεχαματα στις τραπεζες για να ξαναλειτουργησει.

ειναι διαφορετικο το billing address και διαφορετικο το ονομα στην καρτα :D 

επισης για καποιο λογο μου εχουν δεχτει την παραγγελια κανονικα (ισπανικο amazon) αλλα τα χρηματα δεν τα δεσμευσαν/τραβηξαν ακομα. παιζει να φταιει που ειναι κυριακη;

image.png.1b3d98f38c57fdb1623b1804ebf42444.png

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...