Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skritikos είπε

Δώσε εντυπώσεις για θερμοκρασίες και θόρυβο χωρίς OC.

ΥΓ. Εγώ έχω μόνο το NR200P για το νέο build και τίποτα άλλο :D

Όταν έρθει το κουτί και σε μένα (ή να βγάλω το καπάκι στο υπάρχον) αν είναι και σου λέω καθώς με σχεδόν 30C στο δωμάτιο βαρεσε 80-81 βαθμούς και 86% fan speed σε Unigine Heaven Extreme 1080p. Σίγουρα δεν θα έχεις αυτές τις θερμοκρασίες εσύ. Θεωρώ για καλοκαίρι με ένα πιο "αεραττο" κουτί γύρω στους 71C θα είσαι.

Πάντα είχα θέματα με το κουτί αυτό σε GPUs - δυστυχώς ακόμα απέχουμε 5-6 εργ. μέρες από το να έρθει το NR200 από το αμαζον - σήμερα έγινε αποστολή - και δεν άντεχα 2 μήνες χωρίς κάρτα πάλι & να την έχω και να με κοιτάει 👀😀

Έριξα ένα πρόχειρο UV 1950Mhz @ 0.950mV και έπεσε στους 74C. 

RTX3060Ti_1950_950mV.png

Ένα πριν πέσω για ύπνο χθες.

8+6 πιν από τροφοδοσία έχει - ίδια ίδια με την Gaming OC Pro VER 3.0 - 2SLOT - απλά με 30Mhz μικρότερο μπουσταρισμα 

Γενικά: Σαν κατασκευή φαίνεται οκ και η καρτουλα πραγματικα είναι πανέμορφη με εντυπωσιακό design - βέβαια εντόπισα αυτό το φιν να έχει έρθει έτσι: - να το φοβάμαι ή δεν τρέχει κάποιος σοβαρός κίνδυνος να επηρεάσει την σωστή ψύξη της καρτας; Θα βγάλω μια πιο καθαρή φωτογραφία αύριο. Όπως ψιλοφαινεται το ένα φιν πάει λίγο στο πλάι -> /|

Αν κ αυτή η μωβ γραμμή στα δεξιά που βρίσκονται τα ρεύματα ήταν λευκή ή μαύρη θα ήταν ακόμα πιο όμορφη. 

IMG_20210826_132403.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δηλαδή θα μπεις rebirth σήμερα

Ναι ρε. Θα γυρίσω σπίτι, φαί, μπανακι και κατά τις 4 -5 θα είμαι έτοιμος θαρρώ.

Έπαιξα και χθες για να τη δοκιμάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Όταν έρθει το κουτί και σε μένα (ή να βγάλω το καπάκι στο υπάρχον) αν είναι και σου λέω καθώς με σχεδόν 30C στο δωμάτιο βαρεσε 80-81 βαθμούς και 86% fan speed σε Unigine Heaven Extreme 1080p. Σίγουρα δεν θα έχεις αυτές τις θερμοκρασίες εσύ. Θεωρώ για καλοκαίρι με ένα πιο "αεραττο" κουτί γύρω στους 71C θα είσαι.

Πάντα είχα θέματα με το κουτί αυτό σε GPUs - δυστυχώς ακόμα απέχουμε 5-6 εργ. μέρες από το να έρθει το NR200 από το αμαζον - σήμερα έγινε αποστολή - και δεν άντεχα 2 μήνες χωρίς κάρτα πάλι & να την έχω και να με κοιτάει 👀😀

Έριξα ένα πρόχειρο UV 1950Mhz @ 0.950mV και έπεσε στους 74C. 

RTX3060Ti_1950_950mV.png

Ένα πριν πέσω για ύπνο χθες.

8+6 πιν από τροφοδοσία έχει - ίδια ίδια με την Gaming OC Pro VER 3.0 - 2SLOT - απλά με 30Mhz μικρότερο μπουσταρισμα 

Γενικά: Σαν κατασκευή φαίνεται οκ και η καρτουλα πραγματικα είναι πανέμορφη με εντυπωσιακό design - βέβαια εντόπισα αυτό το φιν να έχει έρθει έτσι: - να το φοβάμαι ή δεν τρέχει κάποιος σοβαρός κίνδυνος να επηρεάσει την σωστή ψύξη της καρτας; Θα βγάλω μια πιο καθαρή φωτογραφία αύριο. Όπως ψιλοφαινεται το ένα φιν πάει λίγο στο πλάι -> /|

Αν κ αυτή η μωβ γραμμή στα δεξιά που βρίσκονται τα ρεύματα ήταν λευκή ή μαύρη θα ήταν ακόμα πιο όμορφη. 

IMG_20210826_132403.jpg

Νομίζω πως στην ουσία είναι μια Gaming OC με άλλα "ρούχα" συν το έξτρα 6pin. 

Είναι όμορφη ναι, πλην αυτής της μωβ γραμμής που ούτε εγώ καταλαβαίνω!

Στείλε καθαρότερη φωτό από το fin αλλά αν καταλαβαίνω τι εννοείς, θα έλεγα μην ανυσηχείς.

 

 

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ ΧΑ ΧΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Μπα σε καλο σου μωρη Nvidia γελασαμε και παλι.

image.png.4de9faceb0c300037bb0adb3e368c282.png

Λες και με τις τιμες που εχουν οι καρτες σου, ακομα και η 3060 ειναι για "ultra-enthusiast" κοινο.

https://www.pcgamer.com/uk/nvidia-rtx-3090-super-rumour/?utm_campaign=socialflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2021 στις 9:54 ΜΜ, yiannis1991 είπε

To θέμα με τις φθηνές υλοποιήσεις είναι ότι ναι μεν η θερμοκρασία είναι σε καλά επίπεδα αλλά έχουν αρκετό θόρυβο παραπάνω. Αυτό παρατηρώ στα reviews..
palit dual oc: https://hexus.net/tech/reviews/graphics/147078-palit-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc/?page=10

gigabyte eagle oc: https://hexus.net/tech/reviews/graphics/147053-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc/?page=10

Με Afterburner ρύθμισα τους ανεμιστήρες και δεν ακούω σχεδόν τίποτα ακόμη και όταν βαράει 80+ βαθμούς στα τέρματα η κάρτα.. επίσης δεν ξέρω αν διάβασε κανείς προηγούμενο ποστ που έκανα στην σελίδα 425, αλλά το τσικ τσικ που έκανε η κάρτα όταν έμπαινα ή έβγαινα από ένα παιχνίδι, λύθηκε βάζοντας στήριγμα στην κάρτα γραφικών...! Κουλό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, x8diesel είπε

Με Afterburner ρύθμισα τους ανεμιστήρες και δεν ακούω σχεδόν τίποτα ακόμη και όταν βαράει 80+ βαθμούς στα τέρματα η κάρτα.. επίσης δεν ξέρω αν διάβασε κανείς προηγούμενο ποστ που έκανα στην σελίδα 425, αλλά το τσικ τσικ που έκανε η κάρτα όταν έμπαινα ή έβγαινα από ένα παιχνίδι, λύθηκε βάζοντας στήριγμα στην κάρτα γραφικών...! Κουλό..

Λογικό να μην ακούς τίποτα αν την αφήνεις να βαράει 80άρι. Το θέμα είναι με φυσιολογικές Τ, δηλαδή γύρω στο 70, άντε 75 τι γίνεται από θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2021 στις 3:06 ΜΜ, Chuckie667 είπε

Στην CPU εχω κτηνος ψήκτρα, οπότε θα την παω σε προφιλ ποιο ελεύθερο απο το BIOS (ειναι ξεκλείδωτο, σηκώνει μόνο του λιγο OC για gaming).  Μνημες, μιεχ, κατι Kingston HyperX, αστες.

Καλα, την καρφωνω μια την 3060 στο παλιο συστημα να δω πως παει, γιατι 800-1000 βγαινει το νεο case που θελω, και χωρις υπερβολες πολλες....

Ευχαριστώ όλους, θα επανέλθω με νεότερα, έτσι για να ξερουμε πως πηγε

Επανέρχομαι , εν συντομία. Η MSI 3060ti μπήκε στον Intel-2600k, δούλεψε, είδα 5-10 fps παραπάνω στο BF V (με high γραφικά, RTX και DLSS Quality βέβαια, as opposed to Medium με την RX590), σημαντική οπτική διαφορά, αλλά... μιεχχ..

Είχε κοψίματα, κατάλαβα ότι όντως η κάρτα ζοριζόταν με τον δεινόσαυρο. Ανοίγωντας το κουτί για να την βγάλω, μου φάνηκε σαν να με μούτζωσε, οπότε...alea iacta est

Αύριο η MSI 3060ti θα φιλοξενηθεί στο νέο της σπιτικό, i5-11600k κτλ, πήγε ένα χιλιαρικάκι το κουτί, αλλά χαλάλι.

2-3 βράδυα ήταν παραπάνω, χρέωσα και girlfriend experience και βγήκε, κάπως.

Θα ποστάρω bench και , γιατί το 8400 στο timespy ήταν θλιβερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce RTX 3080 V2 OC > [AMAZON.ES] @ 1182€  sold out

>> https://www.amazon.es/-/pt/dp/B099991CDN/ 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια βοήθεια γιατι εχω καψει εγκεφαλο αυτα πως λεγονται τα συρματα που κρατανε τα  φαν στη Ψύκτρα του Επεξεργαστη ,  και που μπορω να βρω ? ξερει κανεις μηπως  

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-08-27 013215.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nikos760 είπε

παιδιά μια βοήθεια γιατι εχω καψει εγκεφαλο αυτα πως λεγονται τα συρματα που κρατανε τα  φαν στη Ψύκτρα του Επεξεργαστη ,  και που μπορω να βρω ? ξερει κανεις μηπως

Στο site της be quiet εδώ. Μπορείς να τους στείλεις την φωτογραφία αν δεν ξέρεις πως λέγονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Λογικό να μην ακούς τίποτα αν την αφήνεις να βαράει 80άρι. Το θέμα είναι με φυσιολογικές Τ, δηλαδή γύρω στο 70, άντε 75 τι γίνεται από θόρυβο.

Είπα, όταν βαράει 80, πράγμα που συμβαίνει στο furmark για παράδειγμα, σε παιχνίδια δεν πάει πάνω από 75C° με 90% ανεμιστήρες που ο θόρυβος είναι και πάλι ανεκτός, στο 100% ακούγεται περίπου σαν σκουπάκι χειρός... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για thermalpads ποια είναι η καλύτερη επιλογή Γνώριζα για τα Thermalright ODYSSEY, αξίζει κάτι άλλο?
Δε σκοπεύω να τα αλλάξω άμεσα άλλα αν τα πετύχω καμία φορά σε ποιο normal τιμή να πάρω μερικά να υπάρχουν.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...