Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Δηλαδη αχρηστος ο 3700X που εχω;

Άχρηστος δεν είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι καλή πρόταση για αναβάθμιση από 2600. Κοστίζει σχεδόν το ίδιο με τον 5600Χ και είναι πολύ πίσω σε gaming επιδόσεις.

Επεξ/σία από hln3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, hln3 είπε

Άχρηστος δεν είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι καλή πρόταση για αναβάθμιση από 2600. Κοστίζει σχεδόν το ίδιο με τον 5600Χ και είναι πολύ πίσω σε gaming επιδόσεις.

Το κακο ειναι πως οπου και να κοιταξα να δω διαφορες αναμεσα στον 3700X και τον 5600X ολοι τους μετρανε πανω στο game λες και ο κοσμος εχει τον υπολογιστη μονο για παιχνιδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Το κακο ειναι πως οπου και να κοιταξα να δω διαφορες αναμεσα στον 3700X και τον 5600X ολοι τους μετρανε πανω στο game λες και ο κοσμος εχει τον υπολογιστη μονο για παιχνιδι.

Σε 1440p μια χαρά είναι για 3060ti. 
 

Ο 3700x είναι πίσω στα περισσότερα tasks, νικάει στα ακραία multithreaded σενάρια και σε βαρύ multitasking. Περισσότεροι πυρήνες = περισσότεροι prefetchers 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπα να κανω καποια τεστακια στην καρτα μου την Vulkan 3070ti δεν ξερω γιατι μπορω να παρω και την ρυθμιση +2000 αλλα στο heaven εχω loose fps γιατι γινεται αυτο???κατι διαβασα οταν ανεβασεις αρκετα το memory χανεις επειδοσης!!!!Screenshot_11.png.ea73ad8ebbf9c43fa7aee2155c3f242f.png

Επεξ/σία από panakos_thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Ειπα να κανω καποια τεστακια στην καρτα μου την Vulkan 3070ti δεν ξερω γιατι μπορω να παρω και την ρυθμιση +2000 αλλα στο heaven εχω loose fps γιατι γινεται αυτο???κατι διαβασα οταν ανεβασεις αρκετα το memory χανεις επειδοσης!!!!Screenshot_11.png.ea73ad8ebbf9c43fa7aee2155c3f242f.png

Δεν είναι σταθερή γ αυτό βλέπεις μειωμένα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δεν είναι σταθερή γ αυτό βλέπεις μειωμένα νούμερα.

εβαλα μια σταθερη εικονα και οσο ανεβαζω μετα τα 1900 αρχιζει το down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε πολυ απο εδω περα πως οταν παιρνουμε μια καινουργια καρτα γραφικων οπως Π.Χ MSI,Gigabyte,Zotac,Asus κλπ,οτι η παστα μεσα στο core ειναι οτι χειροτερο εχουμε δει καθολου υγροι και πολυ ξεραμενη,Λοποιν ομως υπαρχει ενα προβλημα πολλες απο αυτες της εταιριες ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ να ανοιξεις την καρτα σου διοτι θα χασεις την εγγυηση!!πολλες ομως απο την αλλη δεν εχουν αυτο το sticker επανω στην βιδα!!!η ερωτηση μου ειναι ξερει κανενας πως να το βγαζεις με προσοχη χωρις να παθη ζημια????επεισης μερικοι στο ebay πουλανε stickers με 10ευρω το ενα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα συνεχίσει σ' αυτά τα χάλια η Κίνα καήκαμε γενικότερα..

Το επόμενο ξέρεις ποιο θα είναι ε;

Μείωση στην διάρκεια της εγγύησης, θα σου λέει δύο χρονάκια και άμα σου αρέσει και μην την κάνουν έναν χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Το επόμενο ξέρεις ποιο θα είναι ε;

Μείωση στην διάρκεια της εγγύησης, θα σου λέει δύο χρονάκια και άμα σου αρέσει και μην την κάνουν έναν χρονο.

Η Ε.Ε υποχρεώνει σε διετή εγγυήση. Οπότε αν κατέβουν προς τα κάτω λογικά στα 2 θα σταματήσουν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, hln3 είπε

Η Ε.Ε υποχρεώνει σε διετή εγγυήση. Οπότε αν κατέβουν προς τα κάτω λογικά στα 2 θα σταματήσουν

IPhone

HP

Sony PlayStation

Και πολλές άλλες δίνουν μόνο έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

IPhone

HP

Sony PlayStation

Και πολλές άλλες δίνουν μόνο έναν.

Πάλι αυτό το θέμα. Όταν αγοράζεις ένα προϊόν, έχεις να κάνεις με τον πωλητή και όχι με την Apple, hp και Sony. 

Το ότι επιλέγουμε να στείλουμε πχ τα dualsense κομετρον απευθείας, δεν σημαίνει ότι είναι και η μόνη σωστή επιλογή. Και ο Κωτσος εκεί θα το στείλει για να εντοπίσει το πρόβλημα ώστε να σου δώσει άλλο προϊόν ή χρήματα

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πάλι αυτό το θέμα. Όταν αγοράζεις ένα προϊόν, έχεις να κάνεις με τον πωλητή και όχι με την Apple, hp και Sony. 

Το ότι επιλέγουμε να στείλουμε πχ τα dualsense κομετρον απευθείας, δεν σημαίνει ότι είναι και η μόνη σωστή επιλογή. Και ο Κωτσος εκεί θα το στείλει για να εντοπίσει το πρόβλημα ώστε να σου δώσει άλλο προϊόν ή χρήματα

Εγ το έγραψα για τα 2 χρόνια που κανονικά θα έπρεπε να είναι η εγγύηση. Την προηγούμενη εβδομάδα πήρα από τα Mediamarkt το PS5 ρώτησα για την εγγύηση μου είπαν 1 έτος.

Κάποια καταστήματα προς τιμή τους ενώ ο κατασκευαστής δίνει 1 χρόνο εγγύηση σου δίνουν 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...