Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, valantis123 είπε

12G-P5-3967-KR

6/3/2021 8:38:45 AM PT

  πέσανε αρκετά μαιλ σήμερα απο οτι googlara και αμερική.

Και KR να την παρεις να την πουλησεις σε σκαφτιαδες. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Και KR να την παρεις να την πουλησεις σε σκαφτιαδες. :lol:

είναι 3080 ti οπότε ειναι LHR έτσι και αλλιως 😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, valantis123 είπε

είναι 3080 ti οπότε ειναι LHR έτσι και αλλιως 😪

Περιεργο και γιατι τις ονομασε KR και οχι KL

Να βαλεις αγγελια αν δεν την παρεις αλλα αν εχεις τα ψιλα και δεν εχεις αλλη καρτα στειλε τα φραγκα να στην στειλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Metaksas είπε

Σήμερα έπεσε και εμένα mail μια μέρα μετά που αγόρασα ps5 και τηλεόραση κ εφαγα τα λεφτά! 

Πακετο εφαγες! Πες μας και εσυ τι μοντελο ειναι και ποτε ειχες κανει αιτηση ετσι να παιρνουμε μια ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή αρχή καταλάβανε επιτέλους ότι κανένας δεν θα δώσει τόσα λεφτά για  3080Lhr και πόσο καταστροφικό είναι το Mining για την αγορά Οκτώβριος κι 3080 για άμεσα αγορά από 1300€ ακόμα αρχή δεν έχετε δει τίποτα ακόμα.  https://www.skroutz.gr/s/30133008/MSI-GeForce-RTX-3080-10GB-Suprim-X-LHR.html

Επεξ/σία από giannis2156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά off topic ,σορρυ , αλλά συνέβη κάτι που δε μου έχει ξανατυχει, πήρα το bequiet 500dx και την arctic freezer ii 240 , τα έστησα όλα όμορφα και καλά και εκεί που έκανα δοκιμές, ενώ έιχα βάλει το kena κ επαιζα,  πήγα να ανοίξω το πλαϊνό tempered glass για να δω διάφορα στις θερμοκρασιες κτλπ και μόλις ξεβιδωσα τη τελευταία βιδα, χωρίς να το πιέσω ή οτιδήποτε εξερράγη στα χέρια μου .. χαμός χίλια κομμάτια και κόπηκα κ όλας.. Σας έχει τύχει; Έφταιγε που είχαν ανέβει οι θερμοκρασίες στο κουτι; Δε ξερω, δεν είχα ποτέ tempered glass.. είναι τόσο ευαίσθητα; Έκανα κάτι λάθος; Πρώτη μέρα που το πήρα..

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xartemporas είπε

Παιδιά off topic ,σορρυ , αλλά συνέβη κάτι που δε μου έχει ξανατυχει, πήρα το bequiet 500dx και την arctic freezer ii 240 , τα έστησα όλα όμορφα και καλά και εκεί που έκανα δοκιμές, ενώ έιχα βάλει το kena κ επαιζα,  πήγα να ανοίξω το πλαϊνό tempered glass για να δω διάφορα στις θερμοκρασιες κτλπ και μόλις ξεβιδωσα τη τελευταία βιδα, χωρίς να το πιέσω ή οτιδήποτε εξερράγη στα χέρια μου .. χαμός χίλια κομμάτια και κόπηκα κ όλας.. Σας έχει τύχει; Έφταιγε που είχαν ανέβει οι θερμοκρασίες στο κουτι; Δε ξερω, δεν είχα ποτέ tempered glass.. είναι τόσο ευαίσθητα; Έκανα κάτι λάθος; Πρώτη μέρα που το πήρα..

To tempered glass αντεχει απο οσο γνωριζω σε πολυ υψηλες θερμοκρασιες οποτε δεν νομιζω να εφταιγε η θερμοκρασια. Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι ετυχες σε κομματι που δεν φτιαχτηκε σωστα το τζαμι και στην παραμικρη πιεση-λυγισμα εσπασε. Η μπορει να ειχες σφιξει αρκετα το τζαμι με τις βιδες του, με αποτελεσμα να μαζευε αρκετη πιεση στα 4 σημεια των βιδων και με το που τις ξεβιδωσες αποτομα και οχι σταδιακα λιγο λιγο την καθε βιδα ξεχωριστα η πιεση αυτη να μαζευτηκε αποτομα στο ενα σημειο με αποτελεσμα να σπασει.Μπορει να λεω και βλακειες μιας και δεν ειμαι καθηγητης φυσικης, μαστορας τζαμιων κτλ. Δεν ξερω αυτο σκεφτηκε το φτωχο μυαλο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xartemporas είπε

Παιδιά off topic ,σορρυ , αλλά συνέβη κάτι που δε μου έχει ξανατυχει, πήρα το bequiet 500dx και την arctic freezer ii 240 , τα έστησα όλα όμορφα και καλά και εκεί που έκανα δοκιμές, ενώ έιχα βάλει το kena κ επαιζα,  πήγα να ανοίξω το πλαϊνό tempered glass για να δω διάφορα στις θερμοκρασιες κτλπ και μόλις ξεβιδωσα τη τελευταία βιδα, χωρίς να το πιέσω ή οτιδήποτε εξερράγη στα χέρια μου .. χαμός χίλια κομμάτια και κόπηκα κ όλας.. Σας έχει τύχει; Έφταιγε που είχαν ανέβει οι θερμοκρασίες στο κουτι; Δε ξερω, δεν είχα ποτέ tempered glass.. είναι τόσο ευαίσθητα; Έκανα κάτι λάθος; Πρώτη μέρα που το πήρα..

Είχε τύχει το ίδιο ακριβώς σκηνικό στον κουμπάρο μου (ευτυχώς δε τραυματίστηκε) και το ψάξαμε από πλευράς φυσικής γιατί μπορεί να συνέβη. 😁 Οι θερμοκρασίες στο κουτί, το σφίξιμο στις βίδες από μόνο του, αν σου έπεσε λίγο κάτω ή αν είσαι άτσαλος κλπ δε παίζουν τόσο ρόλο. Το τζάμι είχε από την αρχή αστοχία κατά την κατασκευή του που δε φαίνεται εύκολα με το μάτι ή μπορεί να συμβεί και με πολύ μεγάλη ξαφνική αλλαγή θερμοκρασίας (πάρα πολύ δύσκολο αυτό να συμβεί σε ένα desktop).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...