Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Icarus will support Ray Tracing Global Illumination & NVIDIA DLSS

Το δεύτερο παιχνίδι που προτείνει 32GB RAM μετά το FS2020.

Icarus Official PC System Requirements

Minimum Requirements

  • OS: Windows 10 (64-bit versions)
  • Processor: Intel i5 8400
  • Memory: 16 GB RAM
  • Graphics: Nvidia GTX 1060 6GB
  • DirectX: Version 11
  • Network: Broadband Internet connection
  • Storage: 70 GB available space

Recommended Requirements

  • OS: Windows 10 (64-bit versions)
  • Processor: Intel i7-9700
  • Memory: 32 GB RAM
  • Graphics: NVIDIA RTX 3060ti
  • DirectX: Version 11
  • Network: Broadband Internet connection
  • Storage: 70 GB available space
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, xartemporas είπε

 

Εγώ ακόμα να καταλάβω πως λειτουργεί...

Παίζω σε 1080p native. Αν το ενεργοποιήσω και βάλω 67% στην επιλογή από κάτω, πρέπει να επιλέξω 1280Χ720 μέσα στο game για να τρέχει το παιχνίδι σε αυτή την ανάλυση και να κάνει upscale σε 1080p;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Εγώ ακόμα να καταλάβω πως λειτουργεί...

Παίζω σε 1080p native. Αν το ενεργοποιήσω και βάλω 67% στην επιλογή από κάτω, πρέπει να επιλέξω 1280Χ720 μέσα στο game για να τρέχει το παιχνίδι σε αυτή την ανάλυση και να κάνει upscale σε 1080p;;

Δεν δουλεύει ετσι το scaling, εσύ συνεχίζεις να εχεις την ιδια ανάλυση αυτό κανει render σε μικρότερη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποιείς το NIS στο control panel (στο global) και το overlay. Το slider είναι για το scaling (βάλε 40%-50% ας πούμε). Μέσα στο game εμφανίζει τις αναλύσεις και διαλέγεις ότι θες και το NIS overlay θα γίνει πράσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλο-παπατζα μου φάνηκε το NIS ή κάνω λάθος; Το δοκίμασα στο Zero Dawn, και ότι ανάλυση και να έβαλα in-game δεν την έκανε upscale. Άσε που το sharpening το εφάρμοζε και στη native και μάλιστα και στο hud και έδειχνε χάλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι, ότι και να έκανα δε μπόρεσα να εμφανίσω τη λειτουργία στο control panel.

Αν και όταν βγουν οι επόμενοι drivers και εμφανιστεί επιτέλους η επιλογή, θα το δοκιμάσω.

Aν ισχύουν κάτι νούμερα που είδα, θα βοηθήσει απίστευτα στις μεγάλες αναλύσεις με τα χαμηλά fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Εμένα πάλι, ότι και να έκανα δε μπόρεσα να εμφανίσω τη λειτουργία στο control panel.

Αν και όταν βγουν οι επόμενοι drivers και εμφανιστεί επιτέλους η επιλογή, θα το δοκιμάσω.

Aν ισχύουν κάτι νούμερα που είδα, θα βοηθήσει απίστευτα στις μεγάλες αναλύσεις με τα χαμηλά fps.

αν έχεις hdr ενεργοποιημένο δε δουλεύει το nis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

αν έχεις hdr ενεργοποιημένο δε δουλεύει το nis

Δεν το έχω ενεργοποιημένο.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση τον 496.76 κι όταν δεν εμφάνισε την επίλογή έκανα καθαρή εγκατάσταση τον 496.84, αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2021 στις 1:17 ΜΜ, _Theo_ είπε

Εγώ ακόμα να καταλάβω πως λειτουργεί...

Παίζω σε 1080p native. Αν το ενεργοποιήσω και βάλω 67% στην επιλογή από κάτω, πρέπει να επιλέξω 1280Χ720 μέσα στο game για να τρέχει το παιχνίδι σε αυτή την ανάλυση και να κάνει upscale σε 1080p;;

Ο driver δημιουργεί νέες αναλύσεις τις οποίες το παιχνίδι αναγνωρίζει και στις εμφανίζει. Η ανάλυση που επιλέγεις από το Control Panel είναι η 1080p. Στο game βάζεις χαμηλότερη ανάλυση από τις ειδικές και βλέπεις τότε το NIS πράσινο. Το slider είναι μόνο για sharpness.

Πριν λίγο το δοκίμασα στο CP2077 όπου ακόμα και με κλειστό το DLSS έβλεπες μόνο τo μπλε NIS. Με ελάττωση της ανάλυσης η ένδειξη εξαφανιζόταν τελείως. Φαίνεται να μην δουλεύει σε όλα τα games.

Στο RE Village δούλεψε κανονικά. Σε 918p θυμήθηκα και πάλι τα 00's από το edge crawling στα μακρινά αντικείμενα. Στο ACOdyssey ήταν αξιοπρεπές αλλά πιο θολό από το native. NIS και FSR μακριά από μας. Μόνο για Radeon owners.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...