Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tassos77 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αφού δεν στέλνουν FE Ελλάδα, πώς τα κατάφερες; Μένεις εξωτερικό; Όπως και να 'χει την καλύτερη δουλειά έκανες, καλορίζικη!

 

Spoiler

Και εγώ έτσι άκουγα και λέω meh ας δοκιμάσω. Και μια χαρά πέρασε η αγορά από NBB. Σήμερα μου την στείλανε:

xTZv6tb.png

 

Επεξ/σία από jmirko15
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Και εγώ έτσι άκουγα και λέω meh ας δοκιμάσω. Και μια χαρά πέρασε η αγορά από NBB. Σήμερα μου την στείλανε:

9jQcDlX.png

 

Spoiler

Εκεί που σου ζήταγε να επιλέξεις χώρα τι έβαλες; Γιατί έχει μόνο τρεις επιλογές, δεν έχει την Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tassos77 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Εκεί που σου ζήταγε να επιλέξεις χώρα τι έβαλες; Γιατί έχει μόνο τρεις επιλογές, δεν έχει την Ελλάδα.

 

Spoiler

Ελλάδα έβαλα κανονικά χμμ. Στείλε μου PM άμα θες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jmirko15 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ελλάδα έβαλα κανονικά χμμ. Στείλε μου PM άμα θες.

 

ρε παιδια τι pm, αυτα πρεπει να γραφονται δημοσια μπας κ παρουμε κ εμεις καμια καρτα.

Επεξ/σία από CarlitoGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα για το DLDSR. Στο συγκριτικό της NVIDIA δείχνει ίδια fps σε native 1080p και σε 1620p σε 1080p με DLDSR. Πώς γίνεται αυτό; Σε τι ανάλυση γίνεται το rendering;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jmirko15 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

@ArkinΤελικά κατέληξα και πήρα μια 3070 FE (δεν πρόλαβα την 3080) στα 466eu τελική με μεταφορικά κτλ.

 

Άσχετο με τα νοσταλγικά ποστ :P

 

Την καλυτερη δουλεια εκανες τσαμπα σου βγηκε τετοιες τιμες Ελλαδα τις βλεπουμε με το κυαλι. Καλοριζικη και καλο gaming και mining αν πας προς τα εκει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Εγώ ένα πράγμα δεν κατάλαβα για το DLDSR. Στο συγκριτικό της NVIDIA δείχνει ίδια fps σε native 1080p και σε 1620p σε 1080p με DLDSR. Πώς γίνεται αυτό; Σε τι ανάλυση γίνεται το rendering;

''DLDSR improves upon DSR by adding an AI network that requires fewer input pixels, making the image quality of DLDSR 2.25X comparable to that of DSR 4X, but with higher performance. DLDSR works in most games on GeForce RTX GPUs, thanks to their Tensor Cores. ''

Downsampling γίνεται από 1620P σε 1080P.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το render γίνεται σε 1620P..Έχω την εντύπωση ότι τα 145FPS στο 1080P είναι bottleneck γιατί με 4Κ render έπεσε στα 108FPS ενώ θα έπρεπε να πέσει πιο κάτω. Και εννοείται με 1080P render θα έπρεπε να βγάζει πιο πολλά απ' ότι με 1620P render, όχι τα ίδια.

Με DSR αν τρέξεις σε 4Κ, είναι όντως το performance impact σα να τρέχεις 4Κ και οποιαδήποτε άλλη ανάλυση. Το DLDSR αυτό που αλλάζει σύμφωνα με την NVIDIA είναι ότι με την χρήση του AI πετυχαίνεις αντίστοιχο αποτέλεσμα με το DSR 4Κ με μικρότερη ανάλυση(Εγώ στην φώτο από κάτω το βλέπω καλύτερο).

Σύμφωνα με την από κάτω φώτο πάντως το 4Κ DSR δεν άλλαζε και πολλά σε σχέση με το 1080P με εξαίρεση τα jaggies. Εδώ όμως φαίνεται ότι με το DLDSR έχεις αισθητά πιο καθαρή εικόνα και μάλιστα με χαμηλότερη ανάλυση. Έπρεπε να βάλουν και μια τέταρτη εικόνα με DLDSR 4K.

nvidia-dldsr-ai-deep-learning-dynamic-su

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μάλλον ίδια ταχύτητα με 1620p, απλά τα υπόλοιπα pixels μέχρι το 4Κ τα συμπληρώνει το ΑΙ, δεν γίνονται render. Τα 145fps στο native 1080p λογικά είναι cpu μπουκάλι που είπε ο psycho

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Παίρνεις (λέει) 4Κ DSR ποιότητα με ίδια ταχύτητα με native 1080p

Δεν λέει αυτό, λέει ότι παίρνεις 4Κ DSR ποιότητα με 1620P ανάλυση και επειδή είναι μικρότερο το render(1620P αντί για 4Κ), έχεις καλύτερες επιδόσεις. 

Μαγικά δεν υπάρχουν όσον αφορά το render resolution και τις επιδόσεις. Και το DLSS render σε χαμηλότερη ανάλυση κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν λέει αυτό, λέει ότι παίρνεις 4Κ DSR ποιότητα με 1620P ανάλυση και επειδή είναι μικρότερο το render(1620P αντί για 4Κ), έχεις καλύτερες επιδόσεις. 

Δίκιο έχεις.

Τα 143 ~= 145 fps για αποπροσανατολισμό τα έβαλαν οι μαλάκες, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...