Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Δέν "έχουμε" όλοι, comrade...

πάμφθηνη είναι η 100άρα πάντως. 26 ευρώ στην εταιρεία που είμαι. Δεν ξέρω αν υπάρχει και φθηνότερη. Εκτός αν εννοείς ότι εκεί που μένεις δεν έχει vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

πάμφθηνη είναι η 100άρα πάντως. 26 ευρώ στην εταιρεία που είμαι. Δεν ξέρω αν υπάρχει και φθηνότερη. Εκτός αν εννοείς ότι εκεί που μένεις δεν έχει vdsl.

Όχι...δέν είναι θέμα χρημάτων.

Είναι φάση παντού πολιτισμός,εδώ που κυκλώνω ν@π@τεν@γ@μηθείτε...

Capture.JPG.7a9fa76e92932c7597e5f8383c12b5c4.JPG

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

πάμφθηνη είναι η 100άρα πάντως. 26 ευρώ στην εταιρεία που είμαι. Δεν ξέρω αν υπάρχει και φθηνότερη. Εκτός αν εννοείς ότι εκεί που μένεις δεν έχει vdsl.

Σε ποια είσαι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Anastazio said:

Δεν υπαρχουν προβληματα διαθεσιμοτητας φιλε μου,οποιος θελει καρτα βρισκει,το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει καρτα στις τιμες που ειχαμε "μαθει",τα τελευταια σχεδον 30 χρονια!Η αληθεια ειναι οτι το pc ειναι μια πλατφορμα που ευνοει τα διαφυγοντα κερδη,αφου βρεθηκαν πελατες(για τις καρτες) πρακτικα δεν υπαρχει προβλημα,στο αμεσο μελλον αλλωστε ισως δεν ειναι καν απαραιτητο να κατεχεις hardware(ειτε κονσολα,ειτε πισι) για να παιζεις,τις καρτες θα τις κρατα η nvidia και θα σου νοικιαζει TFLOPS με το μηνα.

Ξέρεις ποιό είναι το τραγελαφικό; Μπορείς και παίρνεις πάμφθηνα cpu, μητρική, μνήμες και τροφοδοτικά, τα οποία και ΔΕΝ αυξήθηκαν οι τιμές τους κι' εσύ μένεις χωρίς αντίστοιχη κάρτα άμα σου χαλασει αυτή που έχεις, αφού αγορά νέας έχει πάει x2 και x3 η τιμή

Ή, διαλέγεις να πας 2-3 γενιές πίσω σε κάρτα, όταν τα τελευταία χρόνια ,την εξέλιξη την προσδιόριζαν αλλιώς

Με τον τρόπο αυτό, μένει πίσω και η βιομηχανία games νομίζω

Στον βωμό κάποιων τζογαδόρων και scalpers...

Ο,τι πιό ανέντιμο έχει γίνει ποτέ στην καταναλωτική κοινωνία

Ας μας ακριβύνουν και όλα τα άλλα parts, μπας και δικαιολογήσουν την ανεπάρκειά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πλέον έχουμε VDSL και FTTH συνδέσεις οπότε μια χαρά είμαστε. Το streaming είναι meh. 

Το server to server latency είναι όμως μπούρδα ακόμη σε σχέση με έναν που έχει στη χώρα ή πόλη του, ΕΕ ή Ηπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tenshi είπε

Όχι...δέν είναι θέμα χρημάτων.

Είναι φάση παντού πολιτισμός,εδώ που κυκλώνω ν@π@τεν@γ@μηθείτε...

Capture.JPG.7a9fa76e92932c7597e5f8383c12b5c4.JPG

εκεί που κυκλώνεις πάντως, εμένα έπεσε το μάτι μου στην ταβέρνα ο Τάσος, και αναμένω τα σχόλιά σου, σχετικά με το αν είναι καλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, outlaw star είπε

εκεί που κυκλώνεις πάντως, εμένα έπεσε το μάτι μου στην ταβέρνα ο Τάσος, και αναμένω τα σχόλιά σου, σχετικά με το αν είναι καλή...

Not Bad 2018 Bbmas GIF by Billboard Music Awards

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Coscas είπε

 

Ας μας ακριβύνουν και όλα τα άλλα parts, μπας και δικαιολογήσουν την ανεπάρκειά τους

Οι καινούργιες μητρικές και μνήμες είναι φθηνές δλδ ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, leros2004 said:

Οι καινούργιες μητρικές και μνήμες είναι φθηνές δλδ ?  

Πάμφθηνες σε budget συστήματα

Kαι γιατί να πάρει κανείς τα τελευταία μοντέλα; Μπας και θα έχει την ανάλογη gpu;

Μητρικές από 46e και μνήμες 16gb ddr4  51e

Eίχα πάρει πριν 3 χρόνια την MSI B450M Pro-VDH 70e και τώρα η πιό καινούργια η MSI B450M Pro-VDH Max, κάνει 46

Τις G.Skill Aegis 2x8GB DDR4-3000MHz 60e (μεταχειρισμένες, γιατί καινούργιες έκαναν περισσότερο) και τώρα κάνουν 51

 

Σε Intel, ακόμα καλύτερα με τον 10100 και τον 10105F

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, outlaw star είπε

εκεί που κυκλώνεις πάντως, εμένα έπεσε το μάτι μου στην ταβέρνα ο Τάσος, και αναμένω τα σχόλιά σου, σχετικά με το αν είναι καλή...

Έχω να πάω 1-2 χρόνια ελέω covid, άλλα σε γενικές γραμμές approved.

Συμπαθητικές τιμές, καλό κρέας και αν περιοριστείς σε κοψίδια-κοκορέτσι-πατάτες-σαλάτα-τζατζίκι-ποτά, σε 15' λεπτά max θα έχεις τα πάντα στο τραπέζι σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Έχω να πάω 1-2 χρόνια ελέω covid, άλλα σε γενικές γραμμές approved.

Συμπαθητικές τιμές, καλό κρέας και αν περιοριστείς σε κοψίδια-κοκορέτσι-πατάτες-σαλάτα-τζατζίκι-ποτά, σε 15' λεπτά max θα έχεις τα πάντα στο τραπέζι σου.

Εντάξει, δηλαδή οι τιμές δεν είναι ''RTX on''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...