Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Να την ξαναπάρεις δεν είναι καλές οι nvidia. Δεν θα μπω στη διαδικασία, τα διαγράμματα που παρουσιάζεις έχουν μεγάλη απόκλιση από τα νούμερα που βγάζει τουλάχιστον η δική μου κάρτα. Μπορεί να έχω πέσει σε diamond sample και η κακιά nvidia να δίνει σαπιλα στους υπόλοιπους μαζί και στον Ρώσο που μας ποσταρεις συνέχεια.

Τα διαγράμματα που βάζω είναι με Ryzen 1600X και 2600X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Επαιξαν τελη καλοκαιριου απο το πλαισιο κιολας, κατι blower βεβαια, αλλα οκ.

Kαι γω θυμάμαι ότι είχα παίξει χαμηλά στην αρχή, στην πορεία ανέβηκαν και έκατσαν κάπου στα 550-570

29 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Τα διαγράμματα που βάζω είναι με Ryzen 1600X και 2600X.

Και αυτό που έβαλες με 10900k, είμαι 40 fps πάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Και αυτό που έβαλες με 10900k, είμαι 40 fps πάνω. 

Κοιτα άμα βγάλεις τη ραμ και τη τρίψεις στη μασχάλη του Τσιρίλο και μετά τη βάλεις πίσω μπορεί να επηρεάσει να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, malakudi είπε

Εγώ έχω RTX 3080. Όταν βλέπω μετρήσεις σε reviews δε με ενδιαφέρει να δω πόσο αποδίδει με DLSS. Το DLSS θα το ενεργοποιήσω ΑΝ υπάρχει διαθέσιμο στο παιχνίδι που θέλω να παίξω και ΑΝ η απόδοση που έχω χωρίς το DLSS είναι πολύ χαμηλή. Μόνο τότε. Πχ στο SOTTR δε το ενεργοποίησα ποτέ, δε χρειάζεται.

Προβοκάτορα... 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι άμα έχεις δυνατή rtx γλυκοκοιταζεις το rt κι αν μπορείς αποφεύγεις το dlss. Αν έχεις πιο αδύναμη σε νοιάζει πιο πολύ το dlss γιατί δίνει πνοή στη κάρτα. Αν δεν έχεις rt λες ότι δεν σαρεσει και δίνεις βάση στο σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

πότε ακριβώς υπήρχε άμεσα διαθέσιμη η 2070s στα 450? γιατί εγώ θυμάμαι 550 minimum... 

Έχουν ειπωθεί πολλές αλήθειες. Αυτή είναι μία από αυτές. Μιλάμε τώρα για καλές υλοποιήσεις, όχι καμιά blower.

Και η άλλη είναι ότι αγόρασε κόσμος και κοσμάκης την Nitro+ 5700XT από το Πλαίσιο στα 399€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Προβοκάτορα... 🤣

Kαλά δεν λέει κάτι περίεργο. Όλοι χωρίς DLSS κοιτάζουμε. Απλά μόλις δούμε την 30αρά χωρίς το DLSS μετά κάνουμε scroll πρός τα κάτω να δούμε τα νούμερα με το DLSS. Θέλω να πώ, ότι εφόσον το GPU τα καταφέρνει χωρίς, δεν το ανοίγεις (εκτός από παιχνίδια όπως cod που δίνει σε image quality). 

2 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Έχουν ειπωθεί πολλές αλήθειες. Αυτή είναι μία από αυτές. Μιλάμε τώρα για καλές υλοποιήσεις, όχι καμιά blower.

Και η άλλη είναι ότι αγόρασε κόσμος και κοσμάκης την Nitro+ 5700XT από το Πλαίσιο στα 399€.

369 νομίζω είχε απτο Πλαίσιο με την προσφορά, αν λες αυτό. Αλλά 400€ είχε η 2070 από το καλοκαίρι. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

369 νομίζω είχε απτο Πλαίσιο με την προσφορά, αν λες αυτό.

Η blower έπαιξε τόσο. Η Nitro+ στα 399€.

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Αλλά 400€ είχε η 2070 από το καλοκαίρι. 

Πολύ σύντομη ζωή είχε η 2070. Τα παρακολουθούσα και δεν έβρισκες στα 400.

Εδώ καλές υλοποιήσεις δεν έβρισκες την 2060 Super κάτω από 450€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλη υλοποίηση (όχι τοπ) κάτω από 550€ δεν έπαιξε ποτέ σε 2070 super. 

2070 έχει παίξει και στα 390 αλλά δεν υπήρχε ποτέ στοκ. 

Από την άλλη έχει παίξει 5700x gaming X και Nitro + (Στις τοπ υλοποιήσει από Αμαζον) κάτω από 400€ και δώρο 3 παιχνίδια που τα έδινες 60€ εύκολα (σύνολο και τα 3).  Ελλάδα εκτός του Πλαισίου έπαιζε και μια Giga 5700xt απο skroutz κοντά στα 380 

Αυτά απο όσο θυμάμαι .... 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Kαλη υλοποίηση (όχι τοπ) κάτω από 550€ δεν έπαιξε ποτέ σε 2070 super. 

2070 έχει παίξει και στα 390 αλλά δεν υπήρχε ποτέ στοκ. 

Από την άλλη έχει παίξει 5700x gaming X και Nitro + (Στις τοπ υλοποιήσει από Αμαζον) κάτω από 400€ και δώρο 3 παιχνίδια που τα έδινες 60€ εύκολα (σύνολο και τα 3). 

Αυτά απο όσο θυμάμαι .... 

Ωραιες εποχες, αγοραζες αξιοπρεπεστατη gpu με 4 καταστορικα.

Ας επανελθουμε στην σημερινη πραγματικοτητα.

"Ανταλλασω fiat punto του 2015 για rtx 3080, προσφερω και χρηματικη διαφορα, αναλογως την υλοποιηση τα βρισκουμε".😝

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Kαλη υλοποίηση (όχι τοπ) κάτω από 550€ δεν έπαιξε ποτέ σε 2070 super. 

2070 έχει παίξει και στα 390 αλλά δεν υπήρχε ποτέ στοκ. 

Από την άλλη έχει παίξει 5700x gaming X και Nitro + (Στις τοπ υλοποιήσει από Αμαζον) κάτω από 400€ και δώρο 3 παιχνίδια που τα έδινες 60€ εύκολα (σύνολο και τα 3).  Ελλάδα εκτός του Πλαισίου έπαιζε και μια Giga 5700xt απο skroutz κοντά στα 380 

Αυτά απο όσο θυμάμαι .... 

Κανεις λαθος φιλος μια χαρα επαιξε...Προσωπικα το θυμαμαι οτι επαιξε στην δικη μου υλοποιηση..msi 2070s trio.

Και το θυμαμαι γιατι ειχα βαλει στα αγαπημενα την καρτα στο σκρουτζ και δεν το ειχα βγαλει και μου πεταξε ειδοποιηση για μεγαλη πτωση τιμης.Προσωπικα την καρτα την πηρα νοεμβριο του 19 στα 560-570 και καποια στιγμη καλοκαιρι του 20 αν θυμαμαι καλα ειχε πεσει η τιμη της κανα 100ρικο  κατω..Αν θυμαμαι καλα την εβρισκες 470 ευρω την συγκεκριμενη υλοποιηση που θεωρητικα ηταν η τοπ απο μεριας msi.

Edit. Καλα θυμομουν τελικα επεσα λιγο εξω κατα ενα μηνα.

2070.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

520 είχα αγοράσει την zotac 2070 super amp extreme στις γιορτές πέρυσι.

Φίλος την είχε πάρει φτηνότερα από εξωτερικό, πρέπει να του βγήκε γύρω στα 500 με μτφ.

Χαίρομαι πάντως γιατί από εκεί που δεν υπήρξε ποτέ καμία στα 450

τελικά υπήρξε αλλά δεν ήταν καλή υλοποίηση,

λες κι όταν το έγραψα και με κάνατε 5 quote έγραψα ότι κόστιζε 450 ευρώ η ftw3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μηνα δεν εκλεισα ακομα καλα καλα με το καρκινο που λεγεται ''amd'' μετα απο 5 χρονια αποχης και με εχει πεθανει στα bugs με τους drivers, πετσινος και παλι πετσινος και ας μας παρει και ολα τα λεφτα 🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

1 μηνα δεν εκλεισα ακομα καλα καλα με το καρκινο που λεγεται ''amd'' μετα απο 5 χρονια αποχης και με εχει πεθανει στα bugs με τους drivers, πετσινος και παλι πετσινος και ας μας παρει και ολα τα λεφτα 🤑

Ε ναι ενώ οι AMD είναι φθηνές ξέρω 'γω..

Σχετικό-άσχετο: FYI, άνοιξα ticket στην MSI επειδή το hotspot μου φτάνει 90 κάτι και μου είπαν "it's very normal"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...