Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αν δείτε σε αυτή την διεύθυνση στο Λονδίνο πάντως έχει ένα garden centre :P

 Καπου εδω ειναι η εδρα του "leading (??) tech-focused wholesale and e-retailer" 😁😁

Screenshot_2021-03-21 Shop 71, ALG ID Cards t a The Lanyard.jpg

11 ώρες πριν, kkatzos είπε

Οι τιμές είναι λογικές για την εποχή.

Το "διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας" το βλέπεις όμως;

Ξέρεις πότε θα παραλάβεις; Μετά από 4-5 μήνες μπορεί.

Δεν ξερω σε αλλους τι εχει γινει παντως εγω παρελαβα 18/03 με παραγγελια 30/12 και στην ιδια τιμη που ειχα κλεισει... α και με 3 χρονια εγγυηση και register της καρτας στην Asus. Την Gigabyte που ειχα παρει πριν απο σκρουτζομαγαζο δεν δεχοταν τον retailer για registration.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Χλωμό το κόβω να ισχύει εκτός κι αν επειδή παίζουν με V-Sync off και βαράει 1000άρια να δημιούργησε κάποιο θέμα αλλά και πάλι..

Κάτι βλακεία έχουν κάνει στην evga πάντως.Στη συντριπτική πλειοψηφία των ftw δεν δουλεύει το xoc bios.Κ αυτό επειδή τραβάει πολύ απτό pci,out of spec καταστάσεις.90w+,με αποτέλεσμα οι κάρτες να μη δίνουν ούτε καν 450w..Καθόλου περίεργο να κάηκε το pci slot λόγω αυτού.Η evga έχει ξεκινήσει rma για όσες έχουν αυτό το θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχει θεματάκια η evga τελευταία ...όχι μόνο σε αυτήν την σειρά....αλλά την σώζει το καλό rma και το watercool free στις κάρτες της.....λίγες 3000 series παίζουν σωστά

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

έχει θεματάκια η evga τελευταία ...όχι μόνο σε αυτήν την σειρά....αλλά την σώζει το καλό rma και το watercool free στις κάρτες της.....λίγες 3000 series παίζουν σωστά

Το watercool free περιμένω,κανόνισε😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
44 λεπτά πριν, Dr. Cat είπε

 Καπου εδω ειναι η εδρα του "leading (??) tech-focused wholesale and e-retailer" 😁😁

Screenshot_2021-03-21 Shop 71, ALG ID Cards t a The Lanyard.jpg

Δεν ξερω σε αλλους τι εχει γινει παντως εγω παρελαβα 18/03 με παραγγελια 30/12 και στην ιδια τιμη που ειχα κλεισει... α και με 3 χρονια εγγυηση και register της καρτας στην Asus. Την Gigabyte που ειχα παρει πριν απο σκρουτζομαγαζο δεν δεχοταν τον retailer για registration.

Γιατί ζητάνε και τον Retailer; Και εγώ από skroutz την είχα πάρει και απλά ήθελε απόδειξη και serial number. Πάντως όλες 3 χρόνια εγγύηση έχουν το λιγότερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

τελωνείοοοοοοοοοο

Άντε,μας σκάσανε😉Μετά γυρνάω το διακόπτη στη θέση Colorful

Επεξ/σία από Matrix7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί ζητάνε και τον Retailer; Και εγώ από skroutz την είχα πάρει και απλά ήθελε απόδειξη και serial number. Πάντως όλες 3 χρόνια εγγύηση έχουν το λιγότερο..

Ναι τον ζητανε, δε ξερω γιατι, πιθανως για να αποφυγουν να καλυψουν τα κλεμενα... Μου ζηταγε αν θυμαμαι καλα να ειναι απο επισημα μαγαζια κ καλα τυπου public plaisio κλπ. Ισως να αντιστοιχιζουν τα s/n με τους retailers....  Στην Asus δεν μου ζητησε καν αποδειξη ενω στη GB ανεβασα.

Μου φαινεται οτι 2 χρονια εγγυηση ειναι το στανταρ, χωρις να ειμαι βεβαιος 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Dr. Cat είπε

Ναι τον ζητανε, δε ξερω γιατι, πιθανως για να αποφυγουν να καλυψουν τα κλεμενα... Μου ζηταγε αν θυμαμαι καλα να ειναι απο επισημα μαγαζια κ καλα τυπου public plaisio κλπ. Ισως να αντιστοιχιζουν τα s/n με τους retailers....  Στην Asus δεν μου ζητησε καν αποδειξη ενω στη GB ανεβασα.

Μου φαινεται οτι 2 χρονια εγγυηση ειναι το στανταρ, χωρις να ειμαι βεβαιος 100%.

3 χρόνια είναι. Δεν έχω δει NVIDIA τα τελευταία χρόνια με 2 χρόνια εγγύηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Κάτι βλακεία έχουν κάνει στην evga πάντως.Στη συντριπτική πλειοψηφία των ftw δεν δουλεύει το xoc bios.Κ αυτό επειδή τραβάει πολύ απτό pci,out of spec καταστάσεις.90w+,με αποτέλεσμα οι κάρτες να μη δίνουν ούτε καν 450w..Καθόλου περίεργο να κάηκε το pci slot λόγω αυτού.Η evga έχει ξεκινήσει rma για όσες έχουν αυτό το θεμα

Για να παίξει σωστά η EVGA πρέπει να δώσεις έξτρα ρεύμα στις pci ήτε με molex που έχουν κάποιες καλές μητρικές ήτε με ειδικό αντάπτορα που δίνει η EVGA 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/msi-vga-geforce-rtx-3060-ti-ventus-2x-oc-8-gb_3603946

Αυτή εδώ λέει κατόπιν παραγγελίας αλλά δεν έχει να πατήσεις κάπου να παραγγείλεις. Οπότε πως; Τηλέφωνο;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...