Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά τι έγραψα , γιατί ανάφερα ακριβός αυτό το σενάριο το οποίο θα βρει μπροστά του η πλειοψηφία των χρηστών σύντομα.

Εσύ δεν καταλαβαίνεις, τι σύντομα; Δεν υπάρχει κάρτα ούτε για δείγμα για τους enthusiasts που ψάχνονται και θα αναβαθμίσουν σύντομα οι υπόλοιποι; 

Εγώ δεν ξανασχολιαζω το συγκεκριμένο ζήτημα.

Μακάρι να τα δει κάποιος moderator και να βάλει τέλος σε αυτό το ζήτημα στο παρόν θέμα και να ανοιχτεί θέμα που να το αφορά, γιατί από ότι φαίνεται μόνοι μας δεν μπορούμε. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Coppermine είπε

1523845929_(14).png.d7bf7ee439cb85229eb579b6ff30a171.png

Σε εμένα γιατί δεν τρέχει καλά κύριε λέτε να έχω μποτίλια?

Πουλα αγαπουλα.. Ξεκαθαρα θες AMD για να ματσαρεις αποδοση .. Για DLSS/RT την επομενη δεκαετια που θα αναβαθμισεις (γιατι στο ενδιαμεσο πρεπει να μαζεψεις και για το αλλο συστημα την υπολοιπη 5ετια). Δες το και αλλιως αλλωστε δεν υπαρχουν αρκετα παιχνιδια τωρα, τοτε θα εχει και μπολικα βρε..

I see some things don't change.. Don't feed the troll

Εδω γινεται πολεμος και δεν υπαρχουν καρτες, αλλοι δεν ξερουν ποτε θα αναβαθμισουν καν και πληρωνουν κατι καπελα τρελλα, εχοντας χαθει το vfm προ πολλου, εμεις μιλαμε για cpu overhead.. Επειδη ειστε της λογικης αυτης περιμενετε τις καταλληλες συνθηκες να αναβαθμισετε γιατι ολα αυτα με τιμες τρελλες δεν εχουν καμια σημασια αν την καρτα την εχεις πληρωσει χρυσαφι ουτως ή αλλως και στην θεση της επερνες ενα θηριο υπο κανονικες συνθηκες ή αναβαθμιζες με αυτα τα λεφτα και επεξεργαστη ταυτοχρονα και καλο 2022 να ευχηθω..

To πιο ευκολο πραγμα ειναι να βγαζεις σεναρια τρυπες για να κανεις point..

Συνεχιστε συγνωμη για την ενοχληση :D 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξύ έχει βρωμίσει ο κόσμος με δυνατούς επεξεργαστές μιας και πλέον αποτελούν αρκετά μικρότερο κομμάτι του budget, εδώ που τα λέμε έχει γεμίσει ο κόσμος με build χωρίς dgpu και 8πυρηνους και βάλε επεξεργαστές που ψάχνουν απεγνωσμένα για κάρτα γραφικών  και συζητάμε για ''συχνούς'' συνδυασμούς με επεξεργαστές που έκαναν εκατό ευρώ πριν 3 χρόνια....

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ASFE είπε

Σκρουτζ κάτι ετοιμοπαραδοτες 3080 βλεπω..με κλασσικα τρελές τιμες

Εδω σημερα εφερε το απαισιο 3080 ειχα κανει δυο μηνες παραγγελια και 200 ευρω προκαταβολη και μου την ακυρωσαν και εφυγε καταγγελια πολιτη

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Εντωμεταξύ έχει βρωμίσει ο κόσμος με δυνατούς επεξεργαστές μιας και πλέον αποτελούν αρκετά μικρότερο κομμάτι του budget, εδώ που τα λέμε έχει γεμίσει ο κόσμος με build χωρίς dgpu και 8πυρηνους και βάλε επεξεργαστές που ψάχνουν απεγνωσμένα για κάρτα γραφικών  και συζητάμε για ''συχνούς'' συνδυασμούς με επεξεργαστές που έκαναν εκατό ευρώ πριν 3 χρόνια....

Βέβαια εγώ αν υπήρχαν κάρτες θα έπαιρνα μια 3060Ti και 1440p monitor και θα με ξενερώνε αν είχε μπουκάλι με τον 2600 ενώ μία αντίστοιχη AMD δεν έχει. Αν και λογικά σε 1440p δεν υπάρχει θέμα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βέβαια εγώ αν υπήρχαν κάρτες θα έπαιρνα μια 3060Ti και 1440p monitor και θα με ξενερώνε αν είχε μπουκάλι με τον 2600 ενώ μία αντίστοιχη AMD δεν έχει. Αν και λογικά σε 1440p δεν υπάρχει θέμα..

Γιάννη, μην τρολάρεις και στεναχωρείς τα παιδιά...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Γιάννη, μην τρολάρεις και στεναχωρείς τα παιδιά...

Τι εννοείς; :P Τώρα πάντως σοβαρά στο είπα. Αν μπορούσα να αποφύγω την αγορά νέου επεξεργαστή (αφού δεν κάνω κάτι άλλο που να χρειάζομαι παραπάνω ισχύ) καλό θα ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, makis1900 είπε

Εδω σημερα εφερε το απαισιο 3080 ειχα κανει δυο μηνες παραγγελια και 200 ευρω προκαταβολη και μου την ακυρωσαν και εφυγε καταγγελια πολιτη

Update κανονικα η παραγγελια μετα απο αποστολη του αντιγραφου καταγγελιας πολιτη και ενα ευχαριστω απο μερος τους 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βέβαια εγώ αν υπήρχαν κάρτες θα έπαιρνα μια 3060Ti και 1440p monitor και θα με ξενερώνε αν είχε μπουκάλι με τον 2600 ενώ μία αντίστοιχη AMD δεν έχει. Αν και λογικά σε 1440p δεν υπάρχει θέμα...

Δεν νομίζω σε 1440p να τίθεται θέμα. Εδώ οι επιστήμονες μας δείχνουν 720p και 2χίλιαρες μνήμες με 1600x. Απ' την άλλη ούτως ή άλλως δεν είναι ιδανικός συνδυασμός mid range cpu τριετίας με mid range σύγχρονη gpu. Αυτό δεν είναι κάτι καινούριο πάντα έτσι ήταν. 

1 λεπτό πριν, makis1900 είπε

Update κανονικα η παραγγελια μετα απο αποστολη του αντιγραφου καταγγελιας πολιτη και ενα ευχαριστω απο μερος τους 

Πώς τους πετσόκοψες έτσι. Πως τους γ@μησ$ς έτσι. 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makis1900 είπε

Update κανονικα η παραγγελια μετα απο αποστολη του αντιγραφου καταγγελιας πολιτη και ενα ευχαριστω απο μερος τους 

Το αΠαίσιο κατάφερε να προσθέσει άλλο ένα βήμα στην κατάσταση παραγγελίας.

Επεξεργασία Παραγγελίας -> Συλλογή Προϊόντων -> Καταγγελία στον ΣτΚ/ΣτΠ -> Αποστολή Προϊόντος

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Δεν νομίζω σε 1440p να τίθεται θέμα. Εδώ οι επιστήμονες μας δείχνουν 720p και 2χίλιαρες μνήμες με 1600x. Απ' την άλλη ούτως ή άλλως δεν είναι ιδανικός συνδυασμός mid range cpu τριετίας με mid range σύγχρονη gpu. Αυτό δεν είναι κάτι καινούριο πάντα έτσι ήταν. 

Πώς τους πετσόκοψες έτσι. Πως τους γ@μησ$ς έτσι. 

 

Ναι αλλά αν με AMD δεν υπάρχει θέμα μια χαρά συνδιασμός είναι, ειδικά με b-dies που έχω. Αυτό θέλω να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexmpl είπε

Το αΠαίσιο κατάφερε να προσθέσει άλλο ένα βήμα στην κατάσταση παραγγελίας.

Επεξεργασία Παραγγελίας -> Συλλογή Προϊόντων -> Καταγγελία στον ΣτΚ/ΣτΠ -> Αποστολή Προϊόντος

 

Απλα δεν υπαρχει εχει 20 ατομα στο κεντρο και σε καλει μια ασχετη με μια αιτιολογια οτι εχεις παρει μια 3070 δεκ 2020 και να σου βαλουμε τα 200 πισω απλα ηταν κολπο για να της δωσουν απο τα 1200 παραγγελια δυο μηνες τωρα και να φυγει στα 1400 λυπαμαι πολυ που εφτασα να κανω καταγγελια γιατι ξερω παιδια που δεν εχουν σχεση με αυτα και να σε καλουν να κανουν την παπια και με ευχαριστω 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...