Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, roginsky12 είπε

ποσες ωρες επαιξες?...το παιχνιδι εχει διαρκεια 80 ωρες περιπου

Το παιχνίδι είναι τόσο μούφα που δεν σου δείχνει ούτε το συνολικό playtime σου 😂, εκεί περίπου 10 -15 ώρες πρέπει να έχω παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 492
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Meh, προσπαθώ να μου αρέσει, αλλά δεν έχει flow καθόλου, μετριότητα παντού το παιχνίδι. Jack of all trades and master of none.  (επίσης το μενού για να πας στα skills, map κλπ είναι άθλιο.)

Πάντα υπάρχει η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τραγικά τον κανόνα. Δικαίωμά σου και γούστο σου, αλλά δεν ισχύει αυτό, αναφέρθηκε στο review του pcgamer νομίζω που για εμένα είναι εκτός τόπου και χρόνου όπως και αυτό του IGN.

Είναι το ίδιο καλό όπως τα περισσότερα Open World PC Games που έχουν παρουσιασθεί τα τελευταία χρόνια, εκτός από το RDR 2 και πολύ ενδιαφέρον σαν ιστορία, αν συγκεντρωθείς στο παιχνίδι και δε βλέπεις μπάλα την ώρα που παίζεις ή κάνεις άλλα πράγματα..

Τα skills δεν είναι κάτι το τρομερό, αλλά βοηθούν. Δηλαδή δεν είναι τα skills του AC Odyssey ή του God of War σε ευρηματικότητα αλλά έχουν αντίκτυπο στο παιχνίδι. Το Map είναι πολύ εντάξει και το μενού του κάτι διαφορετικό που όμως δουλεύει καλύτερα στο touchpad του PS5, δεξιά, αριστερά, πάνω, κάτω με απαλό σύρσιμο του δάκτυλου προς την αντίστοιχη κατεύθυνση.

Μετριότητα παντού σε καμία περίπτωση. Αλλά όπως είπαμε δικαίωμά σου και γούστο σου, αλλά συγγώμη η συντριπτική πλειοψηφία των reviews των χρηστών που έπαιξαν το παιχνίδι είτε στο PS είτε στο Steam διαψεύδει την εικόνα που παρουσίασες.

2 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Το παιχνίδι είναι τόσο μούφα που δεν σου δείχνει ούτε το συνολικό playtime σου 😂, εκεί περίπου 10 -15 ώρες πρέπει να έχω παίξει.

Fun fact: Για αυτό μάλλον φταίει το steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, xxatziva είπε

να φανταστεις παγωνε και δεν κουνιοταν τιποτα ενω περπατουσα.

κάτι παίζει στο σύστημά σου. Αν υπήρχε τέτοιο μεγάλο θέμα με το παιχνίδι θα είχε βγει στην επιφάνεια (reddit, forums, κτλ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

κάτι παίζει στο σύστημά σου. Αν υπήρχε τέτοιο μεγάλο θέμα με το παιχνίδι θα είχε βγει στην επιφάνεια (reddit, forums, κτλ)..

στημένο πριν 3μηνες μηχάνημα για video edit και παιχνίδια. κακο πορτ το παιχνιδι. δεν βγαζουν 2ο στα πλεηστεησον αλλα ας παρουν λιγα λεφτα απο τα πισι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι καθολου κακο port,το εχω εγκατεστημενο σε 2 μηχανακια.

Το ενα ειναι laptop με ryzen cpu και μια 3070 (1080p) και στο desktop με intel cpu και 3090 (4k).

Eιναι ενα απο τα πιο οptimized παιχνιδια των τελευταιων χρονων με πολυ καλο και σταθερο frame pacing.

Ψαξου στα windows να δεις τι επηρεαζει το παιχνιδι.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
40 λεπτά πριν, xxatziva είπε

στημένο πριν 3μηνες μηχάνημα για video edit και παιχνίδια. κακο πορτ το παιχνιδι. δεν βγαζουν 2ο στα πλεηστεησον αλλα ας παρουν λιγα λεφτα απο τα πισι.

Αφού μόνο σε σένα βγάζει πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αφού μόνο σε σένα βγάζει πρόβλημα..

είμαστε πολλοί αλλά σκόρπιοι. https://opattack.com/days-gone-pc-crash/

απλα full screen το ειχα. σε αλλα δεν το εκανε καθολου. σε βιντεο πετάει το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, xxatziva είπε

είμαστε πολλοί αλλά σκόρπιοι. https://opattack.com/days-gone-pc-crash/

απλα full screen το ειχα. σε αλλα δεν το εκανε καθολου. σε βιντεο πετάει το συστημα.

Τι εννοείς σε βίντεο πετάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Τι εννοείς σε βίντεο πετάει;

1)edit video montage.σε αυτα δεν κολλαει το πισι.      2) στο παιχνιδι τα βιντεο ingame τα εκανα σκιπ και εκει που επεφτα ή περπαταγα κολλουσε-παγωνε μονιμα-not responding.alc ctrl delete και κλεισιμο.

 

Επεξ/σία από xxatziva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, xxatziva είπε

1)edit video montage.σε αυτα δεν κολλαει το πισι.      2) στο παιχνιδι τα βιντεο ingame τα εκανα σκιπ και εκει που επεφτα ή περπαταγα κολλουσε-παγωνε μονιμα-not responding.alc ctrl delete και κλεισιμο.

 

Τι σχέση έχει το video editing με το gaming? Μπορεί να χρειάζεται να κάνεις ddu και εγκατάσταση τους drivers της κάρτας απ' την αρχή, ίσως να έχει φάει καμία εμπλοκή. Ίσως έχεις unstable oc, μπορεί να είναι οτιδήποτε. Ποιο cpu και κάρτα έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ηρεμήστε λίγο και αφήστε τις ειρωνείες και οι "αυτό το παιχνίδι είναι το χειρότερο που έχω παίξει" και οι "αυτό το παιχνίδι είναι το καλύτερο που έχω παίξει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι σχέση έχει το video editing με το gaming? Μπορεί να χρειάζεται να κάνεις ddu και εγκατάσταση τους drivers της κάρτας απ' την αρχή, ίσως να έχει φάει καμία εμπλοκή. Ίσως έχεις unstable oc, μπορεί να είναι οτιδήποτε. Ποιο cpu και κάρτα έχεις;

σεταρισμα απο την αρχη εγινε στο νεο πισι. 3800x cpu -5500xt gpu -m2 nvme 970 evo plus -32gb dddr4 3200mhz (16x2). ola εργοστασιακα. ουτε overclock Ουτε τιποτα.

22 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ηρεμήστε λίγο και αφήστε τις ειρωνείες και οι "αυτό το παιχνίδι είναι το χειρότερο που έχω παίξει" και οι "αυτό το παιχνίδι είναι το καλύτερο που έχω παίξει".

se μενα μου εδειξε οτι ειναι το χειροτερο. καλυτερα πασιεντζα παρα να κολλαει_freeze το πισι.

Επεξ/σία από xxatziva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ηρεμήστε λίγο και αφήστε τις ειρωνείες και οι "αυτό το παιχνίδι είναι το χειρότερο που έχω παίξει" και οι "αυτό το παιχνίδι είναι το καλύτερο που έχω παίξει".

Καμία ειρωνεία. Χαρακτηρισμοί όπως οι μούφα το παιχνίδι και το χειρότερο port ever είναι εποικοδομητικά σχόλια που προάγουν τη συζήτηση στο νήμα απέναντι σε μία παραγωγή που κατά πλειοψηφία έχει θετικές κριτικές και πολλές διατυπώσεις που θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν υπερβολικές αλλά είναι αυτό που τελικά αποκόμισαν οι χρήστες;

Να πεις ότι αντιμετωπίζω θέματα με την απόδοσή του να το καταλάβω και να βοηθήσει το φόρουμ αν μπορεί να το ξεπεράσεις.

Να πεις ότι δε μου αρέσει το στυλ, η υλοποίηση για αυτό και αυτό το λόγο το καταλαβαίνω και αυτό, δεν είναι όλα τα παιχνίδια, όλες οι ταινίες ή οι σειρές για όλους.

Και φυσικά δε ζητώ από κανέναν να απολογηθεί για τη γνώμη του, αλλά νομίζω ότι τα νήματα στο φόρουμ είναι για να γίνεται  κουβέντα πάνω στο προϊόν/υπηρεσία του τίτλου και θα πρέπει ότι λέμε να πατάει κάπου.

Σε ποια βάση μιλάμε να γνωρίζουμε, γιατί αν είναι να τρολάρουμε να το κάνουμε σε όλα τα νήματα να γίνουμε πισινός. Το καλύτερο όλων των εποχών δεν είναι. Είναι ξεκάθαρο.

Από τα καλύτερα ever για τον καθένα μπορεί να είναι, ανάλογα πόσο ζεστά το έχει δει και πόσο δέθηκε με την ιστορία ή το όλο concept, κάτι που άλλωστε συμβαίνει συχνά.

Από τα χειρότερα ever δεν είναι σε καμία περίπτωση όσο υποκειμενικά και να το δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θέλω δικαιολογίες για το τι γράφει ο καθένας, θέλω να υπάρχει σωστός διάλογος και όχι καβγάδες ή flamebaits όπως σε προηγούμενα μηνύματα που σβήστηκαν.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...