Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος της μετριοτητας. Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν και Ps exclusive και ηταν πχ απο UBi θα ειχε φαει ακομη μεγαλυτερο κραξιμο. Αντιθετα τωρα εχεις ατομα σε φορουμ να το υπερασπιζονται (ps fans το πιο πιθανον) λες και προκειται για την υπερπαιχνιδαρα. Εγω δεν ειδα κατι τετοιο παντως. Ισως να εχω βαρεθει και τα zombie games βεβαια. Το Horizon ειναι πολυ ανωτερο απο το DG παρολο τις ubi χαζομαρες που ειχε και αυτο επισης. 

Επεξ/σία από privateer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, privateer είπε

Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος της μετριοτητας. Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν και Ps exclusive και ηταν πχ απο UBi θα ειχε φαει ακομη μεγαλυτερο κραξιμο. Αντιθετα τωρα εχεις ατομα σε φορουμ να το υπερασπιζονται (ps fans το πιο πιθανον) λες και προκειται για την υπερπαιχνιδαρα. Εγω δεν ειδα κατι τετοιο παντως. Ισως να εχω βαρεθει και τα zombie games βεβαια. Το Horizon ειναι πολυ ανωτερο απο το DG παρολο τις ubi χαζομαρες που ειχε και αυτο επισης. 

και εγω την ιδια εντυπωση εχω... το horizon ειχε μια πρωτοτυπια στο gameplay, που σου κρατουσε το ενδιαφερον...αυτο εδω κλασσικο κουραστικο open world...ισως του δωσω καποια στιγμη μια 2η ευκαιρεια...αλλα δεν με κρατησε καθολου...Εβαλα το ratchet στο καπακι, που το καταευχαριστηθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, privateer είπε

Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος της μετριοτητας. Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν και Ps exclusive και ηταν πχ απο UBi θα ειχε φαει ακομη μεγαλυτερο κραξιμο. Αντιθετα τωρα εχεις ατομα σε φορουμ να το υπερασπιζονται (ps fans το πιο πιθανον) λες και προκειται για την υπερπαιχνιδαρα. Εγω δεν ειδα κατι τετοιο παντως. Ισως να εχω βαρεθει και τα zombie games βεβαια. Το Horizon ειναι πολυ ανωτερο απο το DG παρολο τις ubi χαζομαρες που ειχε και αυτο επισης. 

καταρχην τι σχεση εχει το horizon με το days gone...καμια επαφη.

Το μοναδικο παιχνιδι που μοιαζει ειναι το last of us...και σε setting και σε ατμοσφαιρα και σε gameplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, omghi2u είπε

εμενα μια φορα αυτα για πατημασιες μου φαινονται. 

 

ryx9Wvx.jpg

ugr1Meo.jpg

και πολυ καθαρες πατημασιες...μεχρι και τι νουμερο παπουτσι φοραει βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, privateer είπε

Το παιχνιδι ειναι ο ορισμος της μετριοτητας. Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν και Ps exclusive και ηταν πχ απο UBi θα ειχε φαει ακομη μεγαλυτερο κραξιμο. Αντιθετα τωρα εχεις ατομα σε φορουμ να το υπερασπιζονται (ps fans το πιο πιθανον) λες και προκειται για την υπερπαιχνιδαρα. Εγω δεν ειδα κατι τετοιο παντως. Ισως να εχω βαρεθει και τα zombie games βεβαια. Το Horizon ειναι πολυ ανωτερο απο το DG παρολο τις ubi χαζομαρες που ειχε και αυτο επισης. 

Καλα δεν ειναι και καμια παιχνιδαρα που φερνει τα πανω κατω αλλα θεωρω οτι ειναι ενας καλος τιτλος. Συνηθως συμβαινει αυτο βαριομαστε καποια παιχνιδια ή genres κατα καιρους γιατι βγαινουν συχνα μαζεμενα κ καποιος το εχει κανει πριν απο εσενα κ καλυτερα. Αλλα εγω στο ps4 pro μια χαρα το χαρηκα μου αρεσε κ δεν θεωρω οτι ηταν αρπαχτη ή οτι εχασα τα λεφτα μου.. Και σιγουρα αν ηταν Ubi θα ειχε πεσει ηδη στον Καιαδα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα προσωπικα μου αρεσει και παιζω ευχαριστα ακομα. Βεβαια ειχα καιρο να ασχοληθω με παιχνιδια και κατι που μου αρεσε ηταν η δουλεια με τους ηχους, lip sync και καποιες λεπτομερειες στις οποιες εδωσαν βαση (δε θυμαμαι ακριβως τι μου ειχε κανει εντυπωση βεβαια)
Επισης μου θυμιζει λιγο red dead με dying light και walking dead μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος δεν υπάρχει, χαλαρά δεύτερο account του αλλου από το AC:Ο thread για όταν πάει επαρχία. :P Τι σχέση έχει το TLOU με το Days Gone μονο αυτός ξέρει. Μήπως είναι και της Naughty Dog το game? Εμενα για Ubisoft μου φαίνεται. :P Γενικά τι κολλήματα τελευταία να defend flawed games με οδοντογλυφίδες μέχρι να έρθει το ανεύρυσμα?! Oh well, ξέρω την λύση.

Όσο για τις πατημασιές στο χιόνι ναι έχει το game αλλα wgaf?! Το ότι εξαφανίζονται τα πτώματα είναι εκνευριστικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τι εννοεις? Και 1440p εχει και 4K και 3440x1440. 8Κ δεν ξερω αν εχει.

Ένας φίλος που έχει 4K monitor μου είπε ότι του βγάζει ταβάνι ανάλυση 1920x1080 και πήγα να το τσεκάρω κι εγώ, γιατί έχω 1080p οθόνη και δεν το ψάχνω όταν βάζω να παίξω και ήταν το ίδιο και σε μένα. Δεν είχα χρόνο να το ψάξω, λογικά κάποια άλλη ρύθμιση θα το κλειδώνει, θα το ξαναδώ αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανεις βολτα με τη μηχανη βραδυ μεσα σε κεινο το συγκλονιστικο setting , να αρχιζει

ξαφνικα να βρεχει και να λυσομοναει ο αερας , ζομπι δεξια κ αριστερα σε μια κατεστραμμενη γεφυρα 

και καπου εκει να σου τελειωνει και η βενζινη...δεν υπαρχει αυτη η αισθηση !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Όσο για τις πατημασιές στο χιόνι ναι έχει το game αλλα wgaf?!

I know , αλλα παραπανω εγινε ολοκληρο θεμα και το οτι δεν εχει πατημασιες ηταν major factor οπως τα διαβαζα.

Λογικα τα πτωματα εξαφανιζονται μετα απο λιγη ωρα για memory issues(?) 

Σχετικα με την αναλυση δεν ξερω τι παιζει με εσας , αλλα εμενα μου εβγαλε default κατευθειαν την 3440x1440p που ειναι και η native αναλυση του monitor μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...