Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

... Το ότι εξαφανίζονται τα πτώματα είναι εκνευριστικό.

 

Θύμισέ μου, σε ποιο παιχνίδι δεν εξαφανίζονται τα πτώματα..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, spanian είπε

Θύμισέ μου, σε ποιο παιχνίδι δεν εξαφανίζονται τα πτώματα..?

Δυστυχώς σε ελάχιστα...μερικά που θυμάμαι TWW2, Fallout, RDR2, etc. Εντωμεταξύ αυτό το έκανε το COD του 2000 κάτι και είχε και setting. Τέτοιου είδους setting μονο στο TWW2 έχω δει και στο Chivalry 2 τελευταία. Σε βγάζει από όλη την φάση όταν παλεύεις δέκα λεπτά να βγάλεις μια μάχη για παράδειγμα και γυρνάς και βλέπεις 7 πτώματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στην πρώτη αποστολή που πρέπει να σκοτώσω το horde και τα έχω βρει σκούρα, δεν μου αρέσει το κυνηγητό. Καμία συμβουλή από τους παλιούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, ChrisN.S. said:

Είμαι στην πρώτη αποστολή που πρέπει να σκοτώσω το horde και τα έχω βρει σκούρα, δεν μου αρέσει το κυνηγητό. Καμία συμβουλή από τους παλιούς;

αν δεν σου αρεσει ενα απο τα δυνατα στοιχεια του παιχνιδιου εχουμε θεμα 😂

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Είμαι στην πρώτη αποστολή που πρέπει να σκοτώσω το horde και τα έχω βρει σκούρα, δεν μου αρέσει το κυνηγητό. Καμία συμβουλή από τους παλιούς;

μαθε πρωτα τον χωρο εκει τριγύρω και στησε παγιδες βομβες κτλ,αν θυμαμαι καλα εχει και ενα μαγαζι ,βαλε βομβες εξω απο την πορτα και οταν μπαινουν να πεθανουν πολλα,ριχνοντας ταυτοχρονα Μολοτοφ και napalm,και να τρεχεις σε στενακια που σφηνωνουν τα ζομπι.Επισης για οπλο παρε το machinegun απο την τελευταια περιοχη που εχει πολλες σφαιρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

μαθε πρωτα τον χωρο εκει τριγύρω και στησε παγιδες βομβες κτλ,αν θυμαμαι καλα εχει και ενα μαγαζι ,βαλε βομβες εξω απο την πορτα και οταν μπαινουν να πεθανουν πολλα,ριχνοντας ταυτοχρονα Μολοτοφ και napalm,και να τρεχεις σε στενακια που σφηνωνουν τα ζομπι.Επισης για οπλο παρε το machinegun απο την τελευταια περιοχη που εχει πολλες σφαιρες

πήγα απροετοίμαστος στην αποστολή και δεν έχω ούτε ένα machine gun αγορασμένο. Πάντως αλλάζει εντελώς στυλ το παιχνίδι με τα hordes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

πήγα απροετοίμαστος στην αποστολή και δεν έχω ούτε ένα machine gun αγορασμένο. Πάντως αλλάζει εντελώς στυλ το παιχνίδι με τα hordes.

απο κει που το λεγες μουφα σε λιγο θα του βαλεις 10/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Θέλω να έχω ολοκληρωμένη άποψη, (επίσης βαριέμαι αισχρά)

ε αμα βαριεσαι ρε φιλε σημαινει οτι το παιχνιδι δεν ειναι για σενα...δεν σε τραβηξε κ.τ.λ.

Εγω παλι παριμενα να τελειωσω απο τη δουλεια για να παω να παιξω Days Gone.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2021 στις 6:35 ΜΜ, aekoupoli είπε

μαθε πρωτα τον χωρο εκει τριγύρω και στησε παγιδες βομβες κτλ,αν θυμαμαι καλα εχει και ενα μαγαζι ,βαλε βομβες εξω απο την πορτα και οταν μπαινουν να πεθανουν πολλα,ριχνοντας ταυτοχρονα Μολοτοφ και napalm,και να τρεχεις σε στενακια που σφηνωνουν τα ζομπι.Επισης για οπλο παρε το machinegun απο την τελευταια περιοχη που εχει πολλες σφαιρες

Spoiler alert. Όποιος θέλει να δοκιμάσει μόνος του ας το αποφύγει.

Spoiler

 

Πρέπει να βάλεις αρχικά κάτι να τους προσελκύσει, κάποιες βόμβες ή κάποια αντικείμενα προσέλκυσης που μπορείς να φτιάξεις, έχει και ένα αυτοκίνητο κοντά στο σημείο που είναι μαζεμένοι ακριβώς μετά το βενζινάδικο και ενεργοποιείς το συναγερμό, μετά nuke them και καβάλα στη μηχανή να φύγεις.

Χρησιμοποίησε 3 δοχεία με έυφλεκτο υλικό που θα βρεις στο βενζινάδικο τα οποία θα εκραγούν αν τα πυροβολήσεις ή αν έχεις βάλει κάποια βόμβα με ενεργοποίηση μέσω τηλεχειρισμού επάνω τους.

Εκεί δίπλα στο αυτοκίνητο έχει μία είσοδο σε ένα σπίτι που κλείνει και δε μπορούν να μπουν μέσα. Ανεβαίνεις επάνω και καθαρίζεις όσα μπορείς. Έχεις τη μηχανή κοντά παρκαρισμένη, πηδάς όταν τελειώσουν τα πυρομαχικά και φεύγεις.

Ξαναγυρίζεις, τραβάς κάποιους τους καθαρίζεις, Χρησιμοποίησε και το sniper από μακριά, πάνω σε ταράτσα και πήγαινε και κοντά στο μέρος που είναι συγκεντρωμένοι, εκεί γύρω έχει κτίρια και βαγόνια που μπορούν να σε βοηθήσουν με όπλα και υλικά για μολότοφ τα οποία τα χρησιμοποιείς επάνω τους όταν ηρεμήσουν και μαζευτούν σε μικρά γκρουπάκια απομακρυσμένα από τον κύριο όγκο.

Πάντα τρέχεις στη μηχανή για να απομακρυνθείς γρήγορα και να τους αφήσεις να ξαναμαζευτούν.

Επανάληψη μέχρι να τους σκοτώσεις όλους. Μην περιμένεις να τελειώσεις εύκολα ή να μη φας καμιά 20αριά wipes πριν τα καταφέρεις.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο που το έπαιξα μακάρι να βγαίνουν τέτοια ports απο κονσόλες σε PC και το λέει κάποιος που απεχθάνεται τα παιχνίδια με ζόμπι το μόνο μου παράπονο μέχρι αυτήν την στιγμή είναι η τεχνητή νοημοσύνη έχω ένα μεγάλο ερώτημα εδώ και 25 χρόνια που παίζω βιντεοπαιχνίδια όλα έχουν εξελιχθεί στο έπακρο γραφικά ήχος gameplay κλπ η τεχνητή νοημοσύνη απο καμία εταιρία δεν έχει εξελιχθεί όσο τα υπόλοιπα που προανέφερα και δεν ξέρω αν υπάρχει πίσω από όλο αυτό κάποια θεωρία συνωμοσίας (γενικά δεν πιστεύω σε θεωρίες συνωμοσίας) που ''εμπλέκεται'' όλη η βιομηχανία βιντεοπαιχνιδιών που η δικιά μου ερμηνεία-εκδοχή ειναι ότι ενα δύσκολο παιχνίδι με υψηλή τεχνίτη νοημοσύνη δεν θα είναι εμπορεύσιμο  διότι θα είναι πάρα πολύ δύσκολο για έναν μέσο gamer με αποτέλεσμα να χάνει το ενδιαφέρων του και  μην ασχολείται πολλές ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zvarthangalos είπε

Λιγο που το έπαιξα μακάρι να βγαίνουν τέτοια ports απο κονσόλες σε PC και το λέει κάποιος που απεχθάνεται τα παιχνίδια με ζόμπι το μόνο μου παράπονο μέχρι αυτήν την στιγμή είναι η τεχνητή νοημοσύνη έχω ένα μεγάλο ερώτημα εδώ και 25 χρόνια που παίζω βιντεοπαιχνίδια όλα έχουν εξελιχθεί στο έπακρο γραφικά ήχος gameplay κλπ η τεχνητή νοημοσύνη απο καμία εταιρία δεν έχει εξελιχθεί όσο τα υπόλοιπα που προανέφερα και δεν ξέρω αν υπάρχει πίσω από όλο αυτό κάποια θεωρία συνωμοσίας (γενικά δεν πιστεύω σε θεωρίες συνωμοσίας) που ''εμπλέκεται'' όλη η βιομηχανία βιντεοπαιχνιδιών που η δικιά μου ερμηνεία-εκδοχή ειναι ότι ενα δύσκολο παιχνίδι με υψηλή τεχνίτη νοημοσύνη δεν θα είναι εμπορεύσιμο  διότι θα είναι πάρα πολύ δύσκολο για έναν μέσο gamer με αποτέλεσμα να χάνει το ενδιαφέρων του και  μην ασχολείται πολλές ώρες.

οχι διαφωνω...πιστευω ειναι δυσκολο να επιτευχθει απο τους developers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Λιγο που το έπαιξα μακάρι να βγαίνουν τέτοια ports απο κονσόλες σε PC και το λέει κάποιος που απεχθάνεται τα παιχνίδια με ζόμπι το μόνο μου παράπονο μέχρι αυτήν την στιγμή είναι η τεχνητή νοημοσύνη έχω ένα μεγάλο ερώτημα εδώ και 25 χρόνια που παίζω βιντεοπαιχνίδια όλα έχουν εξελιχθεί στο έπακρο γραφικά ήχος gameplay κλπ η τεχνητή νοημοσύνη απο καμία εταιρία δεν έχει εξελιχθεί όσο τα υπόλοιπα που προανέφερα και δεν ξέρω αν υπάρχει πίσω από όλο αυτό κάποια θεωρία συνωμοσίας (γενικά δεν πιστεύω σε θεωρίες συνωμοσίας) που ''εμπλέκεται'' όλη η βιομηχανία βιντεοπαιχνιδιών που η δικιά μου ερμηνεία-εκδοχή ειναι ότι ενα δύσκολο παιχνίδι με υψηλή τεχνίτη νοημοσύνη δεν θα είναι εμπορεύσιμο  διότι θα είναι πάρα πολύ δύσκολο για έναν μέσο gamer με αποτέλεσμα να χάνει το ενδιαφέρων του και  μην ασχολείται πολλές ώρες.

Έτσι είναι. Ότι θέλει ο πελάτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...