Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινάω σήμερα days gone έβαλα χθες το steam να το κατεβάζει απογευματάκι θα ανεβάσω ultrawide screens performance να δούμε τι ψάρια πιάνει. Πήρε και patchaki 1.03 ειδα χθες το βλέπω να περνει πιο πολλά από το horizon ενώ είναι 10 φορές πιο optimize. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικα ομορφο το παιχνιδι οπως ειχα ξανα γραψει. Ultrawide cutscenes μηδεν stuttering και τα γραφικα τερμα υψηλα ολα κραταει στο 99% 60αρι στα 3440x1440 σπανια θα πεσει στα 58-59 που δεν το καταλαβαινεις λογο freesync. Φαινονται τα παντα στο terrain με τρομερη ευκρινεια σταχια λασπη φυλλα υποδειγματικα textures και λεπτομερεια εκαναν τρομερη δουλεια. Για τα ελληνικα την ατμοσφαιρα τα εχω γραψει μολις το παιξω 5-10 ωριτσες θα γραψω μια πιο σφαιρικη αποψη οι πρωτες εντυπωσεις παντως ειναι θετικοτατες. Eβαλα επιπεδο δυσκολια 2.

Spoiler

Days-Gone-2021-06-04-19-27.png
Days-Gone-2021-06-04-19-29-1.png
Days-Gone-2021-06-04-19-33.png
Days-Gone-2021-06-04-19-44.png
Days-Gone-2021-06-04-19-46.png
Days-Gone-2021-06-04-19-47.png
Days-Gone-2021-06-04-19-47-1.png

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Εξαιρετικα ομορφο το παιχνιδι οπως ειχα ξανα γραψει. Ultrawide cutscenes μηδεν stuttering και τα γραφικα τερμα υψηλα ολα κραταει στο 99% 60αρι στα 3440x1440 σπανια θα πεσει στα 58-59 που δεν το καταλαβαινεις λογο freesync. Φαινονται τα παντα στο terrain με τρομερη ευκρινεια σταχια λασπη φυλλα υποδειγματικα textures και λεπτομερεια εκαναν τρομερη δουλεια. Για τα ελληνικα την ατμοσφαιρα τα εχω γραψει μολις το παιξω 5-10 ωριτσες θα γραψω μια πιο σφαιρικη αποψη οι πρωτες εντυπωσεις παντως ειναι θετικοτατες. Eβαλα επιπεδο δυσκολια 2.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Days-Gone-2021-06-04-19-27.png
Days-Gone-2021-06-04-19-29-1.png
Days-Gone-2021-06-04-19-33.png
Days-Gone-2021-06-04-19-44.png
Days-Gone-2021-06-04-19-46.png
Days-Gone-2021-06-04-19-47.png
Days-Gone-2021-06-04-19-47-1.png

 

Καλά έχει Ελληνικά και τόσο καιρό εγώ το παίζω στα Αγγλικά;; 😅 p.s μόλις είδα τα credits του τερματισμού, πάνω που είχε αρχίσει να γίνεται κάπως ενδιαφέρον. Τελικά θα συμφωνήσω με την αρχική μου εκτίμηση για μέτριο πολύ παιχνίδι.

Επεξ/σία από ChrisN.S.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, roginsky12 said:

Το καλυτερο Port Που εχει γινει ποτε απο κονσολα σε Pc.

Τρομερο optimization...60 frames me nvidia 970gtx και ολα στο maximum

Με τπτ δεν ισχύει όταν υπάρχει το gears 5. Επίσης καλό Πορτ αλλά μάλλον έχετε συνηθίσει σε χαλιά Πορτ και σας φαίνεται αυτό εδώ σαν κάτι το φοβερό.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Καλά έχει Ελληνικά και τόσο καιρό εγώ το παίζω στα Αγγλικά;; 😅

https://store.steampowered.com/app/1259420/Days_Gone/

Γλώσσες:
  Διεπαφή Πλήρης ήχος Υπότιτλοι
Ελληνικά  
Αγγλικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, privateer είπε

Με τπτ δεν ισχύει όταν υπάρχει το gears 5. Επίσης καλό Πορτ αλλά μάλλον έχετε συνηθίσει σε χαλιά Πορτ και σας φαίνεται αυτό εδώ σαν κάτι το φοβερό.

το ενα δεν αναιρει το αλλο...επισης το days gone ειναι Open world Που σημαινει πιο δυσκολο optimization

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φαίνεται ότι δεν έχει καμία σχέση με τις κονσόλες (τις παλιές εννοώ). Βέβαια και για το PS5 κάτι πασαλείμματα κάνανε, όπως στο CP77, δεν βγήκε (ακόμη;) next-gen έκδοση. PC Master Race, πληρώνεις παραπάνω αλλά παίζεις σωστά από day1 και όχι όταν και αν θυμηθεί ο dev..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Φαίνεται ότι δεν έχει καμία σχέση με τις κονσόλες (τις παλιές εννοώ). Βέβαια και για το PS5 κάτι πασαλείμματα κάνανε, όπως στο CP77, δεν βγήκε (ακόμη;) next-gen έκδοση. PC Master Race, πληρώνεις παραπάνω αλλά παίζεις σωστά από day1 και όχι όταν και αν θυμηθεί ο dev..

Έτσι ακριβώς τουλάχιστον στα γραφικά τα pc πάντα θα είναι μπροστά. Το days gone ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πόσο καλή δουλειά έκαναν στον υπολογιστή. 

 

Επίσης από τα λίγα παιχνίδια που οι ρυθμίσεις γραφικών παίζουν ρόλο κατεβάζεις μια βλέπεις διαφορά στην εικόνα αλλά και στα fps. 

Fun fact:

Το ξεκινάω χθες στην αρχή με τη μηχανή λέει πατα W για μπροστά. Πατάω βλέπω τη μηχανή πάει με 5 ο boozer εξαφανίστηκε. Αντε πάλι τριτη φορά βλέπω στα κουμπιά αν έχεις caps lock παίζει με manual ταχύτητα με συμπλέκτη για αυτό πήγαινε με πρώτη. Το κλείνω μπήκε αυτόματο μετά. Προσοχή γιατί μπορεί να ψάχνετε ώρα και να λέτε τι συμβαίνει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Έτσι ακριβώς τουλάχιστον στα γραφικά τα pc πάντα θα είναι μπροστά. Το days gone ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πόσο καλή δουλειά έκαναν στον υπολογιστή. 

 

Επίσης από τα λίγα παιχνίδια που οι ρυθμίσεις γραφικών παίζουν ρόλο κατεβάζεις μια βλέπεις διαφορά στην εικόνα αλλά και στα fps. 

Fun fact:

Το ξεκινάω χθες στην αρχή με τη μηχανή λέει πατα W για μπροστά. Πατάω βλέπω τη μηχανή πάει με 5 ο boozer εξαφανίστηκε. Αντε πάλι τριτη φορά βλέπω στα κουμπιά αν έχεις caps lock παίζει με manual ταχύτητα με συμπλέκτη για αυτό πήγαινε με πρώτη. Το κλείνω μπήκε αυτόματο μετά. Προσοχή γιατί μπορεί να ψάχνετε ώρα και να λέτε τι συμβαίνει. 

Δεν είμαστε μαζόχες να παίζουμε τέτοια games με πληκτρολόγιο.. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Δεν είμαστε μαζόχες να παίζουμε τέτοια games με πληκτρολόγιο.. 😂

Μπα χιλιες φορες τετοια παιχνιδια με πληκτρολογιο παρα με controller. Εδω παιξαμε crash bandicoot 1 με πληκτρολογιο ποντικι και πηραμε πλατινα στο days gone που ειναι για mouse/keyboard θα κολλησουμε? Εχω να πιασω controller πολλα χρονια απο οταν πηρα μηχανικο πληκτρολογιο με ποντικι με υψηλο dpi δεν ξανα γυρισα πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Σε 720p ? :P

1920χ1080...σε σου φτανει?

Οδηγουσαμε μηχανη με 20 Frames και χαλια γραφικα...και τωρα με 60 καρε και γραφικαρες.

Μη μου ξαναμιλησετε για κονσολες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, roginsky12 said:

1920χ1080...σε σου φτανει?

Οδηγουσαμε μηχανη με 20 Frames και χαλια γραφικα...και τωρα με 60 καρε και γραφικαρες.

Μη μου ξαναμιλησετε για κονσολες...

εγω εδω δεν βλεπω 60αρια σε very high

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...