Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Parapas είπε

Στο χάρτη εμφανίζονται μετά το main story. Μπορείς να πως οποιαδήποτε στιγμή να ξεκάνεις horde απλά δεν έχεις τα εφόδια να το κανεις τόσο εύκολα όσο στο τέλος (σάπια όπλα, low stamina και health, low focus κλπ.)

Καταλαβα αρα μπορω να τα βρω ολα απλα δεν τα δειχνει στο χαρτη μονο μετα το τελος θα εμφανιστουν. Σκεφτηκα να προσπαθησω με μολοτοφ να τα καψω αλλα παραηταν πολλα για το σημειο που ειμαι(13 ωρες in game) εχω βρει 5  εγχυτηρες NERO οι 3 πηγαν στο σθενος. Ειναι και στο δυσκολο 2 οποτε δεν το διακινδυνευσα εδω καμια 15αρια μαζι να ειναι και αν τελειωσει το σθενος μπορει να την πατησεις ευκολα. Θελει αρκετα stealth αλλα μου αρεσει παρα πολυ ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 minutes ago, Arkin said:

Καταλαβα αρα μπορω να τα βρω ολα απλα δεν τα δειχνει στο χαρτη μονο μετα το τελος θα εμφανιστουν. Σκεφτηκα να προσπαθησω με μολοτοφ να τα καψω αλλα παραηταν πολλα για το σημειο που ειμαι(13 ωρες in game) εχω βρει 5  εγχυτηρες NERO οι 3 πηγαν στο σθενος. Ειναι και στο δυσκολο 2 οποτε δεν το διακινδυνευσα εδω καμια 15αρια μαζι να ειναι και αν τελειωσει το σθενος μπορει να την πατησεις ευκολα. Θελει αρκετα stealth αλλα μου αρεσει παρα πολυ ετσι.

Το τελείωσα σε Easy για να καταλάβεις (τώρα παίζω σε Survival II NG+ για τα achievements (αν την παλέψω)) και έτρωγα σχετικό ξύλο και στο τέλος που ήμουν ντούκι. Θέλει προσοχή. Αν σε κάνουν overrun τελείωσε.

Spoiler

Μην προσπαθήσεις καν σε Hard 2 και χωρίς χειροβομβίδες και attractor bombs. Θέλει λίγα τέτοια στην αρχή μαζεμένα για να μειώσεις τον αριθμό λίγο και μετά σε συνδυασμό με το skill που οι σφαίρες χτυπάνε και τους από πίσω enemies από αυτόν που πυροβολείς και με όπλα το RPD και το Chicago Chopper κάτι γίνεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Parapas είπε

Το τελείωσα σε Easy για να καταλάβεις (τώρα παίζω σε Survival II NG+ για τα achievements (αν την παλέψω)) και έτρωγα σχετικό ξύλο και στο τέλος που ήμουν ντούκι. Θέλει προσοχή. Αν σε κάνουν overrun τελείωσε.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μην προσπαθήσεις καν σε Hard 2 και χωρίς χειροβομβίδες και attractor bombs. Θέλει λίγα τέτοια στην αρχή μαζεμένα για να μειώσεις τον αριθμό λίγο και μετά σε συνδυασμό με το skill που οι σφαίρες χτυπάνε και τους από πίσω enemies από αυτόν που πυροβολείς και με όπλα το RPD και το Chicago Chopper κάτι γίνεται

 

Ναι το παω αρκετα safe κανα 2 φορες με εσκασαν αρκετα ζομπι μια σε μια αποστολη ηταν πανω στο τραινο με πηραν χαμπαρι και με εφαγαν και μια πηγα να καθαρισω κατι φωλιες δεν καθαρισα τους γυρω εβαλα φωτια και μου την επεσαν ολοι. 13 ωρες 2-3 φορες εχω χασει δηλαδη αλλα προσεχω πολυ στο "δυσκολο 2" βλεπω οτι λαθη δεν συγχωρουνται. Παιζω αρκετα με focus και βαλλιστρα και μαζευω τα βελη πηρα πρωτο πρωτο το skill. Το καλο ειναι οτι παιζω με ποντικι και παιζω πολυ με κεφαλι με controller δεν θα την παλευα καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μυρισε χιονι. Εχω σε 4 μερες κοντα 20 ωρες παιχνιδιου. Καιρο ειχα να καω ετσι αλλα το γουσταρω απειρα. Θελουμε παιχνιδια με ελληνικα αυτο το πραγμα να μας εχουν σαν τριτοκοσμικη χωρα το 2021 ακομα και στο gaming δεν το καταλαβαινω. Η Sony μας εκτιμαει καμια προθεση απο MS Rockstar Ubisoft δεν βλεπω για να βαλουν ελληνικα μεχρι στιγμης.

Spoiler

Days-Gone-2021-06-13-16-34-1.png
Days-Gone-2021-06-13-16-36.png
Days-Gone-2021-06-13-16-38-1.png
Days-Gone-2021-06-13-16-39.png
Days-Gone-2021-06-13-16-39-1.png

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θελουμε παιχνιδια με ελληνικα αυτο το πραγμα να μας εχουν σαν τριτοκοσμικη χωρα το 2021 ακομα και στο gaming δεν το καταλαβαινω. Η Sony μας εκτιμαει καμια προθεση απο MS Rockstar Ubisoft δεν βλεπω για να βαλουν ελληνικα μεχρι στιγμης.

Στο odyssey πάντως ακούγεται 1.2 εκατομμύρια φορές η πιο συχνά χρησιμοποιούμενη ελληνική λέξη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Στο odyssey πάντως ακούγεται 1.2 εκατομμύρια φορές η πιο συχνά χρησιμοποιούμενη ελληνική λέξη :P

Ναι το μακακα ακουγεται οντως πολλες φορες αλλα ελληνικα δεν μπορεσαν να βαλουν. Με τους μπαγλαμαδες που μπλεξαμε λες και θελει πολυ κοπο να βαλουν ελληνικα σε οποιοδηποτε παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Μυρισε χιονι. Εχω σε 4 μερες κοντα 20 ωρες παιχνιδιου. Καιρο ειχα να καω ετσι αλλα το γουσταρω απειρα. Θελουμε παιχνιδια με ελληνικα αυτο το πραγμα να μας εχουν σαν τριτοκοσμικη χωρα το 2021 ακομα και στο gaming δεν το καταλαβαινω. Η Sony μας εκτιμαει καμια προθεση απο MS Rockstar Ubisoft δεν βλεπω για να βαλουν ελληνικα μεχρι στιγμης.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Days-Gone-2021-06-13-16-34-1.png
Days-Gone-2021-06-13-16-36.png
Days-Gone-2021-06-13-16-38-1.png
Days-Gone-2021-06-13-16-39.png
Days-Gone-2021-06-13-16-39-1.png

 

Αν ήμασταν κάνα 60 εκατομμύρια πληθυσμός θα έβαζαν και Ελληνικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Αν ήμασταν κάνα 60 εκατομμύρια πληθυσμός θα έβαζαν και Ελληνικά 

Μα βαζουν αλλες γλωσσες οπως Τσεχικα που ειναι 10.6 εκατομμυρια Ολλανδικα 2 γλωσσες κινεζικων Αραβικα. Δεν ειναι τιποτα να δωσουν σε καποιον να κανει τη μεταφραση

Screenshot-1.png

 

Συμφωνα με το παρακατω το κοστος ειναι απο 7 μεχρι 15 λεπτα για καθε μεταφρασμενη λεξη. Αν μιλαμε για ενα παιχνιδι οπως το odyssey που μπορει να εχει 200000 λεξεις τοτε ας βαλω ενα ΜΟ κοστος 11 λεπτα εχουμε 22000 ευρω που δεν ειναι τιποτα και θα τα εβγαζαν υπερδιπλασια αν εβλεπαν οτι υπαρχουν Ελληνικα. Απλα για την ωρα που η πειρατεια ειναι υψηλη απλα δεν ασχολουνται ακομα και τσαμπα να ηταν δεν θα εβαζαν ελληνικα. 

https://medium.com/@nikolaybondarenko_41585/how-video-game-localization-works-and-how-much-it-costs-in-2018-664e2748a121

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδη παρατηρησα stutters στα μεγαλυτερα camps που πηγα οπως και σε περιοχες με μεγαλα κτηρια επαιξα κλασικα με DXVK οπως ειχα κανει και στο Odyssey. Η τελευταια εκδοση δεν λειτουργει ομως βρηκα καποια που δουλευει αψογα. 

Την κατεβαζετε απο εδω ειναι δικο μου το rar αρχειο

https://gofile.io/d/aDfMpV

Και βαζετε τα 2 DLL εδω

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Days Gone\BendGame\Binaries\Win64

Παιζετε λιγη ωρα μεχρι να γινει η vulkan cache και επειτα εχετε stutter free εμπειρια παντου μεγαλα camps περιοχες με κτηρια κτλ. 

Και ενα δικο μου βιντεακι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, roginsky12 είπε

βελη που βρισκουμε? οι εμποροι δεν πουλανε και για craft δυσκολα

Βελη χρειαζεσαι το φυτο δενδρυλλιο κεδρου και παλιοσιδερα. Τα βρισκεις παντου οποτε το craft ειναι πανευκολο.

Days-Gone-2021-06-14-15-04-25-019.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Arkin είπε

 

Επειδη παρατηρησα stutters στα μεγαλυτερα camps που πηγα οπως και σε περιοχες με μεγαλα κτηρια επαιξα κλασικα με DXVK οπως ειχα κανει και στο Odyssey. Η τελευταια εκδοση δεν λειτουργει ομως βρηκα καποια που δουλευει αψογα. 

Την κατεβαζετε απο εδω ειναι δικο μου το rar αρχειο

https://gofile.io/d/aDfMpV

Και βαζετε τα 2 DLL εδω

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Days Gone\BendGame\Binaries\Win64

Παιζετε λιγη ωρα μεχρι να γινει η vulkan cache και επειτα εχετε stutter free εμπειρια παντου μεγαλα camps περιοχες με κτηρια κτλ. 

Και ενα δικο μου βιντεακι

 

και σε μενα τωρα εμφανιστηκαν stutters απο το πουθενα...ενω επαιξα αρκετες ωρες χωρις το παραμικρο.

για εξηγησε λιγο τη διαδικασια και τι ακριβως κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

και σε μενα τωρα εμφανιστηκαν stutters απο το πουθενα...ενω επαιξα αρκετες ωρες χωρις το παραμικρο.

για εξηγησε λιγο τη διαδικασια και τι ακριβως κανει

Τα stutters υπαρχουν οταν πηγαινουμε στην περιοχη του Mike για καποιο λογο ειναι αρκετα πιο unoptimize απο την πρωτη περιοχη του copeland που δεν υπαρχουν κτηρια. Το dxvk περναει το dx11 μεσω vulkan. Το παιχνιδι εχει μεγαλα assets ομως και θα χρειαστει ωρα για να γινει η cache. Οσο γινεται η cache θα υπαρχουν stutters μετα ομως φευγουν τελειως. Λογικα θα παρει patch για το performance σε αυτες τις περιοχες το θεμα το εχουν ολοι οι κατοχοι nvidia amd ακομα και με 3090 υπαρχουν μερη που η καρτα καθεται στο 50-60% και τα fps πεφτουν στα 40-50. Με vulkan ειναι αρκετα πιο σταθερα τα πραγματα και η καρτα δουλευει πολυ καλυτερα.

 

 

Days Gone_2021.06.14-14.33_2.jpg

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα stutters υπαρχουν οταν πηγαινουμε στην περιοχη του Mike για καποιο λογο ειναι αρκετα πιο unoptimize απο την πρωτη περιοχη του copeland που δεν υπαρχουν κτηρια. Το dxvk περναει το dx11 μεσω vulkan. Το παιχνιδι εχει μεγαλα assets ομως και θα χρειαστει ωρα για να γινει η cache. Οσο γινεται η cache θα υπαρχουν stutters μετα ομως φευγουν τελειως. Λογικα θα παρει patch για το performance σε αυτες τις περιοχες το θεμα το εχουν ολοι οι κατοχοι nvidia amd ακομα και με 3090 υπαρχουν μερη που η καρτα καθεται στο 50-60% και τα fps πεφτουν στα 40-50. Με vulkan ειναι αρκετα πιο σταθερα τα πραγματα και η καρτα δουλευει πολυ καλυτερα.

 

 

Days Gone_2021.06.14-14.33_2.jpg

το εβαλα...τιποτα δεν κανει και ριχνει και τα frames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...