Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σε όλους ωραίο παιχνίδι μέχρι τώρα αλλά έχω μία απορία γιατί βαράει τόσα watt το συγκεκριμένο

ούτε σε benchmark δεν έχω τόσα... οι θερμοκρασίες βαράνε κόκκινο και όσο να την ρίξω δεν μπορώ να ρίξω πολύ τα watt στην κάρτα με 1900/1v και είμαι έτσι , βέβαια έχω να παίξω βαρύ παιχνίδι δεν θυμάμαι από πότε για να ξέρω τι έπιανα .

ανοιχτό κλειστό το πλαινό τζάμι , φουλ τα φαν στο κουτί ή στην μέση το hotspot δεν καταλαβαίνει τίποτα 😁

 

Spoiler

1230272459_5700.jpg.160a9d0d70a56693e5ec0128a9bbb5be.jpg

 

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sozz είπε

καλησπέρα σε όλους ωραίο παιχνίδι μέχρι τώρα αλλά έχω μία απορία γιατί βαράει τόσα watt το συγκεκριμένο

ούτε σε benchmark δεν έχω τόσα... οι θερμοκρασίες βαράνε κόκκινο και όσο να την ρίξω δεν μπορώ να ρίξω πολύ τα watt στην κάρτα με 1900/1v και είμαι έτσι , βέβαια έχω να παίξω βαρύ παιχνίδι δεν θυμάμαι από πότε για να ξέρω τι έπιανα .

ανοιχτό κλειστό το πλαινό τζάμι , φουλ τα φαν στο κουτί ή στην μέση το hotspot δεν καταλαβαίνει τίποτα 😁

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1230272459_5700.jpg.160a9d0d70a56693e5ec0128a9bbb5be.jpg

 

Η αληθεια ειναι οτι το Days Gone σε υψηλες αναλυσεις και very high τις ξεσκιζει τις καρτες. Μονιμα 99% και οι θερμοκρασιες πανω απο 70 για core και 90-95 για junction οταν παιζω με OC profile και 1.20 voltage. Με 1.13 voltage 2400 πυρηνα και 30% fans εχω 65 βαθμους και 75 junction χανοντας 10% επιδοσεις απο το OC profile. Δοκιμασε να ριξεις ενα κλικ το φωτισμο αυτο ρημαζει το performance κοβει 25-30% κοντα στα fps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, sozz είπε

καλησπέρα σε όλους ωραίο παιχνίδι μέχρι τώρα αλλά έχω μία απορία γιατί βαράει τόσα watt το συγκεκριμένο

ούτε σε benchmark δεν έχω τόσα... οι θερμοκρασίες βαράνε κόκκινο και όσο να την ρίξω δεν μπορώ να ρίξω πολύ τα watt στην κάρτα με 1900/1v και είμαι έτσι , βέβαια έχω να παίξω βαρύ παιχνίδι δεν θυμάμαι από πότε για να ξέρω τι έπιανα .

ανοιχτό κλειστό το πλαινό τζάμι , φουλ τα φαν στο κουτί ή στην μέση το hotspot δεν καταλαβαίνει τίποτα 😁

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

1230272459_5700.jpg.160a9d0d70a56693e5ec0128a9bbb5be.jpg

 

δεν εχεις καλη ψυξη στην καρτα σου...ποιο προγραμμα ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, roginsky12 είπε

δεν εχεις καλη ψυξη στην καρτα σου...ποιο προγραμμα ειναι αυτο?

την νίτρο έχω και το h500 το πρόγραμμα είναι το hwinfo

13 ώρες πριν, Arkin είπε

Η αληθεια ειναι οτι το Days Gone σε υψηλες αναλυσεις και very high τις ξεσκιζει τις καρτες. Μονιμα 99% και οι θερμοκρασιες πανω απο 70 για core και 90-95 για junction οταν παιζω με OC profile και 1.20 voltage. Με 1.13 voltage 2400 πυρηνα και 30% fans εχω 65 βαθμους και 75 junction χανοντας 10% επιδοσεις απο το OC profile. Δοκιμασε να ριξεις ενα κλικ το φωτισμο αυτο ρημαζει το performance κοβει 25-30% κοντα στα fps. 

όντος 15 fps πήρα που το έριξα στο high 😁

πάντως τώρα το πρωί δεν πέρασε τους 100 μάλλον φταίει η ζέστη στο σπίτι δεν έχω και aircodition...

πάντως είναι αστείο να παίζει με 190-200 watt με τόσο χαμηλά ρεύματα...με τις stock ρυθμίσεις λογικά θα πάρει φωτιά 🤣

Επεξ/σία από sozz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sozz είπε

την νίτρο έχω και το h500 το πρόγραμμα είναι το hwinfo

όντος 15 fps πήρα που το έριξα στο high 😁

πάντως τώρα το πρωί δεν πέρασε τους 100 μάλλον φταίει η ζέστη στο σπίτι δεν έχω και aircodition...

πάντως είναι αστείο να παίζει με 190-200 watt με τόσο χαμηλά ρεύματα...με τις stock ρυθμίσεις λογικά θα πάρει φωτιά 🤣

Ανέβασα τα fans του κουτιού ειδικά το πάνω μιας και η ζέστη παει εκεί να φεύγει έξω ο ζεστός αέρας. Το days gone είναι από τα παιχνίδια που τερματίζει κάθε κάρτα αν το oc είναι ελάχιστα ασταθές θα το βράδυ. Πέρασα 30 λούπες timespy και στο days gone με ίδιο προφίλ στην ώρα κόλλησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρωτη ορδη που δοκιμασα να σκοτωσω και σκοτωσα ηρθε τελειως ξαφνικα δεν την ειχα παρει χαμπαρι. Τους περιποιηθηκα ομως βοηθησε και ενας breaker εσκασε μυτη και καθαρισε καμια 10αρια. Ακομα δεν πηρα napalm την παλεψα με οτι ειχα φωτια μικρες βομβες. Τρομερα underrated παιχνιδι σιγουρα θα μπει στη λιστα με τα 10 αγαπημενα μου οταν τελειωσω αν και εχει ηδη μπει απλα θελω να δω και το τελος της ιστοριας να δω πως κλεινει και μετα.

 

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Mrs. Hyde είπε

 

20 ώρες πριν, Arkin είπε

Η πρωτη ορδη που δοκιμασα να σκοτωσω και σκοτωσα ηρθε τελειως ξαφνικα δεν την ειχα παρει χαμπαρι. Τους περιποιηθηκα ομως βοηθησε και ενας breacher εσκασε μυτη και καθαρισε καμια 10αρια. Ακομα δεν πηρα napalm την παλεψα με οτι ειχα φωτια μικρες βομβες. Τρομερα underrated παιχνιδι σιγουρα θα μπει στη λιστα με τα 10 αγαπημενα μου οταν τελειωσω αν και εχει ηδη μπει απλα θελω να δω και το τελος της ιστοριας να δω πως κλεινει και μετα.

 

 

παιχνιδαρα ειναι ρε,...ενα απο τα καλυτερα setting Που εχω δει σε παιχνιδι.

Και γενικα αυτο ολο το συστημα με τα καιρικα φαινομενα ειναι αλλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2021 στις 11:29 ΜΜ, Arkin είπε

Η πρωτη ορδη που δοκιμασα να σκοτωσω και σκοτωσα ηρθε τελειως ξαφνικα δεν την ειχα παρει χαμπαρι. Τους περιποιηθηκα ομως βοηθησε και ενας breacher εσκασε μυτη και καθαρισε καμια 10αρια. Ακομα δεν πηρα napalm την παλεψα με οτι ειχα φωτια μικρες βομβες. Τρομερα underrated παιχνιδι σιγουρα θα μπει στη λιστα με τα 10 αγαπημενα μου οταν τελειωσω αν και εχει ηδη μπει απλα θελω να δω και το τελος της ιστοριας να δω πως κλεινει και μετα.

 

 

Αυτή δεν ήταν ορδή, πορδή ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, AntonisKo είπε

Έχεις μέλλον ακομααα

Το ξερω και χαιρομαι που δεν τελειωνει ειμαστε στις 55 ωρες και εχω ακομα 20-30 πιστευω στο δυσκολο 2 που παιζω. Η συγκεκριμενη ορδη εσκασε απο το πουθενα εκαιγα κατι φωλιες και μολις την ακουσα ηταν διπλα μου. Καποια στιγμη εσκασε μυτη ενας μεγαλος breaker καθαρισε 10-15 τον σκοτωσαν κιολας και εμειναν αυτοι μεσα στο σπιτι. Και χθες εκανα μια αποστολη σε ενα ορυχειο τελειωνω την αποστολη και αρχισαν να με κυνηγανε μεσα στο ορυχειο ειχα και ακουστηκα να με πηγε λιγο. Ευτυχως ξεκλειδωσα τα μεγαλα οπλα τα 5αρια αρκουδα rager εφαγε 3 με το μεγαλο sniper κεφαλι και επεσε. Οπως και breaker αυτους με τα αλλα οπλα τι τους εκαιγα τι τους εριχνα βομβες δεν επεφταν. Τωρα με 3 στο κεφαλι πεφτουν. Το πιο underrated παιχνιδι.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...